PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654281}

Piraci

Black Sails
7,9 27 087
ocen
7,9 10 1 27087
Piraci
powrót do forum serialu Piraci

"I will return from the dead, and make claim to what I am owed."

Trzeci sezon tego serialu przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
Piąty odcinek tylko udowadnia geniusz twórców. Niepojęte jest dla mnie to, jak wzrósł poziom od pierwszych odcinków do teraz.

Wszystko mi w tym epizodzie grało. Wszystko! Czarnobrody, przejęcie hiszpańskiego statku, Vane udzielający przeciwnikowi swego rodzaju namaszczenia. Rozdarty jest chłopak, z jednej strony sentymentem do starego mentora - który przecież dzieli jego filozofię - z drugiej zaś obowiązkiem wobec Nassau, wobec stabilnej stolicy tego, w co wierzy. Charles jest świetnie rozwijany i jestem bardzo ciekawy co los (w rękach scenarzystów) dla niego przygotował.

I bohater odcinka (a może sezonu?), czyli Flint.
Strasznie mi się podobają te jego wizje. Ze słów twórców wynika, że to już chyba ostatnia.
Bardzo pokrzepiająca dla postaci, bo przywracająca mu chęci do życia, działania.
Flint przeskoczył od postaci nie lubianej, nienawidzonej wręcz do takiej, której czyny się usprawiedliwia, a jeśli nie - to chociaż rozumie.
Spotkanie z uosobieniem śmierci i jej zniknięcie z wizji spowodowane słowami Mirandy - nie jesteś sam - rozgrzały mi serce.
Wszystko to wynika z talentu Toby'ego Stephensa, który to talent ostatecznie udowodnił podczas pertraktacji z "królową". Cała ta przemowa, od pierwszych słów do ostatnich była bardzo emocjonalna, bo świetnie nakręcona i zagrana.
Autentyczny ból - w tonie wypowiedzi, oczach, mimice, gestykulacji - kiedy mówił o stracie, którą dzielą i prawdziwy, płonący gniew i zdecydowanie kiedy mówił o rekompensacie tej utraty.
Obejrzałem tą scenę trzy razy i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem.

Najmniej absorbujące okazują się wątki z Eleanor, o ile obiektywnie można tą postać lubić i szacunek jakiś jej się należy - to mimo wszystko jestem mocno rozczarowany. Seksualne napięcie między nią, a gubernatorem skrzyło się od pierwszy scen z tą dwójką, ale mimo wszystko miałem nadzieję, że blondi nie spłyci ich relacji dupczeniem. Cóż, próba namiętnego pocałunku zwiastuje tylko ciąg dalszy, a szkoda, bo liczyłem że zagra tutaj jej spryt i intelekt - bez wykorzystywania swojej cielesności.

A samego Woodesa Rogersa lubię trochę bardziej po tym odcinku. Ale to taka sympatia dla kogoś, kto za chwile dostanie wciry.

ocenił(a) serial na 8

Toby Stephens wielkim aktorem jest i Flint w jego wykonaniu to perełka - czasami aż za bardzo widać różnicę poziomów między nim, a innymi aktorami.
Również jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób serial ewoluował
Rogers może i wciry dostanie, ale w rzeczywistości parę dekad Nassau porządził, więc się jakoś zregeneruje ;) Eleanor tak mnie drażni, że nie posmutnieję, gdy zawiśnie z innymi. Próbowałam sobie sama zrobić casting do roli panny Guthrie i gdyby tylko Charlize Theron była z dychę młodsza. Ehhh... To jest typ władczyni, a nie panna Hannah. Żal mi postaci Anne Bonny. Snuje się tu i tam cień tego, kim naprawdę była ta kobieta.

użytkownik usunięty
iwonrud

Myślę, że nasze uwielbienie dla Toby'ego wynika też trochę z tego, że on ma materiał do zagrania. I to naprawdę niezły.
A tego nie można powiedzieć o każdym z aktorów.
Aktorsko imo każdy ma swoje 5 minut. Luke Arnold rozkwitł w tym sezonie, Zach McGowan też nie zawodzi, jeżeli chodzi o ukazanie wrażliwszej strony Vane'a, Toby Schmitz zawsze był geniany.

Eleanor drażni mnie nie tyle swoją aparycją i tym jak jest grana, tylko tym jak jest rozwijana jako postać. Z jednej strony fajnie pokazuje pazur i buduje wizerunek silnej kobiety, z drugiej zaś sięga po metody prymitywne, trywialne wręcz. Wolałbym, żeby błyszczała właśnie sprytem, intelektem, zamiast dupą.

Jeżeli chodzi o Anne, to wnioskując z zajawek sezonu myślę, że jeszcze wybuchnie. Fajnie jest w tym serialu wykreowana, to znaczy gdzieś tam głębiej ukryty jest spory potencjał, tylko jeszcze nie miała w serialu dedykowanego "momentu". A dostanie go raczej na pewno, bo twórcy sukcesywnie rozwijają główną obsadę bohaterów i każdy ostatecznie ma tam coś do powiedzenia. Słowem - ufam im i nie sądzę, by ten potencjał zmarnowali.

dla mnie idealny byl odcinek poprzedni , ten mnie znowu zirytowal
po raz kolejny faworyzowanie dziwki, jak ona zginie to bedzie moj ulubiony odcinek w calym serialu
również podziwiam talent Tobiego

użytkownik usunięty
guga_buzka

Max mnie w sumie ani ziębi, ani grzeje.
Jak zniknie, to mi jej nie braknie, jak będzie broić dalej, to w sumie też nie. Jej przejęcie roli panny Guthrie mi się nawet podobało, więc kto wie, może będzie jeszcze kilka ciekawych, związanych z nią wątków. Cieszy mnie jej rozstanie z Anne, bo ta druga ma w końcu szanse rozwinąć skrzydła.

ocenił(a) serial na 9

To mi jeszcze powiedz tą sprawę z szpiegowaniem tej kobiety o co chodzi? Ona szpieguje dla Hiszpanów? Po co o tym gadała?

użytkownik usunięty
mitrus80

No jak wiesz z poprzednich odcinków Hiszpanie chcą odzyskać złoto - pełną sumę, co do grosza.
Niestety dla Woodesa wiedzą też o wymianie go na inną walutę - perły i kamienie szlachetne. Mowię niestety bo te środki chciał
zatrzymać - jako że nikt miał o nich nie wiedzieć.

Ta cała kobieta-szpieg przyznała się do całej akcji, bo usłyszała co planuje Woodes, a Hiszpania zagroziła przecież zrównaniem Nassau z ziemią. W przypadku nieotrzymania pełnej sumy nie będą mieli na uwadze, że są tam ludzie przekazujący im jakieś informacje, ona dla nich nic nie znaczy więc po prostu zadbała o swój los. Albo zniszczą wyspę z nią na niej, albo Woodes pozbiera i odda całe złoto - z którego połowe ma, tutaj fanfary, Jack i Anne xD

ocenił(a) serial na 9

Dzięki mistrzu a te papiery na statku zaatakowanym przez Teacha i Vanea? To się łączy?

użytkownik usunięty
mitrus80

Jakieś tam plany ataku na wyspę. Czy się łączy - zobaczymy.

ocenił(a) serial na 9

Super, dzięki, i tak będę musiał z napisami powtórzyć odcinek, ale musiałem wiedzieć ;-)

ocenił(a) serial na 8

Czarnobrody - Tech ?

użytkownik usunięty
nea_filmweb

Teach.
Tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones