PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467127}
7,7 27 tys. ocen
7,7 10 1 26803
6,7 3 krytyków
Fringe: Na granicy światów
powrót do forum serialu Fringe: Na granicy światów

Czy są podobne seriale do Fringe? Oglądałam ich sporo, ale żaden mnie nie wciągnął tak jak ten.

ocenił(a) serial na 10
ewelka1988_88

Przyłączam się do pytania :)

Bittersweet88

Sliders mam na dzieję że tytuł poprawnie napisany-o wielu światach,archiwum x i dziwnych sprawach,nieco podobne są też Sanctuary i Torchwood,no i łowcy koszmarów ale to tak w ogólnym zarysie podobieństwo jest

szarit

Dziękuję przejrzę propozycje :) Czy ktoś ma coś jeszcze?

szarit

hej
mam pytanie, apropos łowców koszmarów, jaki serial miałaś/eś na myśli....bo ja kiedyś oglądałam taki serial bodajże na tv4 o tytule "łowcy koszmarów" i to nie był żaden serial komediowy, lecz był on również o tematyce zjawisk paranormalnych....oni rozwiązywali rózne zagadki, a później zamieszczali informacje na ich temat na swojej stronie internetowej...bardzo podobał mnie się ten serial....lecz nigdzie nie mogę znaleźć w sieci informacji na ten temat....jakby ktos mi pomógł byłabym bardzo wdzięczna ;)

atram_09

"łowcy koszmarów" które mam na myśli to serial z 2001-2002 leciał kiedyś na tvn i opowiada o tajnej jednostce policji która zajmuje się przestępczością wśród nieludzi których istnienie jest dla świata tajemnicą serial faktycznie ma elementy zabawne,ale strony internetowej tam jakoś nie zauważyłam tu masz linka http://www.filmweb.pl/serial/%C5%81owcy+Koszmar%C3%B3w-2001-111665

atram_09

To chyba to :)
http://www.filmweb.pl/serial/%C5%81owcy+Koszmaru-2000-120080

SPyAiR

dokładnie o to mi chodziło! ;)
tylko, że niestety nigdzie nie można go obejrzeć aktualnie.....a przynajmniej mi nic nie wiadomo na ten temat

ocenił(a) serial na 9
szarit

Dziwię się, że został wymieniony Torchwood, a nie pojawił się Doctor Who ;) Poza tym ciekawe są Podróżnicy i Black Mirror.

ewelka1988_88

W tym problem że ze świeżych produkcji Fringe jest samotnikiem. Nie ma podobnego serialu. Niektórzy porównują go do X-files i uważają go za nowszą wersję. Mnie to porównanie nie bardzo pasuję.

indyjones

Kiedys ogladalam XFiles i takze uwazam, ze Fringe nie jest nowsza wersja, ale sa gusta i gusciki.

ewelka1988_88

Może i nie jest nowsza wersja, ale dostarcza podobnego dreszczyku emocji xD

Cpt_Pchelka

Dokładnie ;)

ewelka1988_88

INWAZJA

ocenił(a) serial na 8
ewelka1988_88

Fringe opiera się na dokładnie tym samym koncepcie co X-Files. Nawet główny zarys fabuły (agenci FBI zajmujący się zjawiskami paranormalnymi) jest podobny, ale Fringe kuleje pod jednym względem - mniej tu jest tej tajemnicy, niepewności. W X-Files często nie było wiadomo, czy to co oglądamy, to byli kosmici, czy tylko tajne eksperymenty rządowe. Tym X-Files wygrywa z Fringe.

keeveek

A mnie się to podoba bardziej, nie igrają sobie z widzami, są tajemnice, jest ich jednak zdecydowanie mniej. Pojawiają się systematycznie nowe pytania jak ich odpowiedzi na wcześniejsze. Rozumiem że w X-Files ta tajemniczość była zaletą, ale we Fringe aż takiej konspiracji być nie musi. Jak dla mnie pytań, domysłów i wątpliwości jest wystarczająca. ilość. Dla mnie Fringe wygrywa. Fanem archiwum nigdy nie byłem, chociaż serial doceniam.

ocenił(a) serial na 9
ewelka1988_88

Co może dla niektórych się wydawać dziwne serial Supernatural mi się wydaje bardzo podobny do Fringe ,,,,,
tylko te wszystkie niestworzone historie mają inna przyczynę ......
Polecam :)

ewelka1988_88

Supernatural jest o wiele, wiele lepsze.

exziomek

Supernatural jest zupełnie inny tematycznie,to jak porównywanie który jest lepszy Superman czy Batman,obaj są świetni ale różni.

ocenił(a) serial na 9
szarit

Tematyka zjawisk które są nadprzyrodzone występuje w obu serialach...
sądzę że może się spodobać ten serial fanom fringe ...
Superman ma bardzo śmieszny strój co daje do myślenia o jego upodobaniach .....
Batman to Batman nic nie trzeba pisać :)

marek_grzeda

Chodziło mi raczej o to że Superman mam moce nadludzkie,bo nie jest z tego świata tj z ziemi tylko jest przybyszem a jego moce pochodzą od różnic w ciężarze planet (krypton coś 7 razy większy i cięższy niż ziemia i dlatego ciało supermena na ziemi gdzie grawitacja jest znacznie słabsza może np.latać),a Batman to zwykły człowiek który spędził życie na treningu i stać go na super zabawki.W Fringe każda niezwykła zagadka ma jednak wytłumaczenie naukowe,a w SN występują istoty z mitów,legend i religii to chyba jest różnica?

ocenił(a) serial na 9
szarit

Co do Supermena się bym tak bardzo nie wgłębiał bo to mnie aż przeraża :) Nie patrzę na przyczyny powstania tej sytuacji porównując Supermena do Batmana są jak dla mnie Superbohaterami
Co do Fringe i Supernatural jak pisałem występują zjawiska nadprzyrodzone jak piszesz w fringe w większości skutek jakiś eksperymentów a w Supernatural jak piszesz bardziej Mitologicznie lub religijne ...lecz mają wspólny mianownik tego że coś się dzieje dziwnego I wydaje mi się że jeśli nie ma podobnego serialu jak Fringe to Supernatural jest jakąś alternatywą podobieństwa w innej formie wydarzeń .

marek_grzeda

Raczej drugą stroną monety Fringe jedna,SN druga.Są podobne ale zupełnie inne.
Czemu Supermen cie przeraża ten komiksowy nijak jest podobny do tego z Smallville a Nietoperka bardzo lubię.

ocenił(a) serial na 9
szarit

oki Przyjmijmy że spór zakończony :)
Supermen jakoś do mnie nigdy nie przemawiał był jak dla mnie trochę zniewieściały ...
Historia może i dobra ale ja jej nie kupuje .
widziałem tylko filmy rysunkowe z nim ....może komiksy są lepsze .....
Lubię bardziej mrocznych bohaterów więc Batman jak najbardziej ......
No i taki styl jak w Unbreakable


marek_grzeda

Zniewieściały? hm raczej zbyt grzeczny i praworządny,prostolinijny i uczciwy no po prostu idealny obywatel który nigdy niczego nie robi be i gdy mu się zdarzy to ma ciężką depresje,choć te filmowe wersje fakt niespecjalnie udane najlepszy był serial z Deanem Cainem,komiks i tak najlepszy.A Batman to mój ulubiony superheros z DC,choć wolę jednak tych z Marvela niż DC.

ocenił(a) serial na 9
szarit

No właśnie za grzeczny jak dla mnie ...ale tak najbardziej jego strój budzi we mnie kontrowersje ....
Taki miał być chyba :)
Świat był po 1 wojnie j i wielkim kryzysie gospodarczym i chyba niebawem szykował się do 2 wojny światowej bo w 1938 urodził się Supermen dla świata i rok później Batman potrzebowali super bohaterów by się chociaż w świecie komiksu bezpieczniej poczuć ...Więc chyba stworzono takiego nieskazitelnego bohatera jakim był Superman .Cacy Bohatera :)
Batmana właśnie lubię za tą mroczną stronę ....
z Marvela podobał mi się Punisher chyba najbardziej - nawet film...

marek_grzeda

Który film? bo są już trzy a ja widziałam tylko 2 pierwsze i w sumie żaden nie jest o tym prawdziwym Punisherze choć ten pierwszy bardziej mi się podobał ten japoński klimat..

ocenił(a) serial na 9
szarit

Pierwszy mi się podobał ..
no odbiega trochę to od komiksu ale jakoś pozytywnie strawiłem :)

ocenił(a) serial na 10
ewelka1988_88

Myślę, że jeśli szukasz podobnych seriali we współczesnych, to spróbuj obejrzeć "The event" i "FlashForward"... Ja jestem fanką Fringe i jednocześnie bardzo lubię oba te seriale, więc może i Tobie się spodobają. Jest intryga, jest zespół FBI, jest tajemnica, a także technologie "nie z tego świata" ;)
A tak ogólnie to rzeczywiście najbliższe Fringowi są "Archiwum X" i "Sliders".

ewelka1988_88

ja polecam Mroczne niebo (Dark skies). Archiwum przy tym blednie. Czynnik PSI. Sliders, ale może pierwsze dwa sezony. Później aktorzy zaczęli się kłócić o kasę. z pełnometrażówek m. in. oczywiście kultowe Powrót do przyszłości, Częstosliwość, Zapłata, Raport mniejszości. Jeśli cię interesują eksperymenty to Eksperyment filadelfia lub filadelfijski. Alternatywna historia - Fatherland oraz kartonowy Time machine z 1960 roku...

ewelka1988_88

Szukam serialu oglądałem go chyba na Polsacie w Ok 2008-2011 r leciał rano Ok 8-10h to chyba było o przenoszeniu się w wymiarach albo czasie ale nie pamietam o co dokładnie chodziło, wiem że mieli pomagać zwyklym ludziom xd pamietam scenę jednego z odcinków gdzie chłopak każe uciekać innemu bo ma się coś stać, jest tez z nimi dziewczyna, potem są na jakimś dworze i odbywa się tam chyba jakiś bal wszyscy są poprzebierani jako szlachcice i szlachcianki i wgl a potem okazuje się że to roboty w przebraniach - nie wiem dokładnie jak to było ale się tg bałem XDD pamietam też ze w innym odcinku było coś o potworach w koszmarach sennych i pamietam jak jakieś dzieci rysowały te potwory - jeśli ktoś ogarnia moją psychikę i to co napisałem i wie co to za serial to byłbym bardzo wdzięczny XDD

ocenił(a) serial na 10
ewelka1988_88

https://www.filmweb.pl/serial/Odpowiednik-2017-743745