PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625585}

Nasze matki, nasi ojcowie

Unsere Mütter, Unsere Väter
5,9 7 416
ocen
5,9 10 1 7416
Nasze matki, nasi ojcowie
powrót do forum serialu Nasze matki, nasi ojcowie

Świetny robota

ocenił(a) serial na 8

Świetna robota, profesjonalizm, wysoki budżet, który po prostu widać na ekranie. Porównując rodzimy "Czas honoru", to dopiero tutaj widać co to znaczy dobry europejski serial wojenny.

ocenił(a) serial na 1
maciej448

Na temat tego serialu wypowiem się po obejrzeniu wszystkich trzech części. Jednak już dziś mogę powiedzieć, że jest w nim kilka konkretnych baboli :/ A użycie słów "Świetna robota", już teraz zasługuję ma komentarz.

76rookie

Realizacyjnie, to akurat prawda. Niestety, szkoda, że nie pod każdym względem.

ocenił(a) serial na 1
jan_niezbedny0

Realizacyjnie prawda ? Zależy z której strony patrzeć, Niemcy to wiadomo, że na wschodzie mordowali, palili itd także to akurat prawda, ich odpowiedzialność za zbrodnie wojenne nie podlega żadnej dyskusji. Zna je cały świat. Zatem tego nie mogli pokazać inaczej.

Ale pokazanie przez Niemców realizujących ten serial, Polaków z AK jako niezorganizowanych żuli którzy strzelają i brzydzą się wszystkiego co się rusza, no to już przesada !!! Konkretny babol za strony Germanów. Kolejna rzecz AK noszą opaski na rękach z taką czcionką, że z samolotu można by ich zobaczyć. Jakaś porażka. AK to była konspiracja raczej nie afiszowali się z tym. A co do niezorganizowania AK to widać to dokładnie podczas Powstania Warszawskiego, faktycznie nie byli zorganizowani. Niemcy i ich historia ...

I na koniec w serialu pada nazwa Gliwice-Polska ???? Przypominam także, iż w latach 1939-1945 Polski nie było, było Generalne Gubernatorstwo i Kraj Warty, a nazwy miast zmieniano na niemieckie. Nie dziwi mnie potem, że ktoś na świecie napisze "Polskie Obozy Zagłady", jak obejrzy taką produkcję.

Czekam na debatę z historykami, także niemieckimi po ostatniej części serialu. Ja jestem jednak zdania, że polityka Niemiec obarczania innych za II WŚ jest wciąż aktualna.

Jest jeden plus serialu, gra aktorska, dobry Europejski poziom oraz stroje, broń także, nie można się przyczepić.

ocenił(a) serial na 2
maciej448

Dobry pod jakim względem? Bo chyba nie pod względem prawdziwości i rzetelności opowiadania historii. Niemcy dopiero w 1941 r. na froncie wschodnim dopatrują się przykładów łamania konwencji genewskiej, oczywiście w 1939 r. wszystko zrobili po bożemu, cywile w polskich miastach sami się rozstrzeliwali itp. itd. Ten serial to jest może ciekawa opowiastka dla kogoś kto kompletnie nie ma pojęcia o historii, mamy dwóch dzielnych wojaków, którzy bohatersko walczą na wschodzie. Dlaczego tam poszli, co robili wcześniej, jak uwierzyli w brednie Hitlera i Goebbelsa?Tego się oczywiście nie dowiemy bo jeszcze okazałoby się, że naród niemiecki dał się zdziczyć pewnemu Austriakowi. O Auschwitz dowiadujemy się tylko tyle, że pociągi jadą pełne a wracają puste, widocznie Żydzi jadą na kolonie bo o tym co tam się dzieje się nie dowiadujemy. Noc Kryształowa? No była, ale generalnie jest o niej jedno zdanie, wybili Żydowi witrynę, ale on dalej wierzy w wielkie Niemcy. Przykłady można mnożyć, to jest tak jakby w Polsce zrobiono film o Jaruzelskim pokazując tylko jego szlak bojowy z 1 Armią Wojska Polskiego. Technicznie jest to serial zrealizowany naprawdę nieźle, ale reszta to dno, metr mułu i wodorosty. Nie dziwię się czemu niemieckie gazety potrafią tak bezczelnie pisać o polskich obozach koncentracyjnych, w tych 3 odcinkach mamy próbkę nowoczesnej historii według narodu sprawców.

ocenił(a) serial na 8
Karatakus

i te kolonie musiały być ekstra skoro nikt z nich nie wracał. Generalnie nie pokazali masowych mordów, nie pokazali gazowania, nie pokazali wieszania i rozstrzeliwania setek i tysięcy ludzi w okupowanych krajach, zamiast pisać Tarnów-Polska powinno być Tarnów-okupowana Polska itp. Co zrobić? Najlepiej nakręcić film "Wasze matki, wasi ojcowie" o tym jak było :). Ciekawe czy niemiecka TV by kupiła. Tylko nakręcić taki porządny technicznie jak ten, nie jakiś chłam.

ocenił(a) serial na 2
andolinis

Widzisz najsmutniejsze jest to, że mawia się, że historię piszą zwycięzcy. I prawie 70 lat po wojnie, oglądając taki serial, zrealizowany w kraju, który był jednym z dwóch będących źródłem największego zła XX wieku, wypada się zastanowić Nam-młodym Polakom, czy my tą wojnę na pewno wygraliśmy?I nie chodzi już nawet o to, że w nich USA pakowały dolary a w Nas ruscy Marksa i Engelsa, tylko o to, że polska publiczna telewizja pokazuje nam coś tak kłamliwego. Przed każdym z tych odcinków ( a nie po nich) powinien być 20 minutowy wstęp pokazujący historię bez przekłamań, tłumaczący młodym co to był KL Auschwitz i czemu pociąg jedzie tam przez Gliwice opisane tylko jako "Polen" (to o czym wspomniałeś). Róbmy to dalej tak samo bezrefleksyjnie jak pokazujemy ten serial, a za kolejne 70 lat nasze wnuki będą co roku 1 września składać kwiaty pod pomnikami poległych Niemców w kampanii wrześniowej i przepraszać, że się tak długo broniliśmy.

Karatakus

Nie, my nie wygraliśmy wojny. Niemcow pokonali Rosjanie i Amerykanie z Anglikami.

ocenił(a) serial na 2
zweistein

Z Czechami, Pakistańczykami, Kanadyjczykami, Francuzami itd., myślę, że wiesz o czym mówiłem.

Karatakus

Nic dodać, nic ująć!!!

ocenił(a) serial na 8
bazin1

To świetna robota pod względem warsztatu filmowego. Bo, Filmweb jak rozumiem jest portalem o tematyce filmowej, nie zaś historyczno-politycznej? Doskonała gra aktorska, przy której Nasze gwiazdy młodego pokolenia wołają o pomstę do Nieba..Rewelacyjne sceny walk, oczywiście na miarę możliwości produkcji telewizyjnej, nie należy porównywać ich zaś do takich filmów jak "Szeregowiec Raya", bo to inny świat. Wreszcie naprawdę ciekawy scenariusz, trzymający w napięciu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones