PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696381}

Kosmos

Cosmos: A SpaceTime Odyssey
8,6 13 tys. ocen
8,6 10 1 12663
Kosmos
powrót do forum serialu Kosmos

Najciekawsze odcinki?

ocenił(a) serial na 9

Jestem ciekawa, które odcinki Wam się najbardziej spodobały. Te posiadające w sobie więcej informacji o kosmosie, samej Ziemi czy może o życiu? Co Was najbardziej zachęciło do obejrzenia tegoż serialu?

Słyszałam, że oryginał zawierał więcej ciekawostek o dziedzinach wiedzy innych niż kosmos, bo jednak ta nowsza produkcja bardziej skupia się na kosmosie. Przyznam się, że niezbyt mnie to zachęciło do zobaczenia oryginału, bo mnie najbardziej interesuje właśnie kosmos i wszystko, co z nim związane i interesowało mnie coś, co by mówiło głównie o nim. I jestem dość usatysfakcjonowana, bo były ładne widoki, ciekawe teorie i ogółem wiele ciekawostek, których nie znałam. Brakowało mi dość często większego wniknięcia w szczegóły przy omawianiu niektórych kwestii, ale nie jest to jakaś wielka wada, biorąc pod uwagę, że to ma być produkcja przede wszystkim dla zupełnych laików. Tak więc, logiczne jest to, że najbardziej interesowały mnie te odcinki z kosmosem w roli głównej. Zaś najmniej podobały mi się te o elektryczności i świetle.

A Wy co myślicie? ;)

ocenił(a) serial na 8
alex36

serial miał na celu przybliżenie tematu NAUKA w szeroko pojętym jej znaczeniu...osoby które bezpośrednio przyczyniły się do powstania serialów (K.Sagan i N.Degrasse Tyson) chciały przedstawić wszechświat zarówno w skali mikro jak i makro. Tobie nie spodobały się tematy "światło" i "elektryczność" :-) no cóż...gdyby nie światło i jego wszelkie cechy, to te piękne widoczki które Ci się podobały nie dotarły by nawet do aparatury która je uwiecznia na zdjęciach :-)

ocenił(a) serial na 9
Sebafilmweb

Doceniam te odcinki, dzięki nim dostrzegłam, jak duży wpływ miało światło na wynalazki i możliwość badania kosmosu. Po prostu mówię, że podobały mi się NAJMNIEJ. Bo po prostu nie mam potrzeby rozszerzać swojej wiedzy na ten konkretny temat poza wiadomości podane w tych odcinkach.

ocenił(a) serial na 9
alex36

Jeżeli dalej masz ochotę na zapoznanie się ze wszechświatem, jednak w bardziej szczegółowo opisany niż w "Kosmosie" sposób, polecam "Through the Wormhole", pierwsze dwa sezony. Teorie omawiane są w znacznie bardziej szczegółowy sposób, serial obfituje w wywiady z najtęższymi umysłami żyjącymi obecnie na Ziemi. Jest mniej wizualnych fajerwerków i mniej bajdurzenia, więcej wiedzy i konkretów (chociaż są i odcinki głupawe, szczególnie w późniejszych sezonach).