PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6817}
7,8 5 410
ocen
7,8 10 1 5410
Kolumbowie
powrót do forum serialu Kolumbowie

pytanie kto zabił Jerzego? gdzieś czytałam że to Zygmunt,ale w książce nie jest to w prost napisane

m_szatanistka

Nie obstawiałabym Zygmunta. Zabójców, o ile dobrze pamiętam, było dwóch. Podejrzewam, że to był albo Żaboklicki, albo ktoś kto po prostu wykonał zlecenie nowej władzy... Jednak jest trochę niejasności, co do zakończenia książki.

_M_M_

Mnie sie wydaje że Zygmunt dał cynk bezpiece że Jerzy ma do niego przyjść.
Tam było napisane jak Jerzy sie zdziwił gdy zobaczył inicjatywe ze strony Zygmunta w celu nawiazania kontaktu

ocenił(a) serial na 7
m_szatanistka

A w serialu tego nie ma, prawda? Czy może przegapiłem?

ocenił(a) serial na 10
qqryqu

Oczywiście , że nie ma .
Serial to ekranizacja pierwszego i drugiego tomu powieści.
Trzeci tom nigdy nie został nakręcony.
Powód polityczny.
O ile zgodę na nakręcenie serialu o AK w czasie wojny jeszcze szło wydębić to nikt w 60-tych latach nie pozwoliłby zrobić filmu o ich pobycie na powojennej emigracji czy o walce z nową władzą.
Dziś mówi się o nich "Żołnierze wyklęci" nie we wszystkich przypadkach słusznie.
Często wrzucając do jednego worka podziemie akowskie razem z pospolitymi bandziorami , jakich w zrujnowanym wojną kraju nie brakowało.

m_szatanistka

Zygmunt go ,,zaprosił,,-zginal za wspolprace z propaganda komunistyczna-jego dzialalnosc nie podobala sie przelozonym Zygmunta a i on sam go ostrzegal..
Wiele watkow z 3 tomu jest poruszonych w serialu ,,Ile jest zycia,, a i w ,,Powrocie,, Passendorfera ale juz nie to samo co serial

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones