PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526554}

Spartakus: Krew i piach

Spartacus: Blood and Sand
8,0 78 002
oceny
8,0 10 1 78002
6,6 7
ocen krytyków
Spartakus: Krew i piach
powrót do forum serialu Spartakus: Krew i piach

Film 100% na faktach?

ocenił(a) serial na 10

Czesć ;) Mam pytanie czy wszystkie 3 sezony sa oparte 100% na faktach czy też nie? Chodzi mi o
takie fakty, czy np. był ktoś taki jak Enomaus czy Kriksos naprawdę? itd. Chciałbym przygotować
pracę na historię o Spartacusie i chciałbym cześciowo posłużyć informacjami z tego filmu. ;)

wepek

Nie sadze, aby robienie pracy na temat Spartakusa na podstawie serialu bylo dobrym pomyslem ;) Ogolnie opiera sie na faktach, ale jest dosc duzo roznic w stosunku do historii. Lepszym pomyslem bedzie przeszukanie angielskich stron stricte zwiazanych z powstaniem Spartakusa i stamtad czerpanie informacji.

ocenił(a) serial na 9
wepek

ja nie słyszałem o Enomausie

ocenił(a) serial na 10
korndddd

Trochę poszperałem i jest wspomniane, że Spratakus, Kriksos i Enomaus (Oinomaos) byli wodzami. ;) Ale kiedyś gdzieś już przeczytałem, że był ktoś taki jak Ganicus, wiec raczej wszyscy byli prawdziwi ;)

ocenił(a) serial na 9
wepek

pisałem o Enomausie. Oenomaus był postacią historyczną. Co do serialu tylko niektóre elementy są oparte na faktach historycznych.

ocenił(a) serial na 9
wepek

Oenomaus, Gannicus oraz Kriksos są postaciami historycznymi - razem ze Spartakusem byli głównymi przywódcami powstania. Glabel, Waryniusz oraz Batiatus także istnieli. Jednak osobiście też nie polecam pisania pracy na podstawie tego serialu - naprawdę spore jest zmyślone i nie ma nic wspólnego z historią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones