PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661388}

Dracula

6,9 9,6 tys. ocen
6,9 10 1 9556
Dracula
powrót do forum serialu Dracula

Intro

ocenił(a) serial na 3

Uważam, że intro w tego typu produkcjach jest integralną częścią serialu. Bywają lepsze (jak w Borgiach czy Czystej Krwi) lub gorsze (jak w Grze o tron), ale to jest paskudne! Pomijając już poziom serialu, intro jest z czapy wzięte i wygląda jak dzieło nastolatki bawiącej się Sony Vegasem. Twórcy uznali, że im więcej tym lepiej i tym samym mamy za dużo szczęścia na raz. Z jednej strony steampunk, co by może pasowało, po naciągnięciu do wiktoriańskiego Londynu i akcji z żarówkami, później graficzne zabawy z wycinankami i cieniem, psute przez tandeciarskie wyłanianie się postaci, naciągany mroczny klimat, bo niby czarny i czerwony jest taki straszny, nic tylko tapetować tym zakłady pogrzebowe i pokój Edwarda. Obraz nawalony efektami jak autobus do Lichenia, pełno debilnych zawijasów, rodem z obicia sofy. Do tego nijaka muzyka. Samo intro już odstrasza.

Paskwalina

Trochę wieje amatorszczyzną w najlepszym wypadku kreskówkowym Drakulą...

ocenił(a) serial na 9
Paskwalina

a mi się ono właśnie podoba. Jest takie fajnie specyficzne.

Paskwalina

Ja osobiscie intro z Gry O Tron lubie. co do tego serialu jeszcze nie zobaczylem ale jest na liscie. Takze lubie intro do serialu American Horror Story i Dexter (pierwsza klasa)

ocenił(a) serial na 3
arte_nm

Z "Grą o tron" mam ten problem, że jest bardzo dobrze zrobione - zarówno jeśli chodzi o pomysł, wykonanie i muzykę, ale zupełnie nie pasuje do całego serialu, a to chyba w intro najważniejsze.

Paskwalina

Pytam z ciekawości: dlaczego nie pasuje? Chodzi o koncept artystyczny? : )

ocenił(a) serial na 4
Paskwalina

Intro z GOT amatorszczyzną ? :D , aż muszę Ci coś pokazać http://www.youtube.com/watch?v=2fPgIIB67bw - 1995 rok - czasy Xeny i Herculesa.

Sama muzyka łapie za serce, a mapa świata jest idealnie dobranym intrem. Pośród nawału postaci, kilkunastu ludzi pretendujących do objęcia Żelaznego Tronu trudno było wybrać postaci, które miałby by pokazać się w openingu. Biorąc pod uwagę fakt, że autor wybija głównych bohaterów i prawdopodobnie ktoś niespodziewany zgarnie władze, to można tylko HBO pogratulować sprytu.

Co do Draculi . Lepiej, żeby było za dużo niż za mało. Ja tam widzę świetną grę aktorską i odnowioną legendę, nie rozglądam im się po scenografii, może po prostu dobrze się to komponuje, bo nie widzę kiczu. Odrobinę może ten streampunk i motyw ze świeczkami razi, ale to by było na tyle.

ocenił(a) serial na 3
ejdziesia

Nigdzie nie nazwałam intor z GoT amotorszczyzną, chyba musisz przeczytać posty jeszcze raz :)

ocenił(a) serial na 3
Paskwalina


Nie twierdzę też, że dobry opening to taki, w którym pojawiają się postaci - by znowu wspomnieć Borgiów czy Czystą Krew. Po prostu intro nie oddaje klimatu serialu.

Jeśli chodzi o "odnowienie" legendy, to cóż... bardziej nazwałabym to jej zarżnięciem, tudzież zakuciem w dyby na rzecz kasiory :). Odnowienie? Gdzie? W tym, że pogromczyni wampirów zgładza je wyskakującymi z gorsetu cyckami?

ocenił(a) serial na 8
Paskwalina

Mnie też się intro kompletnie nie podoba. Powiedziałabym nawet, że jest okropne, po prostu nie mój styl. Natomiast lubię intra do Mad Men, American Horror Story, Dextera. Intro do Sleepy Hollow jest też niezłe (intro podoba mi się bardziej niż sam serial, którego oglądanie po 1-szym sezonie prawdopodobnie porzucę).

ocenił(a) serial na 8
Zuzhet88

Opening jest po prostu...przeciętny, ale na pewno nie słaby, zauważcie że bardzo krótki i ma dobrą ścieżkę dźwiękową, posłuchajcie nie patrząc:)

ocenił(a) serial na 8
Zuzhet88

Woałbym to: http://www.youtube.com/watch?v=FYdk3udo9zw a w obrazie wrzuciłbym przechodzącego się Jonathana Rhys Meyersa np wzdłuż sali balowej na której leżą setki trupów we krwi, ale każdy może mieć swoje wizje

ocenił(a) serial na 3
PabloPicasso

Pamiętam, że ten kawałek dodali do zwiastuna jednego z kolejnych odcinków, na początku mi się nie spodobało, ale później pomyślałam, że skoro już po całości zmienia się klimat legendy i bawi konwencją, nieważne z jakim skutkiem, to już pomijamy teraz, to czemu nie skorzystać ze współczesnych, popowych kawałków, jeśli oddają klimat. A pomysł z salą balową dobry, krótkie intro, jak w Zakazanym Imperium, bez kombinowania.

Paskwalina

O ile zgadzam się co do intro "Draculi" ( w ogóle, serial jest bardzo przeciętny ), o tyle Twoja wypowiedź na temat intro "Gdy o Tron" jest po prostu nie na miejscu - i nie ma tutaj nic do rzeczy to, czy masz dobry/zły gust. Twierdzisz bowiem, że intro to nie oddaje klimatu. Nic bardziej mylnego - muzyka ( uznana swoja drogą za jedną z najlepszy serialowych aranżacji intro ) oddaje doskonale klimat skomplikowanej fabuły serialu, relacji politycznych, co zresztą jest ukazane poprzez "wędrówkę" po istotnych krainach dla danego sezonu. Twoja wypowiedź na temat klimatu i intro jest najzwyczajniej w świecie zła.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
MarekAntonivsz

Nie na miejscu może być jedzenie w kościele, albo pytanie umierającego, co zrobi ze swoim laptopem :). Z wypowiedzią natomiast możesz się nie zgadzać. Muzyka jest świetna, wędrówka po krainach po krainach też, ale dla mnie nie pasuje do serialu.

"Pozdrawiam, mam nadzieję, że pomogłam" :)

Paskwalina

Nie na miejscu jest Twoje upieranie się, że intro GoT nie pasuje, gdy rzecz jasna nie masz racji. Nie chodzi o zgadzanie się. Pokazałem, że z logicznego punktu widzenia komentarz Twój nie ma sensu.

Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie dobrze.;)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 3
MarekAntonivsz

Zawsze bawi mnie to "pozdrawiam" na końcu postów - często post pisany jest po to, żeby osoba, której się odpowiada zesrała się w zbroję, ale na końcu się ją pozdrawia, gdzie tu logika i cel:)

Chodzi mi o słownictwo, "nie na miejscu" może być opowiadanie dowcipów o Żydach w Oświęcimiu, a nie pisanie posta :) A temat dotyczy bardziej openingu "Draculi", Gra o Tron podana była jako mój subiektywny przykład, a rozpisywanie się tu o niej zalatuje off topic.

Paskwalina

Jeśli taki widzisz sens w swoich "pozdrawiam", nikt Tobie nie zabrania. Gdy piszę "pozdrawiam", mam to na myśli. Na przyszłość radziłbym przywdziać, miast zbroi, więcej dystansu i opanowania, bo z takim delikatnym nastawieniem daleko w jakichkolwiek dyskusjach nie zajdziesz.

Co do off topic, zauważ, że wcześniej już z kimś powyżej na ten temat rozmawiałaś i tam "off topicem" się nie broniłaś.

Co do białych skarpetek do czarnego garnituru też można mieć swoje "subiektywne odczucia", co nie znaczy, że będą one uzasadnione.

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 4
Paskwalina

O rajciu. Skąd u kobiety z tak romantycznym profilem tyle jadu i uszczypliwości, no nie żebym Ci zabraniała być gburem i krytykiem całej rzeczywistości, ale prawda jest taka, że nie znam osoby , która daleko by zaszła z takim podejściem do życia.

Chyba , że jest się Ernestem Hemingwayem, Bukowskim i kosi się ogromną kasę za swoje chamstwo.

ejdziesia

I tak bywa.;)

Paskwalina

Rzeczywiście intro serialu Dracula jest słabe - po dwóch pierwszych razach zacząłem przewijać <a mam w zwyczaju, może to dziwne, oglądać intra, jeśli są dobre - albo po prostu słuchać muzyki z tegoż> : ) A jeśli już, to bardziej by mi przypasował opening z The Blacklist - krótki, zwięzły, i na temat, haha xD

ocenił(a) serial na 6
Paskwalina

A dla mnie pasuje do serialu.
1) teatr cieni - Dracula musi poruszać się w cieniu, półmroku jak cień
2) kukiełki pociągane są za sznurki - raz za sznurki pociąga Dracula raz Zakon
3) jest pokazana historia w skrócie
4) muzyka jest świetna

A co do GoT to moze mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi mechanizmami zegarowymi?

ocenił(a) serial na 7
Paskwalina

Może intro z Gry o Tron nie jest rewelacyjne, ale jakoś mi specjalnie nie przeszkadza. Muzyka Ramjin Djawadi rekompensuje wszystko.

ocenił(a) serial na 6
Askol

Ja nie mówię, że złe. Samo z siebie jest udane tylko nie rozumiem jego związku z serialem.

ocenił(a) serial na 7
sybilla_filmweb

Może musisz przyjrzeć się temu bliżej bo jest związek i to duży. Ukazuje miejsca, w których dzieje się akcja serialu.

ocenił(a) serial na 6
Askol

ale czemu w postaci mechanizmów z kolami zębatymi?

ocenił(a) serial na 2
sybilla_filmweb

bo każdy jest tam małym trybikiem :D

ocenił(a) serial na 6
lubie_kapibary

Dzięki. To mnie przekonuje. :)