PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37003}

Miasteczko Twin Peaks

Twin Peaks
8,5 112 865
ocen
8,5 10 1 112865
8,8 32
oceny krytyków
Miasteczko Twin Peaks
powrót do forum serialu Miasteczko Twin Peaks

Idiotyczne arcydzieło?

ocenił(a) serial na 8

[SPOILERY]
Odpalam pierwszy odcinek... muzyka klasyk znany wszystkim - mistrz. Serial uznaję za mistrzostwo, niesamowity klimat, mroczny, tajemniczy, eleganckie podkłady, temat ciekawy. 1 odcinek zrobił na mnie wrażenie - uznaję serial za mistrzowski dodaję do ulubionych, oglądam dalej... i co? LIPA! Seraial który miał mroczny ciekawy klimat, serial który miał być nie czymś w stylu smallville (czy jak to się pisze) czyli idotyczną bajeczką zmieniał się w nią stopniowo z odcinka na odcinek. Zamiast tkwić w realnym świecie zaczęto dawać nam akcje w stylu paranormalnych wizji, idiotycznego, żenującego poczucia humoru. Nagle pojawiły się sny i wizje na podstawie których special agent rozwiązuje zagadki. Nie to zapowiadał pilot! Uważam że nadzwyczajne sceny, które nie moga wydażyć się w realnym świecie (paranormalne przewidzenia, zjawy itp) pójście na łatwiznę, w ten sposób zawsze można rozwiązać nawet najbardziej ciekawy i niby nemożliwy do rozwiązania wątek. Mamy napięcie czekamy na rozwiązanie.... dup! pojawia się np. jakiś tępy olbrzym i daje wskazówki, wow! człowiek czeka i zastanawia się jak rozwiże się jakaś zagadka a tu takie triki. ŻENADA! Im dalej tym gorzej, serial równią pochyłą stacza się z odcinka na odcinek, na dodatek miałem wrażenie że początkowo serial miał mieć tylko jedną serię (8 odc.) a potem przez popularnośc zaczęto ciągną go dalej i na isłę rozwijać akcję jak np. w żałosnym obecnie prison break. Serial miał ogromny potencjał, niesamowity klimat i tego powinni się trzymać twórcy. Nie rozumiem tych zachwytów ludzi bajeczka, w której serwuje się nam takie tępe akcje. Dotarłem do 5 odcinka 2 serii i olałem to, nie mogłem wytrzymać z jakimiś tępymi tatuśkami siwiejącymi, i niby śmiesznymi akcjami jak policjant-idiota depcze po deskach, które uderzają go w twarz, sorry ale to poziom jasia fasoli. Mistrzostwo w spieprzeniu takiego potencjału... potem jeszcze akcje z millitarymanem który dostaje wiadomości od ufo z tekstem cooper. Nie no to powinno nazywać się archiwum X. Nie można być w ciąży w połowie, zastanówcie się, albo serial jest normaly życiowy jak pierwsze 2-3 odcinki albo jest to bajeczka. Dodając do tego sceny związane z przemocą i seksem a przeplatające się z takimi naiwnymi scenkami twórcy mięli chyba rozdwojenie jaźni, albo robi ise serial dla dorosłych albo dla dzieci. Nie mogłem tego znieść dłużej. Naprawdę pilot zapowiadał wypasiony seans, jarałem się że tak stray serial może być tak dobry ale potem... I co Wy widzicie w tym Bobie? to niby najczarniejszy z harakterów? bueehe co w nim przerażającego? Zwykły niezrównoważony szczeniak i tępak. Alke najlepszy był typ od orchidei który bał się świata i klientka od pieńka. WHAT TEH FUCK IS THAT? Miałem wrażenie że twórcy chcą ze mnie zrobić idiotę, wciskając mi takie coś. Decydujcie się labo serial jest mroczny intrygujący i tajemniczy z klimatem albo jest to tanie kino dla mało wymagających. Nie będę tego zachwalał na siłę bo zrobił to wielki Lynch, uważam że może to być dobre dla dzieic do 14 roku zycia max. Jak można spieprzyć taki potencjal no jak???? Ostatecznie usunąłem z ulubionych i mam w dupie czy zabił tego kurwisz***ona jakiś ostatni mochikanin czy inny karzeł ze snu. IDIOTYZMY

ocenił(a) serial na 8
Warchlak

dodam jeszcze że serial zmienił się w jakieś romansidło z kryminalnej zagadki, każdy każdego zdradza, wszyscy się kochają a jednoczeście sex uprawiają tyko w tym jednookim burdelu ;] miałem nadzieję na dobą kryminalną historyjkę a zobaczyłem nędzne występy idiotów na ekranie i rozwiązanie wątków bez logiki. Naprawdę uważam że pierwszy odcinek zasługuje na 10/10 reszta co najwyżej na 6. Naprawedę początek zapowiadał dobre kino na poziomie gdziel iczą się wartości a nie oglądalność, niestety zamienił się w idiotyczną papkę dla mas. Każdy w nim znajdzie coś dla siebie, od miłości po thriller poprzez humor ala jaś fasola... przkombinowali - spieprzyli. Plastikowy worek się do mnie uśmiecha, tak ten do którego się schawtowałem po tym shicie buehehe teraz wielcy obrońcy kultu i tradycji możecie mnie ukamienować za profanację tej baśni

ocenił(a) serial na 10
Warchlak

Jeżeli po Twin Pekas spodziewałeś się kryminału, gdzie wszystko da się racjonalnie wytłumaczyć, to nie dziwię się, że spotkało Cię rozczarowanie. Zapodaj sobie lepiej Dextera albo Kryminalne zagadki..., najwyraźniej nie czujesz Lyncha, nie wszyscy lubią to samo. Twoje zarzuty pod adresem Twin Peaks w mojej ocenie są zaletami. Ten serial na początku lat 90-tych był rewolucją. Wszyscy spodziewali się kolejnego kryminału, a tu takie coś. Pierwszy odcinek, będący zarazem pilotem nieco odbiega od reszty, bo w razie nie zaakceptowania go, miał stanowić odrębny film, stąd mamy inne zakończenie w tak zwanej europejskiej wersji, gdzie BOB (nie myl go z Bobby'm) nie jest demonem, ale zwykłym człowiekiem i zostaje zastrzelony. Serial ma konwencję telenoweli i jest mieszanką różnych gatunków filmowych, ponieważ taki miał być z założenia. Tobie nie przypadł do gustu dla mnie jest arcydziełem telewizji, cóż, jak powiedziałem, nie wszyscy lubią to samo.

rycerz1984





Zgadzam się.

ocenił(a) serial na 10
Warchlak

"Zamiast tkwić w realnym świecie zaczęto dawać nam akcje w stylu paranormalnych wizji, idiotycznego, żenującego poczucia humoru. "

To ze nie tkwi w realnym świecie to jego wieli plus ile można oglądać tandetnych kryminalnych seriali w ktorych wszystko od początku jest jasne a tu mamy nutę oniryzmu, surrealizmu czegoś tajemniczego czego nie można dotknąć i trudno to pojąć. Dla mnie to jest właśnie siła tego serialu. Nie każdy to lubi i swietnie bo by było nudno. Jak Ci radził kolega wyzej włącz sobie Dextera, kryminalne zagadki, kryminalnych, oficera i cholera wie co jeszcze i delektuj się "realnym" światem.
Co do poczucia humoru to każdy ma inne to co Ciebie nie śmieszy mnie może powalać ze śmiechu z nóg.

"Dodając do tego sceny związane z przemocą i seksem a przeplatające się z takimi naiwnymi scenkami twórcy mięli chyba rozdwojenie jaźni, albo robi ise serial dla dorosłych albo dla dzieci."

Mieszanka róznych gatunków to siła tego serialu a poza tym serial nie mógłby być zbyt mroczny bez jakiś miłosnych wątku bo by się po prostu nie sprzedał w USA został by zdjęty z anteny szybciej niż się pojawił. Poza tym nie da się cały czas utrzymać klimatu w każdym odcinku.

"co Wy widzicie w tym Bobie? to niby najczarniejszy z harakterów? bueehe co w nim przerażającego? Zwykły niezrównoważony szczeniak i tępak."

Chyba Bobby nie Bob, ten drugi do tępego szczeniaka nie pasuje.

Na koniec powiem tyle nie czaisz klimatu więc trudno żeby Ci się to podobało, dla mnie Twin Peaks to genialny serial reszta "realnych" serialików moze się schować.

ocenił(a) serial na 10
Warchlak

https://www.youtube.com/watch?v=swiVa2LqO04

Dialog Kyle'a MacLachlana (agent Cooper) z przebranym za kobietę... Davidem Duchovnym:
- Myślałem, że nie interesujesz się już dziewczynami.
- Może i noszę sukienkę, ale majtki wkładam po staremu, jeśli wiesz, co mam na myśli.
- Nie bardzo.
:-)

I już jest dziwnie.
Dlatego ten serial jest jedyny w swoim rodzaju.
Dlatego jest ponadczasowy.

Na osłodę obrazek z epoki:
Goodbye horses!
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones