PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331208}

Herosi

Heroes
7,3 60 007
ocen
7,3 10 1 60007
6,7 6
ocen krytyków
Herosi
powrót do forum serialu Herosi

NBC płaci za grzechy

ocenił(a) serial na 10

NBC z każdym kolejnym sezonem przebija się przez grube warstwy mułu, bo dno
osiągnęła już dawno temu.

Nie ma to jak uciąć łeb kurze znoszącej złote jaja i ugotować z niej rosół, po czym
rzucać widzom kostki obdrapane z mięsa. Tak się prezentuje kasacja Herosów moimi
oczami.

Skasowali serial, który był tak samo rozpoznawalny na świecie jak Lost, śmiem
twierdzić, że podczas emisji pierwszego sezonu przyćmił konkurenta z ABC bez
nadwyrężania się. Wskażcie mi teraz serial NBC, który startując w przeciągu ostatnich
dwóch-trzech lat dostał drugi sezon i jest choć trochę bardziej rozpoznawalny od
jeszcze nie wyemitowanych, nowych seriali.

Po kolei, z tych, które przychodzą mi teraz do głowy. The Event - porażka na całej linii,
dno aktorskie i reżyserskie, jako tako ciekawe główne założenie samo się nie obroni.
The Cape - ewidentna zrzynka i rozpisanie zaczerpnięte z czwartego sezonu Heroes,
wiem, że niby oparty na komiksie, ale porównania nie mogłem pominąć. Chase,
Undercovers, tu już nie wiem jak nazwać puszczanie dwóch identycznych seriali na
jednej stacji w trakcie trwania jednego sezonu. Persons Unknown - cud, że w ogóle
jakoś wyemitowano te 13 odcinków przy oglądalności nawet nie sięgającej 2 mln,
poza tym bardzo lichy serial, zawiodło przede wszystkim obsadzenie ról. The Playboy
Club, Free Agents - bezwzględna kasacja, wyłożone pieniądze, nakręcone, ale
niewyemitowane odcinki.

Fakt, czwarty sezon posysał pałkę, ale i tak był lepszy niż jakikolwiek powyżej
wymieniony serial, który miał być następcą Herosów. Główna wina spadku jakości
serialu to przede wszystkim strajk. Drugi sezon byłby wspaniały, widać było, że był
pomysł, ale okazało się, że scenarzyści wolą sobie urządzić pikietę niż kręcić dalej. A
dalej porzucono stare pomysły i tworzono historie z tyłka wzięte.

Dodam jeszcze, że to przez głupiego Chucka nie zamówiono piątego sezonu Heroes.
Też sobie wymyślili, żeby przy cięciu budżetu skasować któryś z tych dwóch, zamiast
badziewia jakie im narosło po drodze.

NBC jeszcze długo się nie pozbiera po skutkach swoich fatalnych decyzji. Grimm
drewniany jak cholera. The Firm ze słabą widownią. Liczę na Smash i Awake, które
mogą zapalić światełko dla przyszłości tej stacji, ale i tak pewnie zostaną skasowane
za oglądalność.

ocenił(a) serial na 8
FlashBack

Zgadzam się z przedmówcą, dali ciała z kasacją Herosów. Fajny serial z pomysłem lśniący wśród powszechnego badziewia. Utalentowani aktorzy, ciekawe pomysły i efekty na poziomie filmów fabularnych z górnej póły. Podobnie jak autor postu nie umiem znaleźć nic co by mogło go godnie zastąpić szkoda szkoda

ocenił(a) serial na 10
haha44

oj szkoda heroesi come back

ocenił(a) serial na 5
FlashBack

Co prawda Heroes było bardzo dobrze zrealizowaną zrzynką z Xmen, jednak spadek jak sam podkreślasz był dramatyczny. Jakby spadek jakości byłby porównywalny z ciśnieniem to na początku 3 sezonu aktorom eksplodowałyby gałki oczne. Jeden z kilku seriali jaki powinni przestać kręcić po pierwszym sezonie.
Ja na siłę kończyłem 3 sezon i już na czwarty nie miałem ani chęci ani siły. Po prostu nie mogłem wyjść z podziwu jak można spieprzyć temat trzęsący rynkiem komiksów przez 15-20 lat (czyt. Xmen). Po prostu zawiodła stara gradacja mocy tak jak przy Prison Breaku gradacja napięcia. Dojście do Phoenix zajęło Xmen ponad 10 lat i później zanim zaczęły się pojawiać większe potęgi to też trochę minęło. Heroes zaczęli się bawić w rodzinę Petrelli i ja tylko czekałem, żeby się okazało, że pradziadek Petrelli to był Bóg :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones