PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=268467}

Opowiadania Muminków

The Moomins
6,4 847
ocen
6,4 10 1 847
Opowiadania Muminków
powrót do forum serialu Opowiadania Muminków

nie z tej ziemi :-) szkoda że już tego nie puszczają . . . :-P

ocenił(a) serial na 9
kamikaze81

Zgadza się! O niebo lepsze niż np. Smurfy. Moje dzieci czekając na dobranockę liczyły na Muminki; gdy prezenterka tv zapowiedziała "zapraszamy na Smurfy" pojawił się głos dezaprobaty :) Mamy jeden film na dvd (6 opowiadań) - leci niemal na okrągło :)

borodziej

ale były 2 wersje chyba? animowane i wycinankowe? czyż nie tak? potem przeszły na animację czy to już oddzielna seria?

ocenił(a) serial na 10
Michal1992

To są oddzielne wersje. Te "Opowiadania Muminków", które wychodzą na dvd (chyba dotychczas ukazało się 11 płyt, a mam 10;P ) to one są takie wycinankowe - także to jest odlot :D Natomiast są też różne wersje animowane i wychodzą jakieś na dvd animowane i nazywają się po prostu Muminki (ewentualnie Muminki i coś tam), ale nie mam żadnej płytki z tej serii więc nie wiem jakie są te rysunki. Bo takie rysunkowe co kiedyś w tv leciały to mi się nie podobały/nie podobają - brudne, brzydkie kolory. Nie wiem jak te na dvd, ale na pewno polecam te wycinankowe. To się chyba nazywa animacja lalkowa, ale głowy nie dam.

Eleonora

obserwuje te forum i zwracam uwagę/stwierdzam/ że ,,Opowiadania Muminków" są emitowane w telewizji ,,Kino Polska" ok. 8 rano. Właściwie jest 4 wersji animowanych "serial" *1) Muminki (1990-1992) Finlandia ,Holandia ,Japonia *2)I mumindalen (1973) Szwecja *3)Mumintrollet (1969) Japonia *4)Opowiadania Muminków (1977-1982) Polska (Wielka Brytania). Oprócz animów są również seriale fabularne "2"(Szweckie, Finlandzkie). Do filmów jako dodatek powstały 3 filmy animowane *1)Kometa nad Doliną Muminków (1993) Belgia, Finlandia ,Holandia ,Japonia *2)Szczęśliwe dni Muminków (1984) Polska *3)Zima w Dolinie Muminków( 1986) Polska. W 1986 powstał kolejny film ,,Paszczaki i Muminki" ale oprócz tytuły i kilkoma kwestiami nie ma nic wspólnego z Muminkami. -> Opowiadania Muminków wyszły na 11 płytach firmy Monolith + 3 dodatki do magazynów, jest to wersja animowana (pół lalkowa)a nie wycinankowa ! Możemy tym się szczycić że polski anim jest uważany za najbliższy pierwowzoru literackiego Tove Jansson !!! Wcześniej koleżanka zauważyła że inne animacje są błędne itd. oczywiście bardzo daleko odbiegają od książek ale są bardziej rozmaite i ciekawsze (PROSZĘ PAMIĘTAĆ ŻE TO MOJA OPINIA). Chodzi pani na pewno o serial Muminki z lat 1990-1992. Serial ten w Polsce wyszedł na kasetach VHS i płytach DvD ale niestety tylko Odcinki: Duch z lampy, Wielki wybuch, Prezent urodzinowy, Primadonna, Zbliża się gwiazdka, Czarownica, Długi sen, Zimowe ognisko, Zaćmienie słońca, Przestępcy w dolinie Muminków, Złota rybka, Latawiec. W Polce jeszcze utworzono audycje ,,Lato Muminków", w kolekcji ,,Mistrzowie dzieł" Piotr Kowalewicz ,,W Dolinie Muminków" (obie dwie audycje posiadam) oraz piosenki i muzyka z filmu ,,Kometa nad Doliną Muminków" jeżeli ktoś ma pytania, prośby, itd. proszę się wzdrać na mój e-mail: suzuki_26@tlen.pl Pozdrawiam !!!

muminek26

konkretnie emitowane jest codziennie od pon. do niedzieli, raz jest o 7.00 a na następny dzień o 17.00

muminek26

Moim zdaniem polska wersja muminków jest lepsza od japońskiej bo bliższa oryginałowi ;)

_minotaur__

Odcinki serialu można znaleźć na stronie: www.moomin.npx.pl

kamikaze81

Czy byŁ odcinek z buka.Jezeli tak to mozesz pokazac zdjecie.

PS:Sorry ze tak pisze, cos nie tak z moja klawiatura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones