PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839647}

See

7,4 8 266
ocen
7,4 10 1 8266
See
powrót do forum serialu See

Jeśli to miałby być flagowy serial Apple TV to znaczy jedynie ze szkoda kasy na abonament. Mamy fajny pomysł, fajną historię, fajny (jeśli to nie plotki) budżet, a potem.... dno.
Aktorzy tak sztywni, ze animacje z Horizon Zero Down były bardziej naturalne. Każda jedna „tajemnica” czy historia przeszłości przedstawiona jest jako cześć bezczelnego dialogu a widz traktowany jest jak idiota, kiedy wszelkie wskazówki dotyczące akcji po raz kolejny tłumaczone są przez postacie na ekranie. Bohaterowie posiadający specjalne umiejętności nie potrafią z nich korzystać, byleby nie zaburzyć fabuły. Do tego serial zawiera najbardziej wkurzające cechy survival horroru i miernych produkcji: skupiamy się właściwie na jednym wątku bliźniąt, nie wiedząc prawie nic o życiu plemienia, wróg nieustannie depcze nam po piętkach, wiec nie ma czasu na głębsza analizę czegokolwiek, do tego każdy wie komu należałoby uciąć łeb żeby nie wydarzyła się tragedia, ale mimo ze żyjemy w barbarzyńskich czasach to zachowujemy zdrajce przy życiu bo sympatyczny jest.
Od czasu do czasu, coby podnieść nieco poziom emocji pojawia się gorsząca scena erotyczna, albo wskakuje jakaś „tajemnica” która zostaje wyjaśniona (w dialogu oczywiście) nie dalej niż 4 sceny później.
Do tego panna grająca główną rolę natolatki już 4 lata temu w Travellers grała dorosłą, samotną matkę. Khal się spisał, ale serialu sam nie uciągnie.
Dodajmy do tego całkowity brak marketingu (nie wiem ja Wy, ale ja o tym serialu dowiedziałam się od zagranicznych znajomych) i mamy spektakularna porażkę nie tylko wizualną, ale tez finansową (o ile plotki o budżecie są prawdziwe, bo jak wspomina każda z recenzji - w serialu budżetu nie widać).
Także no, zawiodłam się strasznie, pierwsze 3 odcinki wierzyłam ze może się rozwinie, ale teraz walczę ze sobą żeby obejrzeć dalej....

sekitia

mam zupełnie odwrotne zdanie, wszystko co napisałaś tylko, że odwrotnie, wraz z marketingiem :) - musialbym byc niewidomy jak bohaterowie żeby posiadajac maca i przejsc obojetnie obok nowej apki i aktualizacji. Dla tych, którzy nie posiadają maca, a interesują się serialami, odwiedzają odpowiednie portale czy strony filmwowe i serialowe to tez nie bylo zadne zaskoczenie. Serial ogladany na kinie domowym i projektorze 4k wbija w fotel, realizacja audiowizualna tak swietna, że dawno czegos takiego nie widzialem w serialach. Przedstawiony swiat i realia bardzo ciekawe, owszem niektore zachowania bohaterów i decyzje daja do myslenia, ale nawet nie probowalem doszukiwac sie tu logiki. Daleko mi do bycia na tyle narcystycznym zeby wczuc sie w te okolicznosci i decyzyjnosc bohaterow. "Bo nie zabili zdrajcy" - nie zabili, bo nie wiedzieli o wszystkim o czym swiadczy rozmowa glownego bohatera ze zdrajca. Para nastolatkow ukrywana przed swiatem, ktora tez musi ukrywac i nie wprowadzac w zycie tresci ksiazek. Jedno zainteresowane jest glownie wiedza, a drugie poki co potrafi strzelac z luku z ograniczona liczba strzal, nie zaprawione w boju i bardzo przezywajace zabicie pierwszego czlowieka. JAk mozna doszukiwac sie logiki kompletnie nie rozumiejac psychologii i okolicznosci :) takie osoby zanizaja oceny naprawde solidnych produkcji i generuj w zasadzie antymarketing. Porażka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones