PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125510}

Poirot

Agatha Christie's Poirot
8,1 21 938
ocen
8,1 10 1 21938
7,2 4
oceny krytyków
Poirot
powrót do forum serialu Poirot

Mam pytanie do Bodzia, Animavilis lub Irmgarda.
Dlaczego wszystkie filmy o Poirot zostały wprowadzone do ogólnego serialu, choć wiadomo, że jedynym elementem wspólnym jest osoba detektywa.
Film o nazwie "Poirot - Tragedia w trzech aktach" jest osobnym filmem trwającym ok. 1,5 godziny a nie 50 min. jak napisaliście w ogólnym opisie. Według dystrybutora takich filmów jest 12. Proponował bym coś z tym zrobić ponieważ wiele osób szuka opisu do tego filmu i nie może go w ogóle znaleźć.

Krzysiek1954

Popieram!

ocenił(a) serial na 7
Krzysiek1954

taa, dobry pomysl. Nie tylko 'tragedia w trzech aktach'- ale kilka innych 'odcinkow' jest dluzszych niz 50 minut, nie pamietam teraz jakich; troche mnie ta klasyfikacja zmyliła jak szukalam filmow z poirotem.

ocenił(a) serial na 10
Krzysiek1954

Każdy odcinek powinien być osobno zarówno te 50 minutowe jak i 110 minutowe. Ten serial na to zasługuję. Była by indywidualna obsada i o każdym można osobno porozmawiać no i osobno oceniać.

Tak było z serialem Columbo, każdy odcinek był osobno, (serial był kręcony 36 lat, każdy odcinek miał innego reżysera i obsadę poza głównym bohaterem) i o każdym odcinku można było indywidualnie porozmawiać, aż któregoś dnia ktoś mądry wrzucił wszystkie odcinki, do ogólnego serialu i teraz nic nie idzie w tym znaleźć.
np. Jan Kowalski - rola Policjant (ale czy w 1968 r czy 2003 tego nie wiemy)
nie mówiąc już o tym, że niektóry aktorzy grali po 3 -6 różnych ról. jeden rekordzista nawet 11.
np. Jan Kowalski - rola Policjant / Strażak / Bezdomny / Kierowca / Aktor ... itd. ale co do którego odcinka i w jakich latach nie wiadomo.

Krzysiek1954

Osoby te dodawały informacje wraz z źródłem, które są później weryfikowane. Zresztą nie tylko one dodawały informacje.
Nie będę tutaj dyskutować o osobnych filmach czy takowymi są czy też nie, czy powinny być razem czy też nie. Zresztą w odcinkach bardzo często jest zaznaczone, że jest to np. odcinek specjalny.
Bardziej chciałabym się skupić na oczekiwaniach, że każdy odcinek powinien widnieć osobno. Co za tym idzie można stworzyć osobne strony dla każdego odcinka "Mody na sukces". Serial to serial. Przecież nikt nie zabrania dyskusji o konkretnym odcinku. Dopiero by było jakby każdy serial rozwalić na osobne strony-odcinki z osobnymi forami etc.

ocenił(a) serial na 9
Krzysiek1954

A ja nie popieram. To jest serial, bez względu na to, ile trwa poszczególny odcinek.

Krzysiek1954

Ja też popieram, zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę. To nie jest jakiś tasiemcowaty serial typu "Moda na sukces", w którym jest kilku aktorów pierwszoplanowych, a reszta jest nieważna. Tutaj, oprócz Poirota i jeszcze paru innych postaci, w każdym odcinku w głównych rolach występują inni aktorzy, często całkiem nieźli, ale odnaleźć ich w tym gąszczu obsady, to na prawdę spory problem.

ocenił(a) serial na 8
Krzysiek1954

Na imdb jakoś po ludzku to zrobili i kazdy odcinek ma własną obsadę i tytuł. A tutaj nawet tytułów nie przetłumaczono.....

ocenił(a) serial na 8
Krzysiek1954

Zgadzam sie! Wlasnie ogladam 'Przyjdź i zgiń' i zdziwilam sie, że nie a oddzielnej strony tego filmu.

użytkownik usunięty
martyna_wojcik

Ja oglądałam "Wigilię Wszystkich Świętych i "Przyjdź i zgiń". Wszystkich gorąco zapraszam do tworzenia strony na filmwebie p.t. "Poirot - Halloween Party". Jest to odcinek serii, dłuższy niż 50 minut.

1) Zawsze można dodać kontrybucję i przetłumaczyć z podaniem źródła.
2) Wszyscy mają tworzyć stronę? Raczej dodać pozycję. Co nie zmienia faktu, że tylko jedna ew. zostanie zaakceptowana i to z wiarygodnym źródłem.
3) Kto wie może kiedyś tu też będą podstrony. Obecnie jest jak jest i moim zdaniem jest ok. Rozwalać serial na drobne bo "łatwiej dyskutować" nie jest argumentem. Teraz również można.
4) Może nie jest tasiemcem jak moda ale jest serialem. Jest jeden wzór do seriali i się go tutaj trzymają. Trzeba by było zrobić to z wszystkimi serialami.

Jak ktoś bardzo chce to nie bedzie dla niego problemem założenie tematu o konkretnym odcinku.

ocenił(a) serial na 9
Pistacia

Nie przekonują mnie te Twoje argumenty ani trochę. Co znaczy "rozwalać serial"? Widzisz tu np. jakieś powiązanie między poszczególnymi odcinkami, które by ucierpiało na zmianie? Jaką korzyść masz z obecnego rozwiązania? Widok listy powiązanych tytułów w jednym miejscu? Wikipedia jest od wyszukania sobie tego. "Bo łatwiej dyskutować nie jest argumentem" - a dla mnie jest najważniejszym. Myślę, że byłoby super pokomentować sobie, wymienić wrażenia w gronie fanów. Tak, jak można chociażby przy serii "Panna Marple". Kiszka i tyle.

ocenił(a) serial na 7
Krzysiek1954

Poczułam się wywołana do tablicy - Krzysiek1954, użytkownicy (w tym ja) tylko dodają informacje według szablonu, a filmwebowy szablon, który może się podobać albo nie, jest taki , że obsadę seriali podaje się ciągiem, bez zaznaczania kto, w jakim odcinku zagrał. A że "Poirot" został zaklasyfikowany serial (i nie ma tu znaczenia, że niektóre odcinki są dłuższe, a niektóre krótsze), obsada podawana jest w ten sposób. Nie ma sensu tworzenia nowych "filmowych" stron poświęconych konkretnym odcinkom - jest to niepotrzebne dublowanie informacji. Poza tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że weryfikatorze je odrzucą.

PS Mój nick się odmienia :)

ocenił(a) serial na 9
Irmgarda

<Nie ma sensu tworzenia nowych "filmowych" stron poświęconych konkretnym odcinkom - jest to niepotrzebne dublowanie informacji>
No, jakiś tam sens jednak by się znalazł. Np.
1. Moglibyśmy oceniać idywidualne odcinki, bo to przecież nie tylko osobne fabuły i intrygi w literackim pierwowzorze, ale też inne pomysły na adaptację. Są tu i niewypały zupełne, są i małe arcydzieła.
2. Byłaby banalna z pozoru, ale podstawowa inf., które z odcinków są 50min, a które 90 - dla mnie do była swego czasu (zanim obejrzałem wszystkie;-)) istotna różnica, bo szukałem tych dłuższych.
3. W poszukiwaniu choćby krótkiego opisu odcinka nie trzeba by było grzebać w wikipedii:-)
Tak jak ktoś wyżej napisał: to nie "Moda na sukces", tu każdy film ma za podstawę osobne dzieło literackie, z osobnym tytułem, i historią powstania. Więc choć już nam Irmgarda wyjaśniła, czemu jest, jak jest, nie znaczy, że jest to rozwiązane ok.

ocenił(a) serial na 7
adipiscor

To ja może doprecyzuję, bo użyłam skrótu myślowego - pisząc "Nie ma sensu tworzenia nowych >filmowych< stron poświęconych konkretnym odcinkom - jest to niepotrzebne dublowanie informacji", miałam na myśli w obecnej sytuacji, kiedy w serialach nie wyróżnia się poszczególnych odcinków. Sama bym wolała, żeby było tak jak na imdb, czyli, że każdy odcinek ma swoją podstronę, tak się np. znacznie łatwiej szuka aktorów grających w poszczególnych epizodach. Można ewentualnie zwrócić się do redakcji z propozycją takiej innowacji, bo to oni są władni cokolwiek z tym zrobić.

ocenił(a) serial na 9
Irmgarda

się zebrałem i się zwróciłem właśnie. Zobaczymy, co powiedzą.

ocenił(a) serial na 10
Krzysiek1954

Dobra to jest serial, ale można byloby zrobić kategorię na filmy z Poirotem i odcinki 40-50 minutowe. A nie tylko jako sezony tak na odwal się daliście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones