PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99312}

On, ona i dzieciaki

My Wife and Kids
7,5 40 498
ocen
7,5 10 1 40498
7,7 3
oceny krytyków
On, ona i dzieciaki
powrót do forum serialu On, ona i dzieciaki

Bracia Wayans mają chyba jakies kompleksy związane z kolorem swojej skóry. Teraz w swoim serialu przedstawiają białych jak jakichś idiotów. Naprawdę tego nie zauważyliście? Junior ma tylko czarnych kolegów, w firmie ojca pracują czarni i jeden biały który jako jedyny jest totalnie ułomny i wnerwiający. Ojciec idzie do lekarza a tam pan doktor czarny a pielęgniarka to gruba, nieprzyjemna , brzydka i oczywiście biała baba. Juniora zaczepia chuligan no oczywiście rudy, gruby, biały chłopak. Upomina ich przystojny, wręcz model czarny policjant. Na placu zabaw Franklina "ściga" rówieśnik, tak tak, piegowaty, gruby biały bachor. Jadą na wakacje i ojciec musi odebrać lalkę od małej wrednej białej dziewczynki. Ojciec w restauracji korzysta z toalety i zauważa że biały mężczyzna nie umył rąk po skorzystaniu z toalety i ogłasza to żonie. Że niby biali to brudasy? Nie obejrzałem wszystkich odcinków bo myślę że znalazł bym tego więcej.

Redwall

he he obejrzałem kolejne odcinki i moja teoria się sprawdza. Pojechali na jakiś tam kurs jogi i witała ich szurnięta, irytująca a jakże biała dziewczyna. Gdy matka wyjechała zatrudnili sobie białą gosposie która im sprzątała, gotowała i prała. Co prawda kobieta wie i umie wszystko, jest jak anioł ale to nie zmienia faktu że była ich białą służącą. Dodam że serial lubię i mnie bawi. Tylko z czasem rzuciło mi się to w oczy że coś tu nie gra. Czemu biali są tu tak negatywnie pokazywani.

ocenił(a) serial na 10
Redwall

szczerze mowiac mam to w dupie bo serial jest jedynym sitcomem ktory mnie rozsmiesza ;].

Redwall

Ech.. kolejny odcinek. Damon poszedł do lekarza, nie uwierzycie:) do zabiegu przygotowała go brzydka, gruba pielęgniarka, tak, biała. Do sali wszedł lekarz, tak, czarny. Choć ku memu zaskoczeniu, wcześniej Damon był przyjęty przez białego lekarza, szok.

Redwall

I znowu akcja w szpitalu. Damona przyjęła ładna super laska, ciemnoskóra he he, a jakże. Zaprowadziła go do lekarza, biały koleś, o myślę sobie, rzadkość. No ale lekarz okazał się nieprofesjonalny, trzęsły mu się ręce i miał durne nazwisko (nie pamiętam teraz). Damon jest podjarany bo myśli że golić go będzie ta ciemnoskóra super-laska-pielęgniarka (golić w miejscu intymnym). Ale ta go informuje że zaraz przyjdzie inna pielęgniarka i go ogoli. I uwaga uwaga! Wchodzi babochłop (powiem szczerze że chyba tą pielęgniarkę grał facet) Paskudna "kobieta" i oczywiśćie... BIAŁA! Nie mam wątpliwości że to wszystko nie jest przypadkiem. To taki pstryczek w nos białym.

ocenił(a) serial na 8
Redwall

Jak serial lubisz i Cię bawi to lej na to. Nie sądzę, aby Damon Wayans miał kompleksy, że jest czarnoskóry. Sam sprawdź w filmie: http://www.filmweb.pl/film/Wykiwani-2000-4040

ocenił(a) serial na 10
Redwall

Czarni śmieją się z białych, biali z czarnych - taki nasz świat ;-)

ocenił(a) serial na 10
karoman4

Jak było na początku, tak będzie teraz i na wieki. Amen.

użytkownik usunięty
Redwall

Kto wie jakiego koloru jest murzyn?

ocenił(a) serial na 8
Redwall

Żarty ze stereotypów są zazwyczaj śmieszne, mnie tak akurat bawią te wyolbrzymienia i nie czuję się urażony z tego powodu

jorger

Czyli stereotyp białego jest taki, że biały jest gruby, głupi i nieprofesjonalny?

ocenił(a) serial na 7
Redwall

Oglądając ten serial przez kilka lat, nie zauważyłam niczego dziwnego. Przynajmniej nie w tej sferze.

ocenił(a) serial na 10
Redwall

To nie jest serial rasistowski !

Redwall

nigdy tego nie zauważyłem, ale faktycznie dobrze piszesz, jak sobie teraz przypomnę sceny z białymi to zawsze są przedstawiani jako pajace :) ale nie rusza mnie to:) nadal lubie ten serial, jeden z lepszych w moim osobistym rankingu

Stefanek

Ja też lubię ten serial. Dobrze że Comedy Central Family znowu wystartowało z pierwszym sezonem. Po prostu to tylko takie moje spostrzeżenie i uważam że jest coś na rzeczy. Czemu nigdy nie było grubych, wnerwiających, głupich czarnych?

ocenił(a) serial na 7
Redwall

Może i odkopie, ale zapominasz chyba o wielkim, tępym, czarnym sąsiedzie. Wisi mi to, chyba najlepszy sitcom jaki widziałem.

ocenił(a) serial na 10
Redwall

To najlepszy amerykanski serial poza cudownymi latami (-; A sam Damon Wayans jest swietnym aktorem. I biali od zawsze oddzielali w filmach sie od czarnych wiec nie dziwie sie ze czarnoskorzy robia to samo. Ten serial jest wspanialy i rownie dobrze mogliby go grac biali aktorzy. Ale wtedy moglby polec................ (-;

Redwall

Do tego jeszcze akcja, gdzie dwóch białych (no przecież) strażaków gasi "pożar" w domu. Można odnieść wrażenie że strażacy to idioci, wyważają otwarte drzwi i używają gaśnic bezpośrednio na ludzi.

ocenił(a) serial na 9
Redwall

Oglądam ten serial po latach, jest świetny. Kompletnie nie widzę, że jest rasistowski. Ost. odc. pokazywal czarnych kolegow chamow, którzy wykorzystuja Juniora. Dużo też smieja sie z samych siebie i innych czarnych w serialu. Śmiejemy się przy nim cała rodzina. Jest też bardzo dużo mądrych przeslan, po latach jako matka nastolatka, dostrzegam i lubię jeszcze bardziej.

beata0869

Nic nie widzisz, bo pod tym względem, panują obłuda i podwójne standardy. Pamiętasz może, jaka krytyka spadła ostatnio na kultowych "Przyjaciół"? Główny zarzut, to ze serial ma za mało różnorodną obsadę, nie odzwierciedlającą przekroju etnicznego, amerykańskiego społeczeństwa. Tu mamy dokładnie to samo, ale jakoś nie sypią się oskarżenia o rasizm. Kumasz tę zależność, czy wytłumaczyć ci to jeszcze raz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones