PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724137}

Młody papież

The Young Pope
8,1 60 tys. ocen
8,1 10 1 60109
8,5 27 krytyków
Młody papież
powrót do forum serialu Młody papież

Czy ktoś wie może co oznacza piramida niemowląt, z której ''wypełza'' papież?

aqwerty

Dzieci porzucone.

skwarek99

Na taki banał każdy wpadnie, ale dlaczego właściwie jest to piramida, a nie chociażby zwykły stos niemowląt?

aqwerty

Skoro to taki banał, to nie mam najmniejszych wątpliwości, iż sam wpadniesz na odpowiedź do swojego pytania. Jeszcze a propos banału, bodajże w dziesiątym odcinku coś na ten temat mówiono...

skwarek99

Nie chodzi mi o to, że w Twojej odpowiedzi nie ma prawdy i moja odpowiedź nie miała na celu obrażania Twojej inteligencji. Dziś w słowniku symboli udało mi się znaleźć znaczenie symbolu trójkąta, który został powiązany między innymi z piramidą, a oznacza on choćby Trójcę Świętą. Po długim przemyśleniu można zauważyć, że poramida jest też jednym z symboli masonerii. Co oznacza, że można interpretować postać Piusa XIII na różne sposoby. Na razie zagadka kim tak naprawdę jest główny bohater nie została rozwiązana. Dlatego też interesują mnie inne interpretacje symboliki właśnie tego fragmentu, bo sądzę, że jest on jednym z kluczowych.

ocenił(a) serial na 10
aqwerty

Od razu narzuca się znaczenie pejoratywne ale nie koniecznie musi takie być.
Stos ofiarny. Jak wiadomo najwyższą cenę za możliwość życia w autorytarnym społeczeństwie zbudowanym na wyzysku i przemocy zawszę ponoszą najsłabsi, trudno sobie wyobrazić kogoś słabszego i bezbronnego niż niemowlę. Najlepsze efekty daję pranie mózgu w okresie niemowlęcym o czym przywódcy instytucji religijnych doskonale wiedzą i stosują na szeroka skalę. Kościół gorliwie dba o własny interes i przetrwanie. A przetrwanie może im zapewnić jedynie idea zaszczepiona wystarczająco wcześnie na nieświadomym niczego bezbronnym dziecku.
No chyba, że to symbol doktryny antykoncepcyjnej i kondomowej histerii. "Benedykt zezwala już co prawda na używanie kondomów ale jako lekarstwa." Co? Stos niemowląt poczętych przez katolików szukających odpowiedzi na pytanie: jak żyć? wśród prawd głoszonych przez przywódcę religijnego.