PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792826}

Dom z papieru

La casa de papel
8,1 215 096
ocen
8,1 10 1 215096
4,8 6
ocen krytyków
Dom z papieru
powrót do forum serialu Dom z papieru

Jeżeli ktoś z was oglądał kiedyś Prison Break (jako prawilne 4 sezony) to poczuje się tak samo. "Dom z papieru" zaczyna się znakomicie i pomysłowo (1 sezonPB) by po kilku odcinkach spaść na bardzo fajny (2BP) następnie na słaby (3BP) a zakończyć jako 'kur..., nie wierzę w to co widzę" (4BP). Scenarzyści muszą mieć widzów za idiotów, poziom absurdów i deus ex machina rośnie lawinowo i nie nadążałem przecierać oczu ze zdumienia. Gdzieś tak od 8 odcinka pomyślałem, że dociągnę to do końca bo jestem ciekaw zakończenia. Niestety, zakończenia nie ma bo producenci stwierdzili, że widzowie to jednak idioci skoro dotarli do końca sezonu i porobią ich w bambuko jeszcze przez Bóg wie ile sezonów.
Kilka "kwiatków":
- niesamowity, wszystkowiedzący profesor, który wiele lat przygotowywał skok po czym zebrał grupę, w której połowa ludzi to debile. Na dodatek, do narratorki, w cudownie niewiadomy sposób dotarł w ostatnim dla niej momencie.
- 5 miesięcy szkolenia debili powoduje, że debile podejmują debilne decyzje ale to w sumie logiczne. Tylko po co mu byli debile? A może przez 5 m-cy zamiast szkolić się to tylko walili wino, obżerali się i bzykali? To by wiele tłumaczyło.
- starannie wyselekcjonowani debile jeszcze przed skokiem robią wszystko odwrotnie niż szkolił ich profesor. Podczas skoku też.
- podczas okupacji mennicy bandyci zachowują się jakby było ich ze 30 a nie 8 osób pilnujących 67 uwięzionych. Non stop występują w grupie albo odwrotnie - gdzieś znikają na długie godziny cholera wie co robiąc.
- romans bandyty o ksywie Denver z lalunią w ciąży to kuriozum. Lalunia też nie może zdecydować się bo raz jest w pierwszym m-cu ciąży a za chwilę w szóstym??? I nikogo to nie dziwi.
- wszechobecny deus ex machina: potrzebny telefon? jest w marynarce, potrzebne nożyczki? chwila i są, potrzebne narzędzia? to idź i sobie weź, potrzebna płyta żeby zatarasować wyłom który zrobili uciekinierzy? myk i jest, nawet prawie idealnie docięta
- pani negocjatorka z policji w cudowny sposób staje się głównodowodzącą
- profesor w cudowny sposób wiedział, że spotka w barze głównodowodzącą, pewnie romans nawet przewidział
- profesor w cudowny sposób wiedział, że z lekarzami przyjdzie policjant któremu oczywiście podłożą mikrofon w okulary. Ciekawe jakby nie miał okularów. Mikrofon wielkości połowy tiktaka oczywiście ma 1500 metrów zasięgu :)
- akcja na złomowisku to kpina z widza
- akcja z radiowozem i nastraszeniem ciecia to kpina z widza ale do kwadratu
- akcja z kradzieżą w ostatniej chwili danych z apteki to kolejna kpina
- wiele lat współpracy z zastępcą głównodowodzącej idzie w pi... z powodu podsłuchu. Inteligentna niby kobieta sądzi, że zastępca jest idiotą i donosi bandytom, mimo że jest jedyną po za nią osobą z taką wiedzą? No bez jaj, nawet debil wziąłby pod uwagę możliwość podsłuchu.
- dla scenariusza wygodnie pozbyć się zastępcy, który już wie kim jest profesor więc zastępca okazuje się idiotą chlejącym ostro wódę podczas prowadzenia samochodu i oczywiście powodującym z tego powodu wypadek, przez co kończy w śpiączce (klasyczny deus ex machina)
- w telefonie zastępcy pada bateria a skrzynka poczty głosowej głównodowodzącej się zapełnia (kolejny dem)
- kumulacja akcji z uciekinierami a głównodowodząca i profesor właśnie się bzykają :) :)
- profesor jedzie zabić matkę głównodowodzącej z powodu jej wiedzy po czym okazuje się, że nie trzeba bo matka ma Alzheimera :)
- profesor, który niczym superkomputer przewidział wszystko (w jaki sposób?) nie przewidział, że do hacjendy gdzie chlali wino przez 5 m-cy trafi policja i z tego powodu nie wyczyścili domu z wszelkich śladów. Pozostawienie wszelkich planów i zdjęć na ścianach to kpina z widza, przecież nawet przypadkowy złodziej mógł wszystko zniweczyć.

Takich "kwiatków" jest znaaacznie więcej, to tylko tak na szybko z głowy.

ocenił(a) serial na 4
Salmonella

Już dawno nie oglądałam tak dennego serialu.
Jakim cudem w tak starannie przygotowanym skoku jest miejsce dla:
- niestabilnej emocjonalnie Tokio
- dzieciaczka Rio
- idioty Denvera
No i oczywiście nasz mistrz intrygi Profesor. Co prawda jest totalnym odludkiem, to jego pierwszy skok i prawdopodobnie nie zna się za bardzo na sprzęcie (sceny kiedy Rio przygotowuje mu sprzęt w kwaterze), ale posiada tony informacji które zadziwiają wszystkich podczas wykładów - może czytał książki na ten temat ;)
Boi się kobiet i nie wie jak się wobec nich zachowywać, ale w jego planie było miejsce na omotanie sobie Rachel wokół palca (internetowe lekcje podrywu?)
Generalnie to taki dobry z niego wujaszek, który nikomu krzywdy nie zrobi, ale czasem zmienia się w wojownika ninja i dodatkowo ma jeszcze świetny kontakt z bandą serbskich bandytów.
A wisienkę na torcie stanowi cała plejada wkur***** postaci.

ocenił(a) serial na 5
Salmonella

Matka pani inspektor też nie rozgarnięta. Dzwoni do jakiegoś randoma którego córeczka poznała zamiast na 997 :)

ocenił(a) serial na 8
-lizbona-

Ona miała demencję i wszystko jej się plątało.

ocenił(a) serial na 10
Salmonella

Ja polecam serial, mimo tych kilku niedociagnięć wciągnał mnie i pozwolił oderwać sie na te kilkanaście godzin od rzeczywistości.

Salmonella

Komentarze wraz z opinią zrobiły mój dzień. Dziękuję <3

ocenił(a) serial na 9
Salmonella

Odradzam czytanie teho komentarza jest strasznie idiotyczny!!!

ocenił(a) serial na 5
alaa_aa

To przykre, że ci się ten serial podoba ale jak skończysz 15 lat to zrozumiesz o czym pisałem.

ocenił(a) serial na 5
Salmonella

włąsnie mi się wydaje ,że tak wysoka ocenia wynika z grupy docelowej tego serialu. Nastolatkowie i kobiety chetnie beda ogladać nie wymagajac wiele wystarczy że serial bedzie lepiej zrobiony niż inne mlodziezowo kobiece romansowe produkcje+ troche akcji= ocena 9 i 10

ocenił(a) serial na 1
YourMind

Wypraszam sobie haha jestem kobietą i nie wiem czy kiedykolwiek dałam jakiejś produkcji 2/ 10 (co i tak myślę było bardzo hojne) . Zazwyczaj rzucam takie gnioty w cholerę ale tutaj do jakiegoś 7 odcinka mialam nadzieje, że jednak czegoś nie zrozumiałam i lada moment się przekonam że faktycznie jest super. Tego czasu już nikt mi nie odda....

ocenił(a) serial na 7
Salmonella

oczywiście, że "kwiatków" i niedociągnięć jest tu całe mnóstwo, ale to kolejny z takich seriali (jak to juz wcześniej ktoś napisał) co to trzeba oglądać z przymrużeniem oka. Ważny jest pomysł, a moim skromnym zdaniem jest całkiem niezły - no takie solidne 7. A zmieniając temat to oglądał ktoś może 3ci sezon??

ocenił(a) serial na 4
Pepto

Tak, myślałem, że drugi sezon wyniósł głupotę bohaterów i zrobienie z tego serialu telenoweli na niemożliwy do pobicia poziom, ale jednak w trzecim sezonie twórcom się to udało.

ocenił(a) serial na 7
pawlodar_10

a no spoko..to już wiem czego sie spodziewac. Troche mi ten serial przypomina "Banshee" , tak samo dużo bajek a mimo wszystko spoko sie oglądało, tylko tam realizacja stała na troche wyższym poziomie (przede wszystkim zdjęcia) ale to juz insza inszość.

Salmonella

Napisał typ, który Nianię ocenia na 9/10 :3

Salmonella

dzięki bogu są ludzie, którzy mają więcej niż 10iq. Wiedzą, że jak jakiś człowiek napisze, żeby czegoś nie oglądać to obejrzą mimo to. To, że tobie sie coś nie podoba, nie znaczy że innym też będzie. Nie jesteś pępkiem świata. Możesz napisać, że ci sie nie podoba, ale nie namawiaj innych, żeby nie oglądali, to jest dopiero idiotyczne.

ocenił(a) serial na 5
InuSama

Nie mów mi co mogę robić a co nie bo to jest właśnie idiotyczne. Wydaje ci się, że właśnie ty masz prawo? Nie jesteś pępkiem świata.

ocenił(a) serial na 1
InuSama

Ja bym bardzo chciała, żeby ktoś mi powiedział zanim do tego zasiadłam, że ten serial to strata czasu. Fakt, że straciłam swój cenny czas na to kilka odcinków tego badziewia nie oznacza, że oceniam go pozytywnie bo jak sam zauważyłeś: mam swój rozum.

Lepiej bym ten czas spożytkowała oglądając Klan (to nadal leci?)

ocenił(a) serial na 10
Salmonella

Mysle ze to wlasnie przez takich ludzi jak ty na opakowaniach orzechow nalezy umieszczac informacje o alergenach.
Smutne to ze musze dzielic czas i planete z takimi kreaturami ktore nie potrafia sie dobrze bawic. Moge przyznac ci racje we wszystkich wymienionych punktach ale mi frajdy przejazdzki tym rollercoasterem nie zmienia zadne fakty. Zaluj ze nie umiesz sie bawic. Zwroc prosze uwage na moj nick. Jestem straszna maruda a jednak potrafie dac sie zwariowac kiedy warto

ocenił(a) serial na 5
czarnowidz

sorry, nie dyskutuję z debilami. Za niski poziom dla mnie.

Jesteś nie tylko czarnowidz ale i ślepy bo nie widzisz (albo nie rozpoznajesz) mojego awatara.

ocenił(a) serial na 6
Salmonella

Wszystko co można było zrobić źle podczas napadu, zostało zrobione źle.
A to dopiero pierwszy sezon, drugi to chyba będzie jazda bez trzymanki...

Ten serial może co najwyżej buty czyścić takiemu filmowi jak np Plan doskonały / Inside Man (2006)

ocenił(a) serial na 6
Kamil445

Po tym co zobaczyłem w 7 odcinku 3 sezonu obniżam ocene z 5 na 3,

SPOILER!!!

Rio wraca do banku oraz Arturo również tam wbiega, Arturo prawie zaraz po wejściu przeszukują na obecność podsłuchu a Rio nikt nie przeszukał, no rozumiem że zachwyt że go wymienili no ale kur... przecież on ma ubrania które dała miu POLICJA.
Każdy myślący człowiek by przeszukał Rio lub dał mu inne ubranie...

ocenił(a) serial na 7
Kamil445

LOL xd Ja nie wiem jak Ty oglądasz, skoro nie widzisz/rozumiesz podstawowych scen dziejących się w serialu, one nie były nawet jakieś symboliczne tylko jak wół było pokazane, że oni WIEDZIELI, że Rio ma podsłuch, wydłubali go z niego, a potem użyli do sfabrykowania ucieczki...

ocenił(a) serial na 6
tysiuniax33

Chodzi o to, że Artura sprawdzili od razu gdy się przebierał, a na sprawdzenie Rio potrzebowali hasła od Profesora. Wyglądało to jakby sami nie wpadli na to, że Rio trzeba sprawdzić, a przecież to było oczywiste.

ocenił(a) serial na 7
serduchooo

ALE ONI TO WIEDZIELI, TAKI BYŁ PLAN.

No nie wiem już jak to prościej napisać.

ocenił(a) serial na 5
Salmonella

Podpisuję się obiema rękami...ten serial ma potencjał, ale ciężko nie odpaść na 4 odcinku 1 sezonu, jeśli ktoś nie lubi być traktowany jak idiota.
Była mowa o odcięciu od telefonó itd. i co? Nagle jest w marynarce, gotowy do umożliwienia kontaku. W tym momencie wyłączyłem.
I nie żąłuję, szczególnie, że pompatyczna główna bohaterka doprowadza do szału...
Ale co kto lubi. Po to jest tyle seriali, żeby każdy wybrał coś dla siebie :).

ocenił(a) serial na 8
Salmonella

Dobrze ze sie nie posluchalem xd

ocenił(a) serial na 3
Salmonella

Nie wiem czemu ten serial jest tak popularny. Poważnie. Chyba marketing zrobił swoje. Absurd goni absurd. Strzelajmy do policji, która ma broń ale nie będą strzelać, będą stać i patrzeć - genialne.

ocenił(a) serial na 5
Asia101993

Ten serial jest tak popularny z tego samego powodu, z którego są popularne brazylijskie nowele.

ocenił(a) serial na 4
Salmonella

w 5 sezosnie sie wyjasnia zauwaz ze to hiszpanie tam hiszpanki maja duze biusty stad nazwa na Hiszpana jak na ich mozliwosci to super kinoshit :)

ocenił(a) serial na 9
Salmonella

Mam wrażenie, że niektórzy oglądają ten serial żeby poznać sposób jak zrobić doskonały napad...

ocenił(a) serial na 9
Skullers

Mnie wkurza to, że wszyscy hejterzy uważają włamywaczy za profesjonalistów i każdy błąd jaki popełnią, automatycznie traktują jako całkowite zaprzeczeniu logiki. Można im tłumaczyć, że nie mają doświadczenia, kierują się uczuciami, denerwują się ogromną odpowiedzialnością za napad i popełniają błędy typowe dla szarego człowieka.
Jak ktoś chce napad z planem, który wypali w 100%, to polecam Plan Doskonały - tam są profesjonaliści nie popełniający błędów.

ocenił(a) serial na 9
TheBestOfAvatar

Strzał w dziesiątkę.Pozdro

ocenił(a) serial na 5
TheBestOfAvatar

chodzi o to ,że wybrał ich Genialny pedantyczny profesor ,ktory przygotował sie na wszystko ale nie pomyslał o pierwszej podstawowej rzeczy czyli o tym ze wybrał za mało osob i do tego nienadajacych się na napad ale swietnie nadaja sie do watkow miłosnych ,zwiazkowych i kłotni wiec sa w serialu....

Salmonella

Profesor rozpoznał policjanta na kamerach bo wcześniej był w namiocie i go widział.

ocenił(a) serial na 8
Salmonella

Uśmiałam się czytając Twój komentarz :D Masz rację ale to jest serial fabularny a nie dokument, wiele rzeczy nie jest realistycznych ale przez to fabuła jest ciekawsza. Mi się ten serial podoba, nawet bardzo, ale trzeba się odrobinkę odciąć od realizmu (może nawet więcej niż odrobinkę).

ocenił(a) serial na 8
Cornelia_5

To są Hiszpanie. Nie wszystko musi być logiczne i kwadratowe jak w Niemczech, ważniejsze są emocje, forma, uczucia jakimi darzymy bohaterów i pewne humorystyczne wstawki ;)

Salmonella

Ja właśnie obejrzałem 3 odcinki i zastanawiam się czy oglądać dalej. Poziom absurdu jest niesłychany. Tak jak pisałaś, porywacze to debile. Jakiś wątek o aborcji, kogo to w ogóle obchodzi, ja chcę śledzić akcję, a nie zastanawiać się czy jedna z porwanych usunie dziecko, no kurka, to jest jakieś nieporozumienie. Dwoje baranów zadurzonych w sobie niszczy wszystko już na samym początku. To mieli być ponoć profesjonaliści, a wychodzi na to, że to banda zasmarkanych amatorów.

Jeszcze na dodatek 65 zakładników i weź ich wszystkich przypilnuj. Nakarm.

3 odcinki widziałem ale już mam dosyć. To jest serial zrobiony dla idiotów. No ręce opadają jak się tę tanią telenowelę z napadem na bank w tle ogląda.

ocenił(a) serial na 5
forek23

Lepiej dalej nie oglądaj :)

Salmonella

Serial jest całkiem dobry, ale Twój komenatrz to prawdziwy miód. Aż się zaśmiałem, świetne podsumowanie:)

Ale trzeba pamiętać, że wciąż to tylko serial, a nie prawdziwy skok.

ocenił(a) serial na 9
Salmonella

i chcialo Ci sie kretynie tyle pisac? Zazwyczaj nie karmie trolli ale tym razem nie dalem rady.

ocenił(a) serial na 5
sobanek

kretyn to cię zrobił śmieciu. Też jestem sporo lat na filmwebie i widziałem mnóstwo twoich gównowpisów takich jak ten. I ty śmieciu nazywasz mnie trollem? :)

ocenił(a) serial na 8
Salmonella

generalnie obaj prezentujecie top level. Gratulacje!

ocenił(a) serial na 5
francis91

znasz takie powiedzenie - akcja-reakcja? Ty jesteś z tych, co nadstawiają drugi policzek? Ja nie jestem, RAZ mogę chamowi odpisać w jego stylu ale kopać się z koniem nie mam zamiaru, hołduję zasadzie 'nigdy nie kłóć się z durniem, inni mogą nie zauważyć różnicy".
Pozdrawiam cieplutko.

ocenił(a) serial na 9
Salmonella

Bez urazy, ale jak dla mnie większość przykładów z twojej głównej wypowiedzi to twoja własna opinia, a nie "kwiatki" odbierające wiarygodność serialowi - że debile i scena taka sceny to kpina, choć nie jest wyjaśnione dlaczego. Nie rozumiem też dlaczego piszesz np. że "debile" robią wszystko odwrotnie, choć wykonują większość poleceń profesora, tylko wykonują inne czynności, podczas gdy żadnych poleceń w danym momencie nie mają. Nie mam raczej zamiaru odwoływać się do wszystkich twoich przykładów, ale tak w skrócie: niektóre to po prostu popełniane błędy przez bandytów, kierowanie się uczuciami, czyli nic nadzwyczajnego, bo są amatorami - jak np. występowanie w grupie, romans Denvera. Niektórych nie rozumiem, bo są przecież małe podsłuchy na setki metrów, albo że matka się okazuje ma Alzheimera - co w tym dziwnego. To tak na szybko. Mi serial przypadł do gustu i nie wydaje mi się by robił ze mnie debila.

ocenił(a) serial na 5
TheBestOfAvatar

No to jak wytlumaczysz to,że mozg operacji ich ochrona i wielki brat odchodzi od komputera i ich zostawia czy to naprawiajac czyjs blad czy to na randki ,ktore trwaja kilka godzin .Wystarczyło w takim wypadku mieć 1 osobe do obserwacji kamer ,ktora da im znac w razie w ale genialny przygotowany na wszystko profesor o tym nie pomyslał.Nie pomyslał też ,że za mało ich w srodku tymbardziej jak ktos zostanie ranny/zabity.Nie pomyslał ,żeby lepiej pilnowac zakladnikow bo oni chodza w grupach nie sa zwiazani a nawet maja przy sobie metalowa sztuczna bron podczas gdy pilnuje ich 1 lub 2 porywaczy ,ktorzy nie beda do nich strzelac.

ocenił(a) serial na 5
YourMind

przez taka glupote i nieprzygotowanie zginał Oslo.ALe on widocznie miał zginać bo nie mieli dla niego partnerki lub partnera :D a to podstawa w tej produkcji

ocenił(a) serial na 9
YourMind

Sorry, że tak późno ale dopiero teraz zobaczyłem ten komentarz, bo odpisywałeś na moje 2 wpisy, a zauważyłem tylko jeden ;).
W sytuacjach o których piszesz profesor założył (przynajmniej tylko takie sytuacje sobie przypominam), że jego podwładni sobie doskonale poradzą - mieli zaraz przed "zabawami" profesora wszystko pod kontrolą i mieli też dalsze instrukcje od profesora w razie pewnych niepowodzeń. Fakt, profesor był tu też winny, bo przecież nie spodziewał się miejscami zbyt wybuchowych zachowań kompanów. W praktyce jest jednak zbyt dużo możliwości, żeby je wszystkie przewidzieć, jak np. ta, że profesor się zakocha. Gdyby o tym wiedział, pewnie zaangażowałby np. Palermo czy kogoś innego, by faktycznie ktoś przy tych kamerach był. Serial jak dla mnie pokazuje, jakie są konsekwencje popełnianych błędów i później pokazuje wyciągnięte z nich wnioski. Nie wiem, czy widziałeś, ale w 3 sezonie profesor zatrudnił ekipę (nie wiem czy dobrze pamiętam) Pakistańczyków, którzy czuwają 24h nad napadem na skarbiec Hiszpanii - wyciągnął wnioski.
Ktoś kiedyś powiedział, że źli potrzebują szczęścia cały czas, a dobrym wystarczy jeden uśmiech od losu. I jak dla mnie w tym serialu to po jednej głupiej akcji, któregoś z włamywaczy, wszystko zaczyna się sypać i zaczyna się panika i kolejne głupie odpały, spowodowane często poprzednimi. Dlatego właśnie myślę, że nie powinno się rozliczać serialu po tym, jak bohaterowie, którzy przecież nie są profesjonalistami, często popełniają błędy, które rodzą kolejne. Nie mówię, że nie ma wyjątków, ale trzeba pamiętać, że są to przecież prości ludzie lub drobni rabusie, którzy przy wiedzy tylko teoretycznej mają nagle napadać na najważniejsze budynki w kraju.
Pozdro!

ocenił(a) serial na 4
Salmonella

W pełni się zgadzam. Nie wiem, jak ten serial dobiłdo takiej oceny... Banda narwanych debili... zaczelam drugi sezon- bo jednak jest ciekawość jak to się skończy, ale już mnie szlag trafia a debilnością tych postaci.

Salmonella

Absolutnie się zgadzam, serial jest niesamowicie idiotyczny. Próbowałem dooglądać do końca 1 sezonu ale przy 6 odcinku się poddałem. Zachowanie głównych bohaterów są tak głupie a sam serial nie ma nic czym mógłby wciągać. W skrócie-banda debili napada na mennicę. Co będzie dalej tylko debile wiedzą.

ocenił(a) serial na 6
Salmonella

to dobrze ze nie daliscie rady ogladac bo im dalej w las tym mniej logiki.Pozniej sie okazalo ze glowna bohaterka Tokyo wjezdza do banku na motocyklu podczas kiedy do niej strzela 20 antyterrortystow po tym wylaczylem juz.Wczesniejsze scenki przebolalem jakos do obiadku zazwyczaj ogladalem , ale to juz przeszlo moje wyobrazenia.No i serial powinien zakonczyc sie na 2 sezonie maks...ale to Netflix hajs sie musi zgadzac xd

ocenił(a) serial na 5
siemankoyo78

Hm, czyli nic się nie zmieniło odkąd napisałem, że "poziom absurdów rośnie lawinowo" :)
Ja, konsekwentnie, kijem nawet nie tknąłem drugiego sezonu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones