PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467672}
6,4 9 196
ocen
6,4 10 1 9196
5,5 4
oceny krytyków
Naznaczony
powrót do forum serialu Naznaczony

Z niecierpliwością czekam na pierwszy odcinek. TVN jest jedyną stacją w Polsce która kręci seriale w stylu zachodnim, czyli takim w którym ujęcia zaciekawiają widza, budują napięcie, cała reszta z Polsatem i TVP na czele z serialami o miłości i religii typu "Złotopolscy", "Klan" , "Plebania" czy "M jak miłość" mogą im buty czyścić. Ile jeszcze mozna oglądać seriali o polskiej wsi, albo małych miasteczkach gdzie stosunkowo nic się nie dzieje, a sama technika kręcenia i budowania napięcia sprawia, że przy oglądaniu chce się spać. Chwała TVN'owi, że jest jedyną stacją w Polsce która szanuje widza poprzez chwytające zapowiedzi "Superkina" i normalne seriale aktorskie które wciągają. Mówię tutaj o "Kryminalnych" jak dotąd jedynym polskim serialu który mnie naprawdę wciągnął. Mam nadzieję, że "Naznaczony" będzie tym drugim, ponieważ filmy kryminalne i dreszczowce to gatunki filmowe które lubię

Replo

Zgadzam się z tobą, też uważam że TVN w serialach ma najwięcej do powiedzenia jeśli chodzi o ich jakość, a dokładniej w zakresie ujęć obrazu, fabuły, scenografii, ogólnie pomysłu. Kryminalni byli ciekawi nie nudził mnie ten serial nie był udawany był taki optymistyczny. Jestem muzykiem i podobała mi się tam muzyka. Później wysoka produkcja Twarzą w Twarz fajnie skręcony trzymał w napięciu, chodź pierwsza seria bardziej mi się podobała. Wczoraj widziałem na youtube zwiastun Naznaczonego - widać że technicznie najwyższy jak do tej pory w polskich serialach do tego wsparty efektami komputerowymi, nareszcie kolejny serial po "Twarzą Twarz" w stylu dobrych zachodnich produkcji. Pewnie, łatwiej jest zrobić całą masę seriali typu "Klan" lub podobnych i mieć spokój, ale takich seriali co roku po kilka przybywa i w końcu z nadmiaru publiczność się zbuntuje i producenci sami sobie będą winni - no bo jak długo można, już nie te czasy. Producenci powinni się wsłuchać w potrzeby widza i zahaczyć o inne gatunki i zrobić serial np: akcji czy jakiś inny. Wykorzystać technikę, komputery. Ciekaw jestem jaki będzie ten "Naznaczony".

Replo

Tak, gratulalacje dla TVN, że w ogóle tworzy własne seriale, a nie jak Polsat, który kupuje zagraniczne ;/ TVN udowodnił nie raz, że potrafi zrobić dobry serial : "Twarzą w twarz"(pierwszy sezon), "Niania", "Krymianlni", "39 i pół"...najlepsze polskie współczesne seriale w polskiej telewizji...pozdrawiam ;)

sebastian_and

Możma powiedzieć że TVN i długo długo nic.

sebastian_and

Ja czekam na "Naznaczonego" dokładnie od stycznia 2008, bo wtedy w "Dzień dobry TVN" o nim mówili. Jest szansa, że wyjdzie z tego całkiem niezły polski serial SF. TVN pomału zaczyna tworzyć seriale w prawdziwym, amerykańskim stylu. Może TVN nie poraża ilością tytułów, ale za to jaka jest ich jakość.
A na POLSAT i jego "Kiepskich" już przecież patrzeć nie można. Owszem, pierwsze 50 odcinków było na swój sposób śmieszne i oryginalne, ale teraz to DNO przez duże D, duże N i duże O.

direct39

Pierwsze 50? raczej nie, moim zdaniem Kiepscy byli świetni aż do zniknięcia Waldka czyli około 150 odcinka. Oczywiście przplatały się słabsze odcinki ale większośc był dobra

Replo

Ja tez czekam na serial i napewno obejrze kilka pierwszych odcinkow (a mam nadzieje, ze okaze sie na tyle dobry, ze obejrze wszystkie :)) ale obawiam sie jednej rzeczy. Jesli spojrzymy na trailer, to wlasciwie wszystko co sie tam przewija gdzies kiedys juz widzielismy: dziecko ktore tworzy dziwne obrazki, odcisniete znamie w ksztalcie dloni, zdjecie ze skreslonymi twarzami itp itd, to wszystko juz gdzies kiedys bylo. Ja wiem, ze ciezko jest wymyslic cos na co nikt wczesniej nie wpadl, ale obawiam sie, ze w tym wypadku mozemy dostac cos co jest "poskladane" z gotowych "klockow" - zbior oklepanych motywow w nowym opakowaniu. Oczywiscie tworcy moga nas zaskoczyc i te malo orginalne watki zupelnie rozplyna sie w zalewie ciekawych i oryginalnych pomyslow (i mam nadzieje, ze tak wlasnie bedzie), ale jak na razie materialy promocyjne zdaja sie nie potwierdzac tej wersji...

Oczywiscie bardzo kibicuje serii, bo to trzeba powiedziec glosno - jesli naznaczony okaze sie sukcesem to czeka nas wiecej podobnych produkcji, ale jesli zaliczy klape to przez wiele kolejnych lat nasze rodzime telewizje beda nas karmic jedynie kolejnymi klonami klanu czy innego m jak milosc

ime

Tworzenie dziwnych obrazków i symboli było w "Kyle XY", a odciśnięte znamię w kształcie dłoni miał Dean w 4. sezonie "Supernatural". Tylko toęcie ze skreślonymi twarzami z niczym mi się nie kojarzy.
Zapewne takich podobieństw będzie więcej, ale mimo to z wielką chęcią zobaczę pierwsze 2-3 odcinki i jeśli mi się spodoba, to obejrzę resztę.

direct39

dziecko ktore rysuje dziwne rzeczy to mi sie znowu kojarzy z ringiem i silent hillem, odcisnieta lapa juz nie pamietam gdzie byla (chociaz tez nie wiem czy nie w ringu), ten motyw ze zdjeciem z ktorego ktos wykresla twarze, to chyba w co drugim filmie sie przewija :P no ale to wszystko tylko potwierdza moja teze, ze jak do tej pory tworcy nie pokazali nam czegos bardzo oryginalnego (umowmy sie sam glowny watek - karanie za jakiestam grzechy przeszlosci tez jakos super oryginalny nie jest). W dzisiejszych czasach trudno jest juz znalezc jakis nie wyeksploatowany temat, ale tez na kazdy temat da sie nakrecic cos ciekawego, dlatego mam nadzieje, ze tworcy sie popisali i stworzyli cos co nawet jesli nie jest wybitne to bedzie na tyle dobre zeby utrzymac mnie przed telewizorem przez caly sezon :)

użytkownik usunięty
ime

http://naznaczony.plejada.pl/ -> tu znajdziecie ciekawszy zwiastun.

Jedno jest pewne... jeżeli serial odniesie sukces era Plebani, Klanu, M jak miłości, Z jak zazdrości itp itd dobiegnie końca. Trzymam więc kciuki...

Telenowele tak szybko nie zniknął z ekranu, możemy być o to "spokojni". Obawiam się tylko kolejnej papki TVNowskiej, jak to wyszło z serialami 39 i pół oraz Twarzą w twarz, czyli pierwszy sezon dosyć dobry, a dalej to już szmira okropna. Niestety polskie seriale (tfu! TVN-owskie, czyli nie polskie w tym wypadku) nie dorastają do pięt zagranicznym produkcjom. Jedynym wyjątkiem jest Ranczo, które idealnie trafia do polskiego odbiorcy. Wracając do Naznaczonego to optymizmem na pewno nie napawa krótki teaser ustawiony jako reklama na onecie. Nadworny lektor TVNu czytający zdanie "Sumienie... nie da o sobie zapomnieć." raczej wywołuje śmiech niż zainteresowanie. Widać zbyt usilne "parcie" na stworzenie mrocznego klimatu. Pożyjemy, obejrzymy, zobaczymy jak to będzie. Liczę, że się pozytywnie rozczaruje.

Zoraj

"- Co będzie w nowym sezonie serialu?
- Kasia odejdzie od Tomka, Paweł zdradzi Magdę z kuzynką koleżanki jego wujka."

Też chciałbym słyszeć ciekawsze spoilery dotyczące polskich seriali. Czekania na kolejny sezon, jak to było w przypadku amerykańskich produkcji. Byłoby fajnie. Póki co podobali mi się "Odwróceni" też TVNu choć powstał tylko 1 sezon.

ocenił(a) serial na 3
AdamCFC

TVN już od dłuższego czasu trzyma wysoki poziom, jest to moim zdaniem najlepsza stacja telewizyjna w Polsce. Czekam z niecierpliwością na nowy sezon

Felipa

Jeżeli dla Was Kryminalni byli wciagajacy to brak mi słów. Oglądaliście Glinę, Pitbulla czy chociażby 3 pierwsze sezony Fali Zbrodni(o 4i5 nie wspominam bo to pomyłka) ??? To były seriale kryminalne.A nei grzeczne o"o kurde" basi czy marka. !!!!

Fakt Twarzą w Twarz dobrze zrealizowane,aktorów też dobrali i fajnie to wyszło.

Niania to format zagraniczny więc obsada zapewniła sukces dwa razy większy.

niccco

Racja, zapomniałeś o serii Oficer.
Najlepszym polskim serialu kryminalnym.
Ja już wole plebanie od kryminalnych.
Więcej akcji:)

Replo

Co wy ludzie tworzycie - Że niby Niania, Brzydula, Milionerzy, Mam Talent Gwiazdy itp to są ich własne pomysły? Niestety nie. Nie są. Ale jak najbardziej jeśli jakaś stacja ma coś od powiedzenia jeśli chodzi o kręcenie Seriali to jest to właśnie TVN - "odwróceni" są tego najlepszym przykładem.

ocenił(a) serial na 7
martinez88

Nie przesadzaj TVN zrobią za dużo ''babskich programów'' boję się że tym zrobią to samo.....
A poza tym jestem strasznie ciekaw po zobaczeniu zwiastuna mam domysły co do tajemnicy głównego bohatera i choćby dlatego by je sprawdzić będę oglądał.

ocenił(a) serial na 4
WOLVERINE55

Ja jakos zawsze bylem fanem Polsatu ale Tvn tez ma pozycje ktore lubie ogladac sa to W11 Dektywi Twarza w twarz 39ipół No i mysle ze moge zaliczyc Naznaczonego oraz Mam talent jedno co mnie zlosci w TVN enisja zagraniczny seriali . Wole że to Polsat ma seriale takie jak Skazany csi Kosci Gotowe na wszystko .Bo sa o normalnej porze .

kinoman85

Nie moge sie doczekać, na reszcie polski serial sensacyjny a nie głupawe komedie romantyczne które wychodzą mi już nosem i uszami.Mam nadzieję żze się nie zawiodę a sam serial pokaże klasę.Cieszę sie że polska kinematografia się rozwija i stara się dorównywać światowym produkcjom.Polacy nie gęsi swoje filmy mają;p Już tylko 1h i zobaczymy czy warto było czekać.Póki co można przejrzeć ciekawie przygotowaną stronę oficjalną Naznaczonego;p Narq

jacva

Ja też czekam z niecierpliwością, to juz w sumie za chwilę :)
Jedyny serial, który mi się podobał z innej stacji to Kiepscy (ale początki) chociaż takich głupkowatych komedii jest pełno, natomiast Naznaczony to już coś nowego, trzymam kciuki i mam nadzieje, ze sie uda. Po za tym zgadzam się, że prym w serialach wiedzie TVN, ogólnie jest to najciekawsza podstawowa stacja, nawet "Na Wspólnej" mi się kiedyś podobało, tylko że takie seriale się nudzą, kiedy już stają się tasiemcem. "39 i pół" kolejny hicior :) chociaz nie podobał mi się już drugi sezon... Bardzo dobre seriale to też "Kryminalni", "Niania" i początki "Teraz albo nigdy", nawet "Brzydula" wciąga, mimo, że jest powielona... ;)
Mam tylko nadzieje, że serial ten nie bedzie miał 20 sezonów, bo takie kręcenie na siłę zniechęca...

kasiaaa7891

mam wielka nadzieje, ze "Naznaczony" powtorzy sukces "Odwróconych"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones