PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=801296}

Opowieść wigilijna

A Christmas Carol
2019
7,3 4,5 tys. ocen
7,3 10 1 4500
Opowieść wigilijna
powrót do forum serialu Opowieść wigilijna

Ani Alwyn, ani Pierce nie pasują do swoich ról. Ebenezer nie powinien być 40-letnim biznesmenem (bo właśnie na tyle wyglądał Guy), a Bob to nie pracownik z perfekcyjnie lśniącą grzywką.

hulk008

No właśnie o to chodziło twórcom, żeby odejść od standardowej opowieści i nieco ją uwspółcześnić...
Celowe działanie - i sprawdzili się w swoich rolach wyśmienicie; ciekawa zmiana, bo ile można oglądać praktycznie to samo. Tu poza tym mamy o wiele bardziej mroczną historię (twórca Peaky Blinders zrobił swoje).

ocenił(a) serial na 9
Spiff

@Spiff zgadzam się z Tobą.To wariacja na temat powieści,którą wszyscy znają.Moim zdaniem to brawurowa adaptacja.Ogląda się to znakomicie.Nie rozumiem skad takiea niska ocena tego seriali.Dla mnie to 9/10

Spiff

To uwspółcześnienie wyszło im zaskakująco dobrze, jednak nigdy nie wyobrażałem sobie Boba z pełnym uzębieniem, a co dopiero z czystymi włosami. Akurat ta kwestia to dla mnie przesada, bo jednak akcja dzieje się w latach 40. XIX wieku.

hulk008

A na zonę Alwyna wybrano mulatkę o urodzie bardzo dojrzałej (i brzydkiej) kobiety. Raz, że wygląda na o wiele za starą na jego żonę, a dwa mulatkę w tamtych czasach??