PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33993}

Przyjaciele

Friends
8,3 335 858
ocen
8,3 10 1 335858
8,8 22
oceny krytyków
Przyjaciele
powrót do forum serialu Przyjaciele

Przeglądam forum od kilkunastu minut i przeważają oceny 9 i 10... Zastanawia mnie w czym tkwi fenomen tego serialu, że może on konkurować z takim inteligentnym serialem jak Monty Python czy chociażby z odcinkami Jasia Fasoli...? Rzadko zdarzają się tu sceny, w których naprawdę można wybuchnąć śmiechem, bardziej ogląda się to z lekkim uśmieszkiem, a śmiech publiczności puszczany co 5 sekund jest bezsensowny i głupi. Humor również nie jest najwyższych lotów, ratuje go bardzo dobra gra aktorska, jednak dziwi mnie że aż tak wam się to podoba, że uważacie ten serial za wybitne arcydzieło... Co do samych tekstów, to nauczcie się kilku zdań, które wydawały wam się śmieszne albo po prostu wyobraźcie sobie że te same cytaty mówicie w domu i czy ktoś się z tego u was śmieje? Większość żartów to totalne suchary... Wiem że amerykanie zawsze preferowali taki płytki humor, co nadal widać po ich współczesnych filmach i serialach, ale do nas ? Nie rozumiem. Wg mnie serial jest spoko, ale nie ma nad czym się zachwycać

ocenił(a) serial na 10
5476

śmiech publiczności nie tyle jest "puszczany", co autentyczny- serial kręcony był jak w teatrze ze sceną i publicznością.
Kwestia odbioru humory wynika z indywidualnych upodobań, ciebie śmieszy Monty Python i Jaś Fasola, mnie na przykład zupełnie nie- Jaś Fasola jest dla mnie nieco głupkowaty, nie zabawny. Monty Python jest wręcz irytujący. Wolę humor sytuacyjny.
Chyba rozumiesz, ze ludzie sa różni, mają różne gusty i po prosty jedni lubią kolor zielony, a drudzy niebieski. tak samo jest z filmami i odbiorem tego co kogo śmieszy i co kto lubi. Ty lubisz tamto, my to.Nie ma po co oceniać co jest mądre, co głupie, co płytkie, a co głębokie, bo trudno powiedzieć że Jas Fasola nie ma płytkich żartów- są po prostu inne. Ty odbierasz to jako słabe, ja podobnie odbieram Twoje sympatie filmowe. Więc dobrze, ze dla każdego z nas stworzono coś co możemy lubić i oglądać i co jest w naszym guście.
A sympatia i oceny do tego serialu wynikają tak jak widać w wielu wypowiedziach na tym forum z sympatii do bohaterów, do idei posiadania tak wiernej i stałej paczki. Pomimo słabości w ich charakterach i dzięki zaletom, z którymi się bardzo zżywamy po obejrzeniu serialu.
Jeśli mam ochotę wracać po raz dziesiąty i enty i przeżywać z nimi śmieszne, wzruszające i czasem głupkowate sytuacje, i wciąż ich lubię i mnie bawią , to znaczy że serial ma dużą moc i zasługuje w mojej ocenie na wysoką notę.

5476

Najlepsze jest to, że najbardziej nagradzanym serialem w historii jest nadawny dokładnie w tych samych latach co Przyjaciele ich główny konkurent- Frasier, który zmiażdżył Przyjaciół (37 Emmy do 6). I jest w przeciwieńśtwie do Przyjaciół zabawny, bardzo intelgentny i refleksyjny. to chyba najbłyskotliwiej napisany sitcom w historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones