PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103909}
7,1 2,7 tys. ocen
7,1 10 1 2745
Esmeralda
powrót do forum serialu Esmeralda

Hej, wiem, że to może nie odpowiednie miejsce do tego tematu, ale chciałam zapytać jakie polecacie telenowele oczywiście starsze warte obejrzenia. Mogą być oparte na takiej fabule jak Esmeralda.

Klaudi78

Paulina, Marimar, Maria z przedmieścia, Rosalinda, Cristina, Gorzkie dziedzictwo. To telenowele, które pamiętam z dzieciństwa jako te ciekawsze. Chyba jeszcze Angela i Nigdy cię nie zapomnę.

ocenił(a) serial na 10
agneszko

Dzięki na pewno obejrzę :)

Klaudi78

Gdzie można znaleźć tę stare seriale?

ocenił(a) serial na 10
Szutenbaszka01

Większość z nich jest na youtube, cda, anyfiles.

agneszko

Ja polecam Luz Marię. Telenowela z dzieciństwa, która najbardziej zapadła mi w pamięci.

ocenił(a) serial na 10
natalka_4ta

A z jakiegoś szczególnego powodu?

Klaudi78

Ta telenowela była inna niż wszystkie w tamtym czasie. Gdy ją oglądałam pierwszy raz byłam jeszcze dzieckiem. Rok temu obejrzałam ją drugi raz (po 17 latach) i muszę przyznać, że zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie niż wtedy w dzieciństwie. Nie potrafię podać jednego powodu. Według mnie aktorzy byli bardziej wiarygodni niż np. w Esmeraldzie i wątki były bardziej spójne i logiczne. Może w niektórych momentach za bardzo się ciągnęła ale mimo wszystko jest dla mnie nr 1. Oczywiście nie mogę pominąć kostiumów i muzyki...

Klaudi78

Również polecam Luz Marię. Tak jak pisała koleżanka była inna niż wszystkie telenowele, miała świetny scenariusz. Bohaterowie w połowie serialu biorą ślub, wszystko dobrze się kończy, nagle zostają rozdzieleni i wszystko zaczyna się od nowa:) Wyraziste postacie, szczególnie ci źli no i do tego wspaniała muzyka i XIX wiek.
Polecam też Paulinę - szybka akcja i Cristinę także warta obejrzenia.