PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=833526}

Król

7,5 17 872
oceny
7,5 10 1 17872
6,5 17
ocen krytyków
Król
powrót do forum serialu Król

Król - Zakończenie

ocenił(a) serial na 8

Chciałem podsumować że był to bardzo Dobry serial choć Rewelacyjnym już nazwać go nie mogę. Serial jeśli chodzi o gangsterski aspekt i cały wątek puczu jest tak prosty i jedno liniowy jak tylko się da. Fabuła prosta jak budowa cepa i prowadzona powoli - ma to swoje zalety bo w tym serialu wręcz nie da się zagubić. Wszystko jest jasne i klarowane w 100% . Całą fabułę można streścić w jednym, dwóch zdaniach. Ma się wydarzyć Polityczny Pucz na którym chce skorzystać Bandyta Doktor żeby pozbyć się Kuma, Bandyty numer Jeden. Więc knuje swoją intrygę aż dopina swego. Kum zostaje zakatowany na śmierć. W między czasie pucz się nie udaje . Szapiro w zemście bez większych problemów zabija Doktora - koniec. Cały motyw z jego rodziną i ucieczką to sprawa osobista tej postaci i zasługuje na osobny wątek. Można by pomyśleć że to jakieś żarty - 8 h na coś takiego ?? No i tu wychodzi to w czym serial jest nie do pobicia - WYKONANIE

Atmosfera jest tak gęsta że przytłacza. Wszystkie postaci są wspaniałe unikatowe i nawet te które pojawiają się na moment jak Pan Bobiński ( Rysio z klanu i jego monolog jak to bardzo lubi je&ać i Jakuba też by z chęcią wy&ebał ;) ) zostają w pamięci. A te pierwszoPlanowe Jak Doktor, Jakub czy Ryfka wg mnie na jakąs nagrody za kreacje zasługują. Całe ukazanie zepsutej między wojennej Polski gdzie Falanga robiła takie zadamy że te dzisiejsze za piknik w lesie można uznać. A w szkołach nam się wmawia jak okres ten piękny nie był bo o to w końcu nasz naród miał wolność. Cały wątek ich Żydostwa, drogi którą obrał brat oraz drogi którą Jakub podążył jest świetnie podsumowany przez to co się wydarzyło w ostatnich minutach serialu. Plus takie rzeczy jak brat Syjamski Pantaleona który niby wydaje się nie mieć sensu - bo można by to wyciąć bez problemu - fabuła by się obyła bez tego. Jednak takie motywy - a jest ich tutaj wiele - budują ten wspaniały unikatowy klimat. Serial wg mnie wyjątkowy i na gorąco Stawiam go Niżej niż "Ślepnąc od Świateł" ale i tak jest wart uwagi każdego szanującego się Polskiego widza. Już widzę jak Prawica zacznie na tym psy wieszać - Rydz Śmigły i Zamach Stanu ?!!! Toć to afera by pewnie była gdyby nie Covid xD xD

No i pozostaje jeszcze sprawa książkowej Kontynuacji pt. Królestwo. Nie czytałem jej aczykolwiek wiem o co chodzi. Była by to historia która nie miała by NIC wspólnego z sezonem Pierwszym z Jasnych powodów - 1 sezon dział się w 37' a druga część książki w 43' - i przez moment pod koniec widzieliśmy Jakuba i Ryfkę w tym okresie w zrujnowanej Warszawie... więc kto wie. Mówiąc nie ma nic wspólnego w 100%% racji nie mam bo ma jak najbardziej WSPÓLNYCH bohaterów - tych którzy przeżyli czyli Jakub i Ryfka. Być może ktos jeszcze ale nic mi o tym nie wiadomo. Ja bym to z chęcią zobaczył choć Szapiro i Pani Ryfka mieli by tak zwane "Plot-Armory". Dlatego tak szybko nie ujawnili tutaj że Gajos to Szapiro bo inaczej i on od pierwszego epa by był "Nieśmiertelny"

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Aha i sorry że nie zaznaczyłem że spoilery ale raz - pomyślałem że jak ktoś wchodzi do wątku o takim tytule oczywistym jest że będą spoilery a dwa - oczywiscie edytować się nie da.

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Pełna zgoda i ocena 8 na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones