PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=349326}

Notatnik śmierci

Death Note
8,3 82 726
ocen
8,3 10 1 82726
8,0 3
oceny krytyków
Notatnik śmierci
powrót do forum serialu Notatnik śmierci

Cześć, na wstępie zaznaczam, że nie jestem fanem anime. Ba, gdy ktoś mówi mi, że jakieś ogląda, wyśmiewam go. Nigdy nie rozumiałem fenomenu "chińskich bajek". Dziś postanowiłem obejrzeć pierwszy odcinek. No i kurczę muszę stwierdzić, że sam wątek notatnika jest niezły, ale wykonanie odcinka trochę mnie przeraziło :x
Panowie i Panie, spróbować obejrzeć całość? Warto? Dam radę się przyzwyczaić do tego stylu? Może zmienię zdanie na temat anime. :D

ocenił(a) serial na 9
CastielQQ

A co konkretnie Ci przeszkadza? Bo to zależy. Jeżeli denerwuje Cię sposób narracji (dramatyczne monologi Lighta z chórem anielskim w tle), to raczej musisz się przyzwyczaić xD Jeżeli jesteś zniesmaczony wieloma śmierciami, to tego też nie unikniesz. A jeżeli po prostu denerwuje Cię "całość", to chyba trzeba usiąść do paru kolejnych odcinków i ocenić, czy wytrzymasz dalej, czy raczej nie :D Oprócz Death Note'a obejrzałam tylko dwa inne anime, ale z tego co wiem, to ten i tak jest bardzo "europejski" i "normalny". Cokolwiek to nie oznacza xd

ocenił(a) serial na 9
CastielQQ

Obejrzeć do końca, choćby nie wiem co!
Kiedy zaczynałam oglądać DN nie miałam wcześniej żadnej styczności z serialami anime i przez kilka pierwszych odcinków musiałam się przyzwyczaić do animacji (może dlatego że oglądałam na yt ze słabą jakością) Po obejrzeniu może nie zmieniłam zdania o anime, bo zawsze miałam ogromny szacunek do japońskiej kultury, ale o ile wcześniej jakoś nie ciągnęło mnie do tych filmów to teraz gdy ktoś mi coś poleci oglądam chociaż 2-3 pierwsze odcinki.
Jeśli to Cię nie przekonuje, to powiem jeszcze, że dla mnie ten serial i zawarty w nim przekaz wpisuje się w kulturę światową i głupio mi potem było, że wcześnie go nie znałam. Po prostu są takie rzeczy, które wypada znać, obejrzeć, przeczytać, posłuchać ;)
W najgorszym wypadku wyrobisz sobie zdanie o anime oparte na czymś więcej niż tylko wyobrażeniach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones