PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33088}

Duma i uprzedzenie

Pride and Prejudice
8,2 37 tys. ocen
8,2 10 1 36762
7,9 7 krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum serialu Duma i uprzedzenie

Czy zna może ktoś z Was filmy, których akcja rozgrywa się w tej epoce w której akcja DiU?
Pomijając ekranizację powieści Austen i filmy o jej życiu.

MsCobain

Hmmm... może: 'Wichrowe wzgórza', generalnie polecam... Można powiedzieć, że podobne klimaty, ta sama epoka. Trochę późniejsza - 'Anna Karenina' (XIXwieczna Rosja), a jeszcze później 'Pokuta', ale też jakoś mi się z 'Dumą i uprzedzeniem' skojarzyła, może przez samą Knightley :) a tak w ogóle: http://www.filmweb.pl/forum/INNE/epoka+wiktoria%C5%84ska,1148090 tu chyba znajdziesz satysfakcjonujące Cię filmy.

ocenił(a) serial na 10
MsCobain

polecam jaśniejszą od gwiazd, no i wszystkie filmy austen <3

ocenił(a) serial na 10
lakeofffire

Ja polecam przede wszystkim "Noce i dnie" (epoka nieco późniejsza). Niezłe są też "Trędowata" i "Nad Niemnem". Polak potrafi!:))

ocenił(a) serial na 9
lakeofffire

no, austen tyyyle filmów nakrecila że hoho :P

ocenił(a) serial na 9
MsCobain

Cranford- polecam uroczy, piękny serial!

ocenił(a) serial na 9
MsCobain

"Becoming Jane", moim zdaniem najpiekniejszy film o tej tematyce.

ocenił(a) serial na 9
mlodazyla

Nad Niemne,to nie polecam,och nie-ani filmu ni tym bardziej ksiazki!!ale Tredowata-oj tak...a najlepiej ta z lat 30!troche z innej beczki,ja polecam 'Przeminelo z wiatrem'

MsCobain

miniserial BBC Północ Południe, Dziwne losy Jane Eyre, Wichrowe Wzgórza, Emma

ocenił(a) serial na 9
czekina

Polnoc Poludnie-tez polecam

domisku 24

ta scena na dworcu jest jedną z lepszych scen romantycznych, miłosnych - jak zwał, tak zwał - jakie kiedykolwiek widziałam w filmie

ocenił(a) serial na 9
MsCobain

Wierną ekranizacją Jane Austen jest 'Rozważna i romantyczna' Anga Leee, to też jeden z moich ulubionych filmów, tak jak ten serial. 'Wichrowe wzgórza' też polecam, powieść jest też bardzo piękna. 'Pokuta' też mi się dobrze kojarzy, bo to też angielski klimat, i oczywiście 'Love actually', współcześnie, ale też po angielsku.
A, zapomniałabym, cudowny 'Pokój z widokiem', lekki i przezabawny.

użytkownik usunięty
MsCobain

Polecam Wichrowe wzgórza i Jane Eyre. Z kostiumowych warto zobaczyć film Księżna i Młoda Wiktoria.

ocenił(a) serial na 10
MsCobain

Polecam serial "Sissi" z 2009 i równieżserial "Daniel Deronda"