PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624920}

Grimm

7,5 24 141
ocen
7,5 10 1 24141
Grimm
powrót do forum serialu Grimm

Witam, dla wszystkich fanów chętnych co widzieli na bierząco odcinki proponuję dyskucję co
dalej z głównym wątkiem związanym z kluczem jaki posiada Nick?
mam kilka swoich teorii czy się sprawdzą nie wiadomo... chciałbym poznać i Wasze:)

W poprzednim sezonie czyli nr. 2 Nick przy pomocy Monore'a doszedł do wniosku , żę na kluczu
widnieje fragment mapy, który Monroe zidentyfikował za pomocą własnych starych map
miejscowść w Niemczech a dokładniej geograficzne jest to las...
według mnie można analizować na rózne sposoby co zrobią scenarzyści..,.............? się dopiero
okaże , lecz według mnie ...

- akcja może przenieść się za jakiś czas/sezon do Niemiec gdzie znajduje się coś' co zostało
zabezpieczone za pomocą kluczy.... który jeden należy do Nicka.

- wspólpraca z Nickiem , Kapitana Renarda zaszła tak daleko , że wątpie aby zdradził go...i
pozostałych jego towarzyszy, za wiele ich jest...

- według mnie inne klucze są w posiadaniu innych rodzin Królewskich,
myślę, że zobaczymy w serialu jakąś Niemiecką , Francuską , Hiszpańską ... możliwe ,że
również jakiś inny nie Europejski kraj ale bardzie skłonny jestem do Europejskich Rodów.. o
czym była mowa , w 2 sezonie w odcinku , którym Nick widział na kamerze w przyczepie
materiał filmowy.... m.in Hitlera ;]

- dziecko Adalin - jestem skłonny sądzić , że może być to dziecko Renarda nie jego brata , który
rzekomo zginął no ale... :)

- już wiadomo ,że powróci matka Nicka.. po co? się okaże już niedługo. .co do innych
Grimmów wiadomo, że w Europie 'działają'' ale czy się ukażą? sądze , że jak dojdzie do
przeniesienia miejsca akcji do Europy z Nickiem. myślę , że modgą scenarzyści się
zdecydować na wprowadzenie innych G. ale nie kosztem Nicka:) jeśli tak się stanie zmiana
miejsca serial ma potencjał rozszerzyć się a wtedy będzie potrzebne przynajmniej kilka
sezonów jeszcze : )

- co skrywa miejsce , które zabezpieczone jest Kluczami ?
nie brał bym pod uwagę nic związanego z materialnym skarbem czyli żadne złoto itp...
raczej coś w sensie magiczny przedmiot. myślę, ze mógłby nim być artefkat do kierowania
umysłem Wesenów każdego gatunku dzieki temu można mieć niewyobrażalną władzę...

- czy Nick zdąbedzie kolejny klucz? myślę, że tak a z tym może się wiązać powrót Matki Nicka :)

- kto zdobędzie dziecko/kupi Adalind? myślę , że ostatecznie w wyniku skomplikowanych
roszad między cyganami a rodziną królewska i innymi nabywcami może dojśc do skutku , który
spowoduje śmierć dziecka..

- Agent kapitana Renarda - doskonały szpieg jak na razie ... jedadnak wciąż mam obawy gdy
tak koresponduje / rozmawia z kapitanem, ze w końcu ktoś go przyłapie na tym i wpadnie i
może być przypał dla Renarda

- czy rodzina Królewska Kronnenbergów dowie się kto stoi za zabójstwem ? Myślę , że tak .. i
będą chcieli wysłać zabójców na Renarda...

- czy Nick będzie miał nadzwyczajne moce? mam nadzieję , że nie lecz już wiemy , że posaida
wyostrzone bodźce i super wydajną kondyce co ja na Grimma mi się podoba :) mam nadzieję,
że powróci do korzystania z broni z przyczepy ciotki : )

- czy sierżan WU się dowie o Grimmie i całej bandzie? wydaje mi się , że tak :) i będzie to
zabawny odcinek : )

- czy zobaczymy jeszcze Żniwiaży ? TaK :)!!

Osobiście jak dla mnie serial ma potencjał przynajmniej do 6 sezonów.. Wróżę mu i uważam ,
że zasługuje na dużo sezonów o wiele więcje niż Once Upon Time czy Sleepy Hollow...
scenarzyści spokojnie mogą ale poważnie i przemyślanie kontynnuować główny wątek Klucza....uzupełniając/ zapychając go odcinkami typu świniowieprz czy z syrenką ostatno :P

To są moje osobiste przemyślenia dotyczące serialu.. Zapraszam wszystkich chętnych do
dyskusji co Wy sądzicie na podstawie moich przemyślen i Własnych .. jak dalej serial się
potoczy : )

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

-co skrywa miejsce , które zabezpieczone jest Kluczami ?
Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie, że to może być już nic nie warta rzecz. Np pieprz, który kiedyś można powiedzieć, że był złotem, lecz teraz jest bardzo powszechnie dostępny :D

Nick może zdobędzie następny klucz

Gdzieś czytałam, że sierżant Wu dowie się o wesenach, ale będzie to dla niego nieprzyjemne, a wręcz straszne :)

Jestem wręcz pewna, że jeszcze zobaczymy żniwiarzy :)

Ma potencjał, i może się długo utrzymywać na tym poziomie - przecież opiera się na bajkach i legendach, - a jest ich całkiem sporo :D

Myślę, że zwolnili tempo, aby znów nas czymś zaskoczyć :)

Ciekawe jak śmierć Ericka wpłynie (i czy w ogóle wpłynie) na wątek klucza/y.

Jeszcze jedno. Adalind wyraźnie cieszyła się z dziecka. Ciekawe tylko z czego.
a) z tego kto jest ojcem... ale raczej jeszcze za krótko, aby to stwierdzić...
b) chce je wykorzystać wyłącznie w celu odzyskania swych mocy
c) nagle zachciało jej się dziecka, bo czuła się samotna - wiem, wiem, - głupi pomysł:D
Na co stawiacie? A może macie własne podejrzenia? :D

Ciekawe, czy Heksenbestia będzie kochać swe dziecko i czy tak łatwo pozwoli manipulować jego losem...
Na początku - jak Nick odebrał jej moc, to myślałam, że będziezmuszona poprosić go o pomoc, ale moje nadzieje w to upadły całkowicie po podstępie z kotem. Teraz wiem, że jak tylko będzie jej dana sposobność, to może sporo namieszać... - może nawet pożądać "skarbu" o który tak wszyscy marzą (prawie wszyscy - mam nadzieję) :D

ocenił(a) serial na 10
monika1144

ojej... to aż tak dużo ??? ;D

ocenił(a) serial na 10
monika1144

nie aż tak :D zgadzam się :)

p.s; chcciałbym kupić jakiś zegar od Monroe'a z kolekcji albo jego mapy albo kurs Niemieckiego :D

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Ja bym wybrała jakiś zabytkowy zegarek :) (o ile byłoby mnie stać ;) )

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Mama Nicka ma jakieś kłopoty, może zadarła z kimś potężnym i
teraz musi się ukrywać?


Co skarbu to kapitan mówił coś o mieczy z kawałkami krzyża(+gwoździ) Chrystusa,
lub jakiś elementach alchemicznych. Nie mam pojęcia czym naprawdę jest ten skarb,
ale pewnie nawet jak go znajdą to jakoś przepadnie.

Rodziny królewskie pewnie pokażą, kapitan wspominał, że chyba 3 klucze ma jego rodzina
w tym jeden wydobyty torturami od jednego z przodków Nicka. Resztę kluczy albo posiadają
Grimmowie na usługach rodzin królewskich, albo same rodziny.

Fajnie jak by akcja przyśpieszyła i przeniosła się np. do Hiszpanii, czy Portugalii ale na to się na razie
nie zapowiada.

Cała akcja z zabójstwem brata kapitana śmierdzi na kilometr, coś czuje, że
w rodzinie Kronnenbergów po kątach się szepcze kto za tym stoi.

Ciekawi mnie czego książę chce od Adalind może dowiedział się, ze
zębowiedzma chce sprzedać dziecko cygance?

No jak na razie to fabuła wygląda ciekawie mam nadzieję, że będą kolejne
3 sezony!

Co do Nicka i jego zdolności to wiemy, że ma dobry słuch, no i dodatkowo po tej hecy z
zombiakami ma lepszą wydolność organizmu.

ocenił(a) serial na 10
VanMaanena

jeszcze jedna podobna akcja z zombiakami i będzie najpotężniejszym Grimmem : D
coś mi się wydaje, że prędzej jak w przyszłym roku nie zobaczymy nowej rodziny królewskiej :P

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

Akcji z zombiakami już nie chcemy. Ale pewnie Nick
dostanie jakieś nowe zdolności. Ile to odcinków zostało trzy w tym roku?
no pewnie dopiero w połowie sezonu coś się ruszy.

VanMaanena

wie ktoś wogule ich tych kluczy jest ?

ocenił(a) serial na 10
bogdano123

Jest siedem kluczy.

ocenił(a) serial na 6
VanMaanena

Chyba krasnoludów?

ocenił(a) serial na 10
Uh_Huh

Siedem kluczy ....

1 w Portland Nick pozostałe ? obstawiam tak, ale mogę się mylić (napewno się myle : P )

2: Rodzina Królewska w Wiedniu

3 Rodzina Królewska w Paryżu

4 Rodzina Królewska Hiszpania .. może Madryt

5 Rodzina Królewska Rosja

6 Rodzina Królewska Chiny lub Japonia ( w ,którymś odcinku było, iż Grimm wysłał głowę kosiarzy do zleceniodawców jego planu zabójstwa prawdopodonie to była Japonia lub Chiny )

7. Podejrzewam, że 7 ma Rada Wesenów o ,której w tym (3) sezonie była już mowa/scena
ale równie dobrze może być w posiadaniu Grecji na przykład z kąd matka Nicka uciekła i ukryła monety ale chodzi mi po głowie jeszcze : Niemcy !! :D

Przecież Hitler był wesenem to co klucza nie mogli mieć Niemcy ;d ?

a Wasze jakie są teorie : ) ?

ocenił(a) serial na 7
Magii_Mistrz

Ciekawa teoria co do kluczy, ale chyba w 2 sezonie Renard mówi, ze 3 klucze zaginęły na przestrzeni wieków. Jest też taka opcja, Ci co je maja nie przyznają się do ich posiadania.

ocenił(a) serial na 10
bluehalszka18

masz rację :)

ocenił(a) serial na 9
bluehalszka18

W 19 odcinku 2 sezonu Renard mówi, że rodziny królewskie mają cztery klucze (jeden od Grimma-zdrajcy, pozostałe trzy zdobywali przez kolejne 600 lat), jeden ma Nick. Nie wiadomo gdzie są pozostałe dwa.

ocenił(a) serial na 10
iibell

pewnie dziwnym trafem w Portland :D

ocenił(a) serial na 7
Magii_Mistrz

O tym samym sobie pomyślałam. Może nie tyle, że są w Portland ale tam trafią prędzej czy później. Okaże się pewnie iż klucze (tu teoria spiskowa) ma ta sama osoba, która umrze.

ocenił(a) serial na 10
bluehalszka18

drugi klucz nickowi przyniesie inny grimm ponieważ jego syn nie został grimmem i nie miał go komu przekazać

ocenił(a) serial na 10
Magii_Mistrz

uwaga spojler
co do twoich przemyśleń żniwiarze już się nie pojawią
a propo klucze otwierają skrzynie z magicznym kijem/patykiem

ocenił(a) serial na 10
grimm3

tak wiem , już od dobrych paru msc o magicznym patyku ;d
teraz niestety ostatni sezon :( szkoda, ale trzeba wiedzieć kiedy skończyć a nie karmić tasiemca tak jak to jest z walking dead i rozmieniać na drobne ;> mam nadzieję, że to bezie dobry sezon.... jeden z moich ulubionych seriali :)

grimm3

Moim zdaniem to nie żaden magiczny kij/patyk, tylko fragment krzyża, na którym ukrzyżowano Chrystusa - przecież to coś ukryte, to był skarb krzyżowców, czyli rycerzy chrześcijańskich, którzy walczyli o odzyskanie Ziemi Świętej - czyli jakieś nawiązanie do religii chrześcijańskiej powinno być, a jaki może być potężniejszy chrześcijański "artefakt" niż drewno z krzyża, na którym umarł ( a potem zmartwychwstał) Zbawiciel? Tym bardziej, że jak widać "patyk" uzdrawia i przywraca do życia.

tillien

Ten wątek kluczy był o wiele ciekawszy niż to co było ukryte. Mogli tam coś innego wymśleć. Wiem że to tylko serial ale nie wierzę że w realu udało by im się taką skrzynię wywiezć z europy bez żadnego problemu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones