PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Ja widze w niej Zazdrosną laske co robi głupie miny i czasami nie mysli co wygaduje.Wole Care,ponieważ ma temperament i jest zaskakująca

ocenił(a) serial na 10
FankaLOTS

No jak to kogo? To co napisalas i wybranke Richarda :)

FankaLOTS

Jak to co ?
Piękna kobieta, o wspaniałym charakterze - miło patrzec.
Władcza, uczciwa, miła, odważna długo by tak można było...
To nie jej 'wina', ze ma taką grac. Dostanie do ręki scenariusz i musi
się do niego dostosowac.
' Nie mysli co wygaduje' ? - Zdecydowanie myśli, moze po prostu nie rozumiesz niektórych z jej kwestii. Wręcz przeciwnie, niektore jej mysli są błyskotliwe, a czasem nawet głębokie ^
Owszem jest moze czasem wkurzająca... ciągle tylko dziękuje i przeprasza i tak troche się łasi do Richarda. Troche dramaturgi by się przydało ;)
Co do postaci Cary, jest lekkim przeciwieństwem Kahlan.
Wiadome jest, ze niektórzy będą odczuwac sympatie do niej, a nie do Spowiedniczki.
To też moim zdaniem tyczy się charakteru widza.

ocenił(a) serial na 9
Nataliia64

A ja lubię je obie xD Z przewagą dla Kahlan, bo jest po prostu cudowna :p

ocenił(a) serial na 10
succubusus

Dokladnie to co powiedziala Natalia... do tego dochodza jej piekne oczy i charakterek :)

Gabricone

piękna, mądra kobieta. no i jak trzeba pokaże pazurki :) jest dobra, troszczy się o innych, obcych jej ludzi :) oto co w niej widzimy :)

Leighton

Och, ja po prostu uwielbiam Kahlan. Jest piękną, inteligentną kobietą, gotową do największych poświęceń. Przykład? Ostatni odcinek pierwszego sezonu. Wyszła za Rahla i urodziła mu dziecko, aby tylko Poszukiwacz mógł wypełnić misję. Nadal mało? Odcinek 14 sezon II - Kahlan mówi Richardowi, aby pod żadnym pozorem nie pozwolił Nicci zawładnąć Kamieniem Łez, choć od tego zależało jej własne życie. I jeszcze odcinek 21 sezonu I - Kahlan aby ratować Zedda przed wieśniakami spowiada jednego z nich, chociaż wie, że dotyk jego ciała zarazi ją śmiertelną chorobą. Spowiedniczka nigdy nie myśli o sobie. Przede wszystkim, ma na względzie dobro innych. Poza tym, jest silną kobietą z charakterem.

ocenił(a) serial na 10
Melissa

W pełni się zgadzam a do tego warto też napisać jeden minus aby nie uchodziła za świętą :) Kahlan jest czasami dziecinna i impulsowa, zwłaszcza w książce. Każdego by tylko spowiadała jeśli zagroził by Richardowi nie zważając na późniejsze konsekwencjea Cara musi ją wtedy stopować.

Ale jak sama Kahlan powiedziała w rozmowie z Jennsen - Wszyscy popełniamy błędy :)

Nataliia64

W żadnym razie żadna z wypowiedzi aktorów nie była głęboka.

LordRahl

Chyba nie oglądalismy tego samego serialu ...

ocenił(a) serial na 9
FankaLOTS

ja też wole Care, bardziej barwna postać ;) z temperamentem :P

FankaLOTS

Ale mówisz o Kahlan serialowej czy książkowej? A może o aktorce - Brendzie?
Postać moim zdaniem fajna (bardzo ciekawy motyw kobiety spowiedniczki - tu Autor cyklu oderwał się w wyśmienity sposób od kanonu fantasy tworząc własny świat jego prawa i mechanikę), nie powinna w serialu aż tak machać ostrą bronią, no i jak już się do niej przekonałem w trakcie pierwszego sezonu to w drugim zaczęli ją makijażyści tak masakrycznie tapetować że troszkę odrzucała.

Popieram również zdanie seth114

Bri

Aktorka grająca Kahlan ma na imię Bridget nie Brenda.. tak dla ścisłości..

ocenił(a) serial na 10
Bri

Bri jak to "nie powinna w serialu aż tak machać ostrą bronią" ??? Właśnie powinna i to jak najwięcej. Książkowa Kahlan była biegła w posługiwaniu się nożem i mieczem dzięki nauką swojego ojca króla Galei Wyborn'ego oraz Richarda. Ponadto w książce nie tylko dowodziła pięciotysięczną armia galeiskich rekrutów potem całą armią dharańską to do tego brała czynny udział w walkach. fakt że często miała szczęście ale ie liczy się wykonanie ale efekt jaki się osiaga.

Zatem skoro jej postać ma się upodabniać do książkowej wersji to powinna walczyć :)

ocenił(a) serial na 9
seth114

Na początek powiem jak w tytule 'co ja w niej widzę'. Oglądając serial od razu zwróciłem uwagę na Bridget Regan- Kahlan Amnell. O tym czy jest piękną kobietą chyba nie warto dyskutować. W moich oczach jest ideałem kobiety. Piękno podkreślone osobistym urokiem dopełniającym całości. Zupełnie tak jak postać jaką możemy spotkać w książce Goodkind'a. Wraz z kolejnymi minutami (już pierwszego odcinka pierwszej serii!) poza urodą postaci Kahlan, daje się odczuć niesamowite ciepło, dobroć, wielką odwagę i swoistą moc i czar płynący od postaci. Myślę, że to właśnie stanowi o jej wyjątkowości i sprawia że jest lubianą postacią. Wręcz można się zakochać, gdy człowiek przeniesie się z szarej codzienności w świat książki/serialu. Czasem mam ochotę, zamienić się w seeker'a by pomimo bólu, wszystkich trudności i niebezpieczeństw móc towarzyszyć Kahlan. W moim przypadku bez spowiedzi byłbym w stanie zrobić wszystko dla tak wspaniałej kobiety ;)
Warto też podkreślić, że scenarzyści pozwolili Kahlan rozwinąć skrzydła wraz z rozwojem fabuły. Z każdym odcinkiem 'przybywało' jej mocy i stawała się prawdziwą Matką Spowiedniczką. Mam nadzieję, że powstanie 3 seria i Kahlan jeszcze bardziej przybliży się do postaci z książki - chodzącej potęgi, przed którą drżą przeciwnicy :)

ocenił(a) serial na 10
FankaLOTS

Co ja widzę w Kahlan? Hmm... Jest odważna, łądna i bla bla bla ... Jak i autorka tematu, zdecydowanie preferuję Carę. Zarówno charakter jak i urodę.
Bridget jest ładna, a Tab jesy idealna i ma ładny głęboki głos ^^

ocenił(a) serial na 10
zuzik5

Jak dla mnie Kahlan! przyzwyczaiłem sie do Bridget Regan w 1st serii i nie wyobrazam sobie jeśli ktoś inny miałby zagrac Kahla drugim sezonie... :D

ocenił(a) serial na 9
gregsta_stawicki90

Moge Cie zapewnic ze w drugim sezonie w roli Kahlan wystapi Bridget. Jestem niesamowicie pewny :) ;0 ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones