PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=588273}

Spartakus: Bogowie areny

Spartacus: Gods of the Arena
8,0 50 551
ocen
8,0 10 1 50551
6,6 5
ocen krytyków
Spartakus: Bogowie areny
powrót do forum serialu Spartakus: Bogowie areny

Spartacus - spekulacje

ocenił(a) serial na 10

Czytając dyskusje na temat oby sezonów Spartacusa zacząłem się nad kilkom
kwestiami zastanawiać:
1)dlaczego Barca został bestia z Kartaginy (aż taki bestialski znowu nie jest)
2)patrząc na prequel i I sezon ciekawy jestem ewolucji Crixosa
3)Doctore-Onomeos - jego walka z Teoklesem, najwyraźniej kiedyś był Mistrzem albo
Czempionem, bo wątpię, żeby Teokles lał się tak po prostu na podwórzu
4)Gannicus - jaka jest jego historia? (wiem już że będzie w drugim sezonie, poza tym
wiem, że był jednym z kapitanów powstania)

I co się okazało? Otóż, nie tylko zrobiono I sezon oraz prequel. Wydano również dwa
komiksy, w pierwszym oczami Arcadiosa (to ten gladiator, który w pierwszym epizodzie
pierwszego sezonu miał tarczę z wężem) widzimy jego historię aż do próby egzekucji
Spartakusa. W następnym widzimy historię braci Gargan (tych kozaków od matki
k...rwy i
szakala). Dodatkowo powstały 4 części serialu "motion comics" i tego jeszcze nie
oglądałem to nie wiem o co w nim chodzi.
Ale co się dowiedziałem z komiksów.
Nie tylko Arkadios był gladiatorem Soloniusa. Okazuje się że bliźniaki Gargan również
zostały przez tego lanistę wykupione. W związku z tym może się okazać, że w finale
prequela obejrzymy sobie niezłą walkę Crixosa z Garganami.
Co do tego mini serialu komiksowego, dowiedziałem się że:
1 część jest właśnie o Arkadiosie
2 część jest o bliźniakach Gargan
3 część o bestii z Kartaginy (co prawda już go opisywali, że walczył ze wszystkimi
mieszkańcami swojego miasta, a na koniec z własnym ojcem, ale przecież chyba nie z
tego powodu został okrzyknięty bestią)
4 cześć jest o Teoklesie. I tu też się zastanawiam, czy są to walki Teoklesa aż do utraty
łba, czy też pokazana zostanie dokładnie walka z Doctore.
Okazuje się, że nawet taki prosty jak cep serial jak Spartacus skrywa wiele
niespodzianek i daje naprawdę niezłą frajdę w znajdywaniu wszystkich smaczków i
zależności.
Zapraszam do dodawania innych "smaczków", które udało się wypatrzeć.

ocenił(a) serial na 10
Bartes123_2

To widziałem 2 ostatnie części - tę o Barce i o Theoklesie.
Te 4 krótkie filmy, to właśnie kwintesencja tego czym mieli być Bogowie Areny. Poznajemy całą historię Barci, okazuje się że bestią został nazwany z należytych powodów - nieźle trzepał skórę Rzymianom i Galom. A za młodu zapowiadał się na takie pokojowe dziecko. Faktycznie w finale bitwy na pasku Kapui zabił swojego ojca, ale chyba tak własnie byli wychowywani Kartagińczycy. W każdym razie obraz ten, został nieco rozmyty tym co wydarzyło się w Blood and Sand - Barca jako ochroniarz Rzymianina, czy ta kiepska śmierć przez poderżnięcie gardła. Niewykorzystany potencjał imo.
A co do Theoklesa, pokazana jego młodość, to jak się zmieniał i wreszcie walka z Onomejosem. Jest też wyjaśnione, jak to się stało, że Doctore przeżył - duże zasługi ma tu Melita oraz fakt, że wbrew sobie Theokles był wrażliwy na krzywdy płci słabszej, co prześladowało go przez całe życie. Okazuje się jednak, że ciosy Theoklesa oraz jego łaska pogrzebały miłość Doctore i jego żony. Stąd do romansu z Gannicusem był już tylko krok. Dalej zapewne do tragedii, ale to zobaczymy w serialu.
Czekam teraz na dwie pierwsze części (właśnie się pobierają). Te opowieści to prawdziwy majstersztyk. Okazuje się, że te legendarne bestie, potwory areny, stali tacy przez nienawiść innych ludzi.
No ale czy takie głębokie rozważania nas interesują? W końcu to serial o zabijaniu, sexie i hektolitrach krwi, gdzie testosteron wycieka z monitora. A jednak, można podejśc inaczej do tego tematu.

ocenił(a) serial na 8
Bartes123_2

Dziwne... Czytam tutaj filozoficzne wywody o Teoklesie, który w BaS został przedstawiony jako bezmyślna kupa mięcha... Śmierdzi na kilometr niewykorzystanym potencjałem. GotA powinny być tym, czym te odcinki o których rozmawiacie (nie oglądałem - muszę to nadrobić) a to co teraz leci powinno nazywać się "Laniści gotowi na wszystko" ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones