PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467672}
6,4 9,2 tys. ocen
6,4 10 1 9225
5,3 6 krytyków
Naznaczony
powrót do forum serialu Naznaczony

12 i pół odcinka na +

ocenił(a) serial na 8

Przyznam szczerze, że kiedy po raz pierwszy serial ten był hucznie zapowiadany w TVN miałem ogromną ochotę aby go zobaczyć. Niestety stało się tak, że przegapiłem dwa pierwsze odcinki i musiałem zrezygnować z dalszego oglądania, ponieważ nie mam w zwyczaju oglądania interesujących mnie seriali od któregoś z kolei odcinka. Tak więc cała pierwsza emisja przeszła gdzieś obok mnie, obijając tylko parokrotnie o moje uszy zdania zachwytu niektórych widzów. Już po jakimś czasie przypomniawszy sobie o tej produkcji, przeglądałem internet i znalazłem w nim sporo o niedosycie spowodowanym zakończeniem owego serialu.
Traf chciał, że niedawno całkiem przypadkiem, trafiłem na powtórną emisję serialu na TVN-ie. Opowieść tak jak lubię od pierwszego odcinka.
Moje zdanie o serialu było jak najlepsze. Po obejrzeniu paru odcinków, moja cierpliwość nie wytrzymała i postanowiłem obejrzeć wszystkie odcinki zanim ukażą się w telewizji. W międzyczasie odwiedziłem oficjalną stronę serialu.

JEŚLI KTOŚ NIE CHCE ZNAĆ ZAKOŃCZENIA NIECH OMINIE TEN FRAGMENT.

Widniała tam fotografia głównego bohatera Tadeusza Kralla w czarnym ubiorze wraz z kapeluszem. Wypisz wymaluj ubiór Nieznajomego.
Oczywiście ja "wielki znawca" kina od razu podjąłem trop. Krall na koniec serialu pokonując Nieznajomego będzie musiał zająć jego miejsce itd.
Trochę zezłościłem się, że tak oczywista wg. mnie wskazówka znajdowała się zaraz na głównej stronie, co popsuje mi dalsze śledzenie serialu.
Posiadając ową wiedzę nie potrafiłem zrozumieć niskiej oceny i niepochlebnych komentarzy widzów dotyczących zakończenia serialu.Moim zdaniem taka zamiana ról to super pomysł na zamknięcie tej opowieści.
Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że wszystkie moje domysły dotyczące końcówki były błędne. Jeszcze 10 minut przed końcem serialu byłem pewny swoich racji, a tutaj taki klops.

KONIEC FRAGMENTU;)

Teraz jestem po seansie wszystkich 13 odcinków i częściowo rozumiem niedosyt większości widzów, jednak nie potrafię zrozumieć dlaczego ostatni kwadrans tak bardzo wpłynął na ich ocenę tego serialu. Koniec faktycznie nie najlepszy, jednak całokształt jak na polskie i nie tylko warunki, wg. ponadprzeciętny.
Wspominając ten serial będę mieć w pamięci poszczególne odcinki(opowieści) jak i całokształt(z pominięciem kilku ostatnich scen). Dając z czystym sercem 8/10 i do galerii ulubionych.

Loopoos

To miał być chyba taki żart, ale na tej samej stronie widziałem inną fotkę przedstawiającą scenę w mojej opinii zwyczajnie wyciętą z zakończenia. Widać tam, jak Krall chodzi z rodziną po parku pchając wózek z dzieckiem, a w oddali widać kontury sylwetki Nieznajomego - byłby mały cliffhanger, a co zostało - niestety widzieliśmy.

ocenił(a) serial na 8
Domin_X

Dzięki za poszerzenie mojej filmowej wiedzy o kolejne fachowe słowo (cliffhanger) ;-) Podejrzewam, że producenci mieli w zanadrzu przygotowane kilka zakończeń. Tak ostatnio w związku z drugą emisją "Naznaczonego" na TVN-ie wpadł mi taki pomysł do głowy, że na zakończenie owej drugiej emisji producenci mogliby przedstawić właśnie alternatywny finał. Nie wiem czy byłby to jakiś precedens na światową skalę, dwie emisje z dwoma różnymi zakończeniami ale moim zdaniem byłoby to ciekawe.

ocenił(a) serial na 8
Loopoos

Serial jest świetny ale z odcinka na odcinek a najbardziej pod koniec słabł. Pierwsze odcinki były tajemnicze, końcowe już mniej ale nadal ciekawe lecz finał...brak słów. Mimo wszystko super serial.

ocenił(a) serial na 6
Loopoos

Serial nierówny. Kilka naprawdę dobrych części: te z Dorocińskim, Zamachowskim i Szycem oraz odcinek z 'pigułką gwałtu'. Jedno trzeba oddać twórcom - fajnie, że się odważyli.
Można było zrobić to lepiej, zwłaszcza finał, ale oglądało się całkiem dobrze.