PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557000}
6,5 7 655
ocen
6,5 10 1 7655
Licencja na wychowanie
powrót do forum serialu Licencja na wychowanie

Strasznie mnie denerwuje (żeby nie powiedzieć wkur... ;) , że prawie w każdym odcinku przeklina któryś z bohaterów (czasami kilkakrotnie). Przecież ten serial nosi tytuł "Licencja na WYCHOWANIE" ! Zdaję sobie sprawę, że autorzy nie roszczą sobie sprawa do wychowywania widowni, ale myślę, że można by pozbyć się tych przekleństw.

ocenił(a) serial na 8
Rotkaf

Przecież są one 'wypipane'. Poza tym zazwyczaj coś one podkreślają akurat w tym serialu.

Rotkaf

w pierwszym sezonie w ogole nie przeklinano i bylo to strasznie sztuczne, poniewaz kazdy polak przynajmniej raz w zyciu przeklnal. i jakos mi sie nie wydaje zeby byly takie doskonale domy z ktorych nie uzywa sie potoczenj mowy lub przeklenstw. a teraz zasem sobie ktos przeklnie w jakiejs konkretniej sytuacji nie jako przecinek. wiec mozna to w miare uzasadnic i tez inaczej sie to oglada.

ocenił(a) serial na 9
m24

Zgadzam się. Jest to bardziej naturalne. A serial przecież nie ma wychowywać ? :O

ocenił(a) serial na 8
buszasz

No ba. I właśnie to mi się podoba - bohaterowie klną w sytuacjach, w których normalni ludzie to robią, dlatego to nie razi.

Daguchna

Mnie razi że te bluzgi są cenzurowane. Sprawa jest prosta: albo niech nie idą na kompromis, i dają serial troche później nieocenzurowany,. albo niech w ogóle z nich zrezygnują, bo to żałosna gra pod publiczke, która jest zachwycona pipikami

ocenił(a) serial na 8
dlugi john

Tylko niestety inaczej się nie da. Twórcy mają zamierzenie, widzowie - ochotę na oglądanie tego w ludzkiej porze, ale TVP oczywiście zasłania się misją. Zresztą czy później by coś dało? W emitowanych o 21. czy nawet 22. polskich serialach i to zdecydowanie innego gatunku wulgary są wypikane w mniej lub bardziej słyszalny sposób. Ba. W emitowanych po 1 w nocy powtórkach drugiej serii "Pittbulla" przekleństwa są zagłuszane.

ocenił(a) serial na 10
buszasz

Ja rozumiem, że serial jest od 12 lat i że w założeniu, gdy dzieci ogladają bajkę to rodzice się dokształcają. Ale ja czasem oglądam serial z synem 7 lat i mi wstyd za te brzydkie słowa. Poza tym tematy - mówiąc oględnie - damsko-męsko-seksualne są otwartym tekstem mówione. Więc trzeba się zdecydować: albo serial puszczać później - żeby rodzice bez obecności dzieci mogli oglądać, albo go "odchudzić" z bluzgów i trudnych tematów. Wytwórnia ma swoja stronę. Tam sa fragmenty. No i nie da się ich odtworzyć przy dzieciach. TO strona wytwórni: tivi.pl a to strona z kilkoma filmikami z LNW licencja.tivi.pl Już po wejściu widać, że wytwórnia zajmuje się tzw. "polską królową internetu" czyli p. Barbarą Kwarc. A u tej Pani to słowo na "k.." to przecinek, kropka i inne znaki interpunkcyjne. Nie powiem, żeby LNW była złą robotą. Ale zmieniłbym porę. LNW bym nie zmieniał.

ocenił(a) serial na 10
colba

To po cholerę oglądasz go z synem? Oglądaj sama. A nie wierze że chociaz ra zprzy dziecko ci się nie wyrwało. Lub jak było w innym pokoju to itak słyszało. Licencja na wychowanie, to tytul... a nie ze ma wychować. Oni sami się uczą w serialu wychowywac... Chopdzi o to ze oni jej nie maja.... ucza wychowywac, jak normalna rodizna... zalosna jestes.

m24

no u mnie w domu sie nie przeklina. Przynajmniej jak zyje, czyli od 23 lat. Poza tym wszystko inne normalnie. No dobra, jeden raz poszło "k***a m*c" podczas jazdy samochodem, pamietam... inny kierowca wkurzyl mame hehe :P

Rotkaf

nie do końca się zgadzam z Twoją opinią, chociaż masz rację, dość często są tu używane przekleństwa. Zawsze są jednak cenzurowane .
Ten serial nie ma nam dawać przykładu, czy pokazywać, jak rozwiązać rodzinne problemy. On ma odzwierciedlać nasze codzienne życie, jak rodzice kłócą się z dziećmi, jak ktoś przyniesie ze szkoły jedynkę, ktoś za późno wróci do domu i jest awantura. I o to w tym właśnie chodzi. Że patrzymy na ekran i widzimy siebie i właśnie z tego chce nam się śmiać.
A wiadomo, w codziennym życiu ludzie dość często przeklinają, teraz niestety coraz częściej też dzieci.

bells...98

To nie jest serial edukacyjny, zreszytą jest5 od 12 lat, więc nie rozumiem dramy.

ocenił(a) serial na 9
Rotkaf

Jeśli nie kumasz, że tak się ludzie zachowują w normalnym życiu, pozostań przy "Klanie". Tam Rysio, w chwili wzburzenia, może nazwie kogoś "draniem" a cała obsada gra jak w reklamie proszku do prania. "Licencja..." pokazuje żywych ludzi, jakich można spotkać w naturze.

ocenił(a) serial na 9
Rotkaf

Rany pierwszy polski serial obyczajowy od bardzo dawna bez dulszczyzny mentalnej i już komuś to przeszkadza? Właśnie dlatego ten serial jest tak fajnie napisany, że m.in. czasem przeklinają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones