PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792543}
6,1 3 662
oceny
6,1 10 1 3662
Lombard. Życie pod zastaw
powrót do forum serialu Lombard. Życie pod zastaw

Lombard, miejsce gdzie stare rzeczy odnajdują swoją wartość, przypominają swoją historię, i mają nadzieję, że jeszcze zostaną użyte... cóż nie w Polskim lombardzie, gdzie przez 39 odcinków, nie widać żadnych interesujących antyków, tylko rzeczy codziennego użytku, czyli jak na Polski lombard przystało "Mogę to od ciebie zakupić za pięć dyszek". Promowanie tego serialu na super produkcję to już w ogóle inna historia, na którą dąłem się nabrać, myśląc że będzie to Polski lombard rodem z Gwiazd Lombardu, ale ułuda to silne zjawisko. Zacznijmy od plusów... jest jeden, i jest to odcinek z kobietą, która chciała otworzyć swoją kawiarnię. Kobieta wydawała się być bardzo sympatyczną osobą, z swoimi marzeniami, o których naprawdę miło opowiadała, i tylko dzięki temu, ten serial ma u mnie ocenę wyżej. Minusów natomiast jest naprawdę dużo. Przede wszystkim ta wspaniała obsada pracowników, gdzie jak ktoś jest zdenerwowany, to nie można go w żaden sposób pocieszyć, bo usłyszeć możesz "Nie twój zasrany interes" i jest tak tylko w przypadku Michała i tej kobiety z dziewczynką, która jest wku*wiona na męża, i jeszcze bardziej na policjanta, który stara się pomóc, no i oczywiście na prawnika. Skoro jesteśmy przy schematach, to nie mogło zabraknąć syna właściciela, który jak to zwykle bywa, musi być zajebisty w podrywach i bajerowaniu, mamy jego pomocnika, który musi podkochiwać się w jego siostrze, no i oczywiście mamy szefa, który zawsze musi wyjść na swoje, a także stałego klienta Ziutka, który jak to bywa, jest zwykłym pijakiem, i zawsze coś przyniesie do lombardu, bo dwóch dyszek mu zabrakło do następnej czystej.
Tak jak wcześniej pisałem, Lombard to tylko nazwa serialu i miejsce akcji, a tak to kalka w kalkę "Dlaczego Ja" albo "Dzień, który zmienił moje życie". Lombard to powinno być miejsce przepełnione kulturami i historią, a tutaj tego po prostu nie ma, ale na szczęście są jeszcze Gwiazdy Lombardu, gdzie ich Lombard to nie sklep, a tak naprawdę muzeum, w którym można czegoś ciekawego się dowiedzieć, dodatkowo coś sobie kupić, i mieć z tego pożytek.
Zdania o serialu nie zmienię i proszę osoby, które czytają ten publiczny post, o nie pisanie komentarzy typu "Nie podoba się to nie oglądaj" bo jest to forum publiczne, gdzie mogę zostawić swoje zdanie na dany temat, i nikt i nic nie może go zmienić.

Jak miło zobaczyć post osoby,która myśli dokładnie tak samo jak ja. Tego nie da się oglądać:) Pozdrawiam

użytkownik usunięty
Regina_16

Owszem tego serialu nie da się oglądać dwadzieścia razy z rzędu, bo PULS nie ma nic do zaoferowania, więc na obydwu kanałach lecą powtórki :D

Samo patrzenie na takiego Adka i rozwydrzoną Andzelike....tak by człowiek podszedł i pierd...w łeb. Nie,nie to nie na moje nerwy.

Te amerykańskie Gwiazdy Lombardu to takie gówno jest, że nawet pięciu minut nie da się wytrzymać patrząc na to. Serial z Buczkowskim to przy tym kandydat do Oscara a odcinki z Gołębiewskim, który gra Ziutka są absolutnym arcydziełem.

"Lombard to powinno być miejsce przepełnione kulturami i historią, a tutaj tego po prostu nie ma, ale na szczęście są jeszcze Gwiazdy Lombardu, gdzie ich Lombard to nie sklep, a tak naprawdę muzeum" I oto przecież chodzi w prawdziwym Lombardzie a te amerykańskie badziewie nie ma z nim nic wspólnego i jest totalną ściemą.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Co kto lubi. Dla mnie wszystkie seriale typu "Lombard Życie pod Zastaw" są powodem, przez który zwykłe kanały odpalam tylko na święta, aby obejrzeć rodzinkę Griswold'ów i inne świąteczne filmy, które w życiu widziałem wiele razy, no i oczywiście, aby zobaczyć tą "bogatą" ramówkę kanałów typu "TVP 1"

Mnie zirytowało twoje porównanie do tego badziewa amerykańskiego, które z prawdziwym lombardem nie ma nic wspólnego i jest totalną ściemą.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Mnie natomiast irytuje serial, który po części bronisz, chociaż ma mało wspólnego z Lombardem. Serial Gwiazdy Lombardu jest dla mnie dobry, bo oczekuję od tego typu produkcji nie gry aktorskiej, albo dziwnych intryg, a po prostu przedmiotów, które w "amerykańskim badziewiu" grają pierwsze skrzypce, i dlatego stwierdziłem, że lombard z gwiazd lombardu, to muzeum, bo dla mnie liczą się tylko pokazane przedmioty i ich wartość, zarówno historyczna, jak i materialna.

Chyba nigdy w Lombardzie u nas w kraju nie byłeś. To nie Ameryka a serial jest Polski i pokazuje realia jakie panują w Lombardach w naszym kraju. U nas nikogo nie interesuje jakaś wartość historyczna. Jeżeli w stanach mają takie lombardy to o dupe potłuc taki interes.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

W pierwszym zdaniu wspomniałem, jak wygląda Polski lombard, dlatego nasza rodzima produkcja jest słaba. Amerykańskie lombardy mają to do siebie, że oni kolekcjonują praktycznie wszystko, dlatego oglądam czasami Gwiazdy Lombardu, bo oni zbierają różne rzeczy, i chodź nie często mają na tym zysk, to tak jak wspominał o tym właściciel lombardu Gold&Silver, ich przedmioty stoją w gablocie i się ładnie prezentują, ale nigdy nie tracą swojej wartości historycznej, jedynie pieniężną. Zdania o serialu nie zmienię, dalej pozostaję przy zagranicznych produkcjach, może kiedyś coś się zmieni, ale wątpię. Pozdrawiam.

To jest polski serial i pokazuje sceny z naszych lombardów a co ty liczyłeś, że będzie pokazywał nieprawdę? Lombard to ma być szybki zysk i taka jest prawda a, że większość amerykanów ma nasrane we łbach to tak u nich wyglądają lombardy. Najlepiej by było jakbyś w ogóle nie oceniał tego serialu skoro liczyłeś na coś w stylu amerykańskim.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Serial mnie zachęcił sprytnym zwiastunem, do którego zostawiam link:
watch?v=OdozXCAvVcM - końcówka linku do filmu na yt
Obejrzałem pierwszy sezon właśnie dlatego, że zachęciła mnie ta jedna mała reklama, którą zobaczyłem w trakcie przeskakiwania po reklamach, dlatego oceniłem ten serial, i myślałem, że będzie w zbliżonym stylu do Gwiazd Lombardu, oto fajna mała historyjka, a i zauważ, że ocena jest wystawiona po sezonie, nie po odcinku, oraz wyżej przedstawiłem swoje argumenty, dlaczego serial mi się nie podoba.

Fakt, że zwiastun może sugerować coś innego, ale to po pierwszym odcinku było widać co to będzie za serial i, że z amerykańskim lombardem nie ma nic wspólnego, dlatego dziwi mnie, że w ogóle oglądałeś dalsze odcinki.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Obejrzałem do końca sezon, bo nie wypada zostawić oceny po jednym odcinku, dlatego napisałem wcześniej, że na razie zdania na temat serialu nie zmienię, ale może kolejne sezony będą bardziej ukłonem w moją stronę. Tak samo oceniam filmy, a niektóre są tak straszne, że oczy bolą, ale oglądam do końca, a później dopiero żałuję :D

Następne sezony nie będą się niczym różniły od pierwszego. Dlaczego niby nie wypada zostawić oceny po jednym odcinku? Nie spodobało się oceniam słabo i nie katuję się oglądaniem kolejnych. No chyba, że jesteś masochistą. Tak samo z filmami jak jest jakiś masakryczny, że nie da się oglądać to wyłączasz po 10 minutach i wystawiasz jedynkę.

użytkownik usunięty
Andrzejek324

Z filmami na pewno jest łatwiej, niż z serialami. Wiedźmina właśnie w ten sposób oceniłem pierwszy raz, i nawet dobrze na tym wyszedłem, bo film był katorgą, ale serial miał tak naprawdę 3 pierwsze odcinki do dupy, potem okazało się, że jak Żebrowski zaczął grać, to nawet mu to szło, i do dzisiaj dobrze wspominam tamten serial, chociaż budżetem to on nie grzeszył.

Andrzejek324

A co masz w polskich lombardach,wielkie g...które przynoszą ludzie pokroju Ziutka jak ich suszy i dostają za nie grosze.Wybrałem się do Harrisonów to jest autentyczny lombard w LV,gdzie ludzie sprzedają wartościowe artefakty, bo chcą się zabawić w kasynach,a inni ludzie którym się w tych kasynach poszczęściło,mogą kupić wartościowe,często unikatowe rzeczy za przyzwoitą cenę.No cóż jesteśmy 100 lat za murzynami i ty ze swoją mentalnością doskonale się w ten stereotyp wpisujesz.

Resfilm

No chłopie, ale ten serial opowiada o polskim lombardzie a nie zagrancznym. Co mnie interesuje co jest w zagranicznych lombardach, to jest serial osadzony w polskich realiach i z zagranicznymi nie ma nic wspólnego. Jak ci nie pasuje to nie oglądaj i włącz sobie ten amerykański. Ja żyję w polsce i chcę oglądać serial o polskim lombardzie.

Regina_16

Co ciekawe ten pseudo serial dostal telekamerę.Sztucznie nakrecają popularnosc tego serialu.Podpisany byl kontrakt na iles tam odcinkow i w polowie okazalo sie ze ma słabą ogladalnosc.Dlatego nagrodzili go w miarę prestiżową nagrode.Kazdy pomysli ze skoro ja dostal to jest dobry i warty oglądania.No bo za co tak naprawde ten serial dostal telekamere???Nie widze inej opcji,a wiem że bywaly juz takie sytuacje,ze nagradzali filmy po to zeby sztucznie zwiekszyc ogladalnosc,atrakcyjnosc.Aktorstwo w "Lombardzie..." jest drewniane jak Pinokio.Nawet Buczkowski,taki doświadczony aktor gra jak w "Trudnych sprawach".Masakra.Pozdrawiam

skolim_filmweb

Słuchaj u nas ludzi podniecają drobni cwaniaczkowie jak Kazimierz/swoją drogą to do pana Buczkowskiego takie emploi przykleiło się na zawsze, a szkoda/,tak jak ekscytują się "muzyką" Martyniuka czy Sławomira.Serial jest robiony pod buraczaną publiczność i tylko biedny Kurski na tym traci,bo produkcją nie zajmuje się TVP."Ciemny lud to kupi!".I kupił,ba nawet telekamerę przyznał!I toby było na tyle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones