PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633464}
7,3 19 521
ocen
7,3 10 1 19521
5,7 3
oceny krytyków
Misja Afganistan
powrót do forum serialu Misja Afganistan

"Słaby, bo polski"

użytkownik usunięty

Witam wszystkich gorąco,

czytam Wasze opinie i oczy przecieram ze zdumienia. Fala krytyki, jaka kierowana jest na "Misję Afganistan" jest dla mnie niezrozumiała. Odnoszę wrażenie, że po raz kolejny coś jest krytykowane tylko dlatego, że powstało w Polsce. Pytam się - co Wam przeszkadza w tym serialu? To, że był kręcony w Polsce? Bzdura, ekipa świetnie przygotowała obiekty. Że na "Rośkach" nie było opancerzenia, jak w Afganistanie? Trudno, jakoś przeżyję. Tak poważnej polskiej produkcji dawno nie było, ale już znalazła się fala krytyków, która wszystko zrobi lepiej. A teraz do owych "profesjonalnych znafcuf":
1. gdybym chciał delektować się sztuką płynącą z dzieł, poszedłbym do teatru, do muzeum. Obejrzałbym nawet film kręcony w sposób niekomercyjny, ale na Boga - nie oglądałbym Misji Afganistan. Czy Was ktoś trzyma przed ekranami telewizorów i mówi "oglądasz to do konca!"? Nie podoba się, to wyłączcie, a nie katujecie sami siebie a później błądzicie po forach internetowych, jak dziecko po sklepie ze słodyczami i krytykujecie każdego kto ma odmienne zdanie;
2. Misja Afganistan Kompanią Braci nie jest, ale to jest pierwsza polska produkcja tego typu! Nie od razu Rzym zbudowano, nie od razu umieliście pisać i liczyć - w czym więc problem?! Porównując MA do Bitwy pod Wiedniem, czy 1920 Bitwa Warszawska - przechodzimy kilka poziomów kinematografii wyżej;
3. Kino powstało, aby ludzi bawić, relaksować. Są osoby, które kręci kino Allena - i spoko, nie mam z tym problemu. Wg mnie jego komedie to flaki z olejem, a śmiesznych scen jest tam mniej niż w najbardziej tragicznych dramatach. Po tysiąckroć wolę lekkie komedie z Sandlerem, Aniston itd., niż bebechy kinomatograficzne, żebym mógł błysnąć w towarzystwie i powiedzieć "tak, byłem, widziałem". Znafcy, mam prośbę. Idźcie wyładować swoją frustrację gdzie indziej. Nie podoba się - spoko. Więcej, macie prawo nawet napisać "wg mnie to jest gniot". Ale nie róbcxie tak, że śledzicie dalej wątek i krytykujecie każdego dookoła.

Daję 10/10. Ciekawa fabuła, świetne stroje, aktorzy zrobili kawał dobrej roboty. Absolutnie doskonała muzyka. Z tego miejsca chcę też wyrazić nadzieję, że 2 sezon jednak powstanie.

ocenił(a) serial na 9

Nie ma co dyskutować z ludźmi, którzy na siłę będą szukać słabych stron w tym serialu bo zwyczajnie są oni dość śmieszni.
Nie zapomnę jak ktoś się do mnie doczepił, że stanąłem w obronie pewnego efektu "slow motion" już nie pamiętam w którym odcinku (wtedy co ten zamachowiec szedł z tą bombą, a Konaszewicz go zdjął) bo ktoś uważał, że jest to bardzo słaby efekt i beznadziejny bo arab idzie z bombą 2 czy 3 minuty niezauważony ale nikt z tych mądrusi nie zadał sobie jednego pytania - scena jest spowolniona kilkanaście albo kilkadziesiąt razy, więc ile mogła trwać cała akcja w normalnym tempie? kilkanaście sekund?
Takich ludzi jest mnóstwo, czepiają się szczegółów nie zauważając w ogóle masę pozytywnych stron serialu.
Oglądałem go z dziewczyną która nie przepada za takim gatunkiem filmów, ale wyczekiwała każdego kolejnego odcinka jeszcze bardziej niż ja.
Ogląda się to BARDZO przyjemnie a akcja tak wciąga, że chce się więcej!
Również czekam na kolejny sezon ale szczerze wątpię, czy się pojawi :-(

SsEeBbEeXx

Terrorystę zastrzelił Młody a nie Konaszewicz... Konasza zatrzymali BORowcy...=) Bardzo dobry serial godny polecenia:)

SsEeBbEeXx

Jakbyś był w wojsku, to byś wiedział, że pokazano bajkę a nie prawdziwe wojsko. A do tego nie potrzeba dużych pieniędzy, tylko trochę pracy i zaangażowania.

ocenił(a) serial na 3

Popieram główną myśl płynącą z Twojej wypowiedzi. To nie jest serial dla wymagających. Ja jednak do nich należę i serial uważam za słaby.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

zawsze możesz nakręcić lepszy :)

ocenił(a) serial na 3
saratoga12

Argument z dupy. Gratuluję.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

a tam argument.sugestia po prostu.

ocenił(a) serial na 3
saratoga12

Ok to dla odmiany rzeczowa dyskusja. Co sie koledze w tym serialu podobało? Ja mam problem z podaniem czegokolwiek.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

1.koleżance :P.
2.serial był niezły,najbardziej podobał mi się Małaszyński.:P
a serio uważam że nie ma co narzekać chociaż oczywiście na pewno jest się do czego przyczepić.ja nie ma do czego.

ocenił(a) serial na 7
saratoga12

Szczerze, jeśli mogę wtrącić to nie znam lepszego polskiego serialu o tematyce wojennej po drugiej wojnie światowej.

ocenił(a) serial na 3
13dziubek13

Bo to jedyny serial o takiej tematyce wyprodukowany w Polsce...

ocenił(a) serial na 7
siLk_2

I to jest argument przemawiający na jego korzyść. Następny zapewne będzie lepszy, ale puki niema innego... tylko podnosi jego wartość.

ocenił(a) serial na 3
13dziubek13

Zgodzę się, że to jest plus tego serialu. Tylko, że tych plusów jest niewiele. Może gdyby reżyserował Smarzowski lub Pasikowski to byłaby solidna produkcja, a tak wyszło M jak Miłość w kamaszach.

siLk_2

Pasikowski już zrobił film wojenny i niech ze swojej łaski więcej tego nie robi (Demony wojny wg Goi).
Tak drętwego aktorstwa, słabej realizacji braku klimatu, nieudolnej dramaturgii i efektów dawno nie oglądałam. Plus jedynie za użycie języków obcych i Lindę i Bakę, ale sami filmu ze słabym scenariuszem pociągnąć nie mogli.

ocenił(a) serial na 3
pixi222

Zgodzę, się, że Demony...wyszły co najmniej średnio, ale Misję Afganistan ten film zjada w całości. Wczoraj przypadkowo trafiłem na moją ulubioną scenę z tego serialu, kiedy Konasz widzi Araba, który zamiast się efektownie wysadzić trochę się poskrada, pokręci, Konacz powodzi za nim wzrokiem, a potem dochodzi do najgorszej sceny akcji jaką widziałem gdzie slow motion przeradza się w groteskę...to jest jakość tego serialu.

siLk_2

Będąc po 2 odcinkach nie zgodzę się ;) Serial ma o lata świetlne lepsze aktorstwo, zadziwiająco dobrze dobraną muzykę o.O (ukłony dla pana Chajdeckiego), lepszy montaż i ogólnie realizację.

Oczywiście na minus brak zdjęć w "realu" jakim miało być Maroko (szkoda), poplątanie umundurowania, uzbrojenia, czy kamuflażu, ale to w każdym filmie wojennym jest normą. Nie znam żadnego, który by błędów nie popełnił ;) A takie pierdoły nie powinny obniżać oceny (gdyby miały być wyznacznikiem to kilka amerykańskich filmów, które się dobrze ogląda bym musiała mocno zaniżyć np. "W pogoni za zbrodniarzem" - pokazano tylko żołnierzy UNMIBH).

Nie znam się na procedurach wojska, więc tego się czepiać nie mogę. A w ogóle to ekipę przez 3 tyg. szkolił GROM i żołnierze z misji afgańskiej, więc chyba mogę zakładać, że nie jest aż tak źle ?

PS Jedna scena przekreśla cały serial ? o.O

ocenił(a) serial na 3
pixi222

Nie, jedna scena nie przekreśla serialu, ale potrafi podkreślić wady danej produkcji. Ja pozytywnie podchodziłem do MA, nawet po 4-5 odcinkach łudziłem się, że będzie lepiej, ale było tylko gorzej. Nie jestem z tych co biczują polskie produkcje dla zasady. Rozumiem mały budżet itd, ale napisanie ciekawego scenariusza, który wciąga przerosło twórców MA. W sumie to nic dziwnego skoro ci panowie w ostatnich latach głównie reżyserowali/pisali odcinki do polskich telenowel. To się daje łatwo odczuć w MA.

Aktorstwo w Demonach to Linda, Zamachowski, Bobrowski, Huk czy Lubaszenko...a w MA sztywny Małaszyński + kilku serialowych aktorów, którzy głównie szarżują na ekranie. Tylko Lubos się wybronił.

siLk_2

Racja, scenariusz wysokich lotów toto nie jest ;), ale generalnie nie taki najgorszy. Jak na pierwszy raz to się broni. Wiadomo, że Amerykanów od razu nie dogonimy :P (Tylko Kreutz jest serialowy, Pawlicki jest początkujący). Szkoda, że młody nie powiał świeżością.

Jak dla mnie to tylko Linda, Baka i O.K. Huk(plus krótko Zapasiewicz, Topa). Reszta grała jak amatorzy w paradokumentach :( Straszne to było.
Pomijając Małaszyńskiego :P to Lubos, Schuchardt <3 błyszczą, O.K. Ostrowska, Roguc, Fabijański, Piętowski, Michalski, Bąk - to nie są źli aktorzy, jedynie nie dano mi jeszcze szansy wykazać się większą rolą.

Poza tym w serialu też można stworzyć świetną kreację ;), co udowadniają nowo powstające gwiazdy zachodniego kina (nawet takie debiutujące).

ocenił(a) serial na 3
saratoga12

Kiedyś lubiłem Małaszyńskiego. Fajnie pokazał się w Oficerze, ale z czasem okazało się, że to marny aktor kilku min.

ocenił(a) serial na 8
siLk_2

Oficera też oglądałam,ale dopiero całkiem niedawno.może dlatego że w Oficerze grał czarny charakter to wypadł lepiej niż tu.On jest taki..miałki..jakby bez wyrazu.Ale przystojny(opinia jako kobiety :))

ocenił(a) serial na 3
saratoga12

Może gdyby zatrudniono bardziej atrakcyjną aktorkę niż Ilona Ostrowska to też lepiej oceniałbym serial ;)

siLk_2

To baba w wojsku musi być seksbombą ? :P
Poważnie: Aktorka ma mieć porządny warsztat, umieć grać, a wygląd to sprawa drugorzędna. Tu ładna być nie musiała.

ocenił(a) serial na 10

Też dałem 10/10. Być może serial zrobiony za małe pieniądze, ale z odcinka na odcinek miało to dla mnie mniejsze znaczenie. Za największą gwiazdę serialu uważam Lubosa. Cieszę się, że w końcu na wojnie Zbój nie gra Szwarc charakteru. Za największy atut serialu jednak uważam dialogi. Czapki z głów. Nie wiem czy będzie kolejny sezon, ale chętnie zobaczyłbym bohaterów znowu w Afganistanie, Iraku, czy w Czadzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones