PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119826}

Muminki

Tanoshii Moomin Ikka
7,6 43 198
ocen
7,6 10 1 43198
7,4 5
ocen krytyków
Muminki
powrót do forum serialu Muminki

Kiedyś, gdy byłam mała, oglądałam odcinek, który wyglądał mniej więcej tak: Mała Mi była wciągana na sznurkach gdzieś, wszyscy malowali o odnawiali jakiś dom, przyszedł w wizytę jakiś gość. I właśnie to pytanie - co to za odcinek? Jaki nosi tytuł? Wybaczcie za mały opis, w końcu byłam małym dzieckiem i dobrze, że chociaż tyle pamiętam :) Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich wychowanych na Muminkach.

violet_bunny

Hmm, wg mnie to odcinek z serii "Latarnia morska", gdy Mała Mi zrobiła dla siebie taką windę, a potem przyszedł maly chłopiec i Latarnik.
ALe nie mam dobrej wiadomości - 8 maja emitują ostatni odcinek na TVP 1, przy czym zauważyć zechcę, że nie są to wszystkie odcinki, po prostu nie wykupili wszystkich... Jaka szkoda, m.in. nie będzie Feliksa, odcinka z grzybami, delfinem... pisałam maila do TVP, piszcie i Wy, ale to chyba nic nie da :( :( :(

jeanne_4

Jeanne to ten odcinek :) Dzięki wielkie. Taak, TVP puszcza tylko bajeczki bez inteligencji i widać jakie pokolenie nam rośnie: "Ojej, mamo, chcę cukierka"... A porządnych, klasycznych bajek, nawet jeśli je puszczą, to nie ma po kilku tygodniach :/

violet_bunny

Niestety, racja. Muminki są według mnie jeśli nie najbardziej to jedną z najbardziej wychowawczych, pięknych, interesujących bajek. Uwielbiam fabułę :) ale ścieżka dźwiękowa też jest super. Organizujmy maraton pisania sprzeciwów do TVP!!!

ocenił(a) serial na 10
jeanne_4

Nie, nie to był odcinek "Muminek buduje dom". Muminek chciał zbudować swój dom dla siebie, bo przyszła do nich matka Małej Mi z Mimblą i całą dzieciarnią bo dom im się spalił i rodzice Muminka zaproponowali im by trochę pomieszkali u nich. A rodzeństwo Małej Mi było strasznie nieznośne i hałaśliwe, dlatego postanowili się wynieść i zbudować swój dom. Zdaje się że zapomnieli zbudować schodów (już zapomniałam) więc zrobili ruchomą windę,ale tylko Mi się do niej zmieściła:D

P.S Co do sprzeciwów do TVP...znając życie nic nie pomogą:(

Betinka

Też tak myślę, ale może to by im dało do myślenia. Co za **** !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones