PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862320}

Sandman

The Sandman
7,1 23 876
ocen
7,1 10 1 23876
6,1 11
ocen krytyków
Sandman
powrót do forum serialu Sandman

Piszę niniejsze słowa jako osoba, która poznała "Sandmana" wyłącznie poprzez serial Netflixa. Nigdy nie czytałem komiksu, można więc powiedzieć, że zapoznając się z produkcją telewizyjną byłem niezapisaną kartą.
Serial jest rozczarowujący. Nie od strony wizualnej, tej nie można nic zarzucić. Owszem, całość nosi ten dziwny, trudny do zdefiniowania netfliksowy filtr, który bez pudła pozwala rozpoznać produkcje platformy i wyraźnie odróżnia je od Amazon Prime czy HBO. Nie o to jednak chodzi.
Problemem jest poziom, że tak powiem "intelektualny" serialu. Otóż jest on trywialny, pełny truizmów, egzystencjalnych rozterek na poziomie ostatnich klas liceum, filozoficznych mielizn i banałów, rozwleczonych do tego na całe odcinki (vide szczególnie 5 i 6). Naprawdę, jeśli ktoś nie uwierzy na słowo fanom oryginału i nie zna Gaimana z innych jego dzieł, trudno mu będzie zrozumieć, na czym ma polegać fenomen tego autora, gdzie ta niezwykła wyobraźnia, gdzie humor, paradoksy, głębia. Strasznie, strasznie szkoda, że po "Preacherze" kolejny komiks tego autora trafił na Netflix i znów okazał się nieprzekładalny.

ocenił(a) serial na 8
rafiol

Pięknie żeś sobie w stopę strzelił, bo serial nie jest netflixa. Wyprodukowała go wytwórnia Warner (właściciel HBO) i pierwotnie miał wlecieć na HBO MAX, jednak twórcy pokłócili się z zarządem platformy, więc ostatecznie trafił do Netflixa, natomiast sam Netflix nie odpowiada za produkcję, jedynie go kupili. A więc żaden "netflixowy filtr" tylko jak już filtr HBO :>

mike__25

Nie bardzo interesuje mnie, kto wyłożył ekipę i pieniądze. Interesuje mnie jak wygląda efekt końcowy. A ten jest "netfliksowy". Ponadto, to akurat najmniejszy problem tego serialu, na co zwracam uwagę w 1 poście. Szkoda, że to co naprawdę istotne w nim, umknęło.

ocenił(a) serial na 8
rafiol

Po prostu strzeliłeś gafę i nie potrafisz się do tego przyznać. Serial jest właśnie typową produkcją HBO to oni go nakręcili, a netflix tylko sobie odkupił i wrzucił na swoją platformę. Nie ma zatem mowy o żadnym "netflixowym filtrze". Jak wielu tak i ty masz ciągotki do hejtu na netflixa nawet wtedy kiedy za produkcję odpowiada zupełnie inna platforma.

ocenił(a) serial na 4
rafiol

Nie przejmuj się trolusiami. Doceniam wartość merytoryczną postu. Pozdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones