PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=576962}

Dochodzenie

The Killing
8,0 36 159
ocen
8,0 10 1 36159
7,4 14
ocen krytyków
Dochodzenie
powrót do forum serialu Dochodzenie

Gdzie jest Elisa? to telenowela nie pamiętam, ale chyba Meksykańska. Ktoś chyba podkradł
pomysł. Postaram się oglądać i rozwikłać tą zagadkę.

ocenił(a) serial na 10
wikiw99

"The Killing oparty jest na duńskim oryginale zatytułowanym Forbrydelsen, który w swoim rodzimym kraju cieszy się dużym powodzeniem. Wiadomo nie od dziś, że Skandynawowie piszą wspaniałe kryminały, ale okazuje się, że potrafią także z sukcesem przenosić je na ekrany telewizyjne."

informacja z popcornera

ocenił(a) serial na 10
dddorota

a z tego co właśnie poczytałam na filmwebie to Gdzie jest Eliza? (2010) może być kopią duńskiej wersji, która widocznie była pierwsza (2007) a The Killing jest oparty właśnie na niej. ;) i wszystko wyjaśnione ;) Zagadka rozwikłana ;) miło mi. że mogłam pomóc xD

dddorota

To całkiem inne historie. Rosie zostaje zabita na początku serialu, a Elisa zaplanowała swoje porwanie razem z kochankiem i dopiero później zostaje zabita.

ocenił(a) serial na 10
bambi_8

no to nie zmienia faktu, że może być na nim oparty. Nie musi być taki sam deseń w deseń. To, że jest na czymś oparty nie znaczy, że taki sam, tylko ogólny odbiór jest podobny, pewne szczegóły, fragmenty, sama koncepcja są wykorzystane z innej historii. A z tego co widzę to tak jest.

Ale ogólnie rzecz biorą to Gdzie jest Elisa i The Killing mogą mieć ze sobą pod tym względem zero wspólnego - nikt od nikogo nic nie podkradł np ;P

ocenił(a) serial na 9
dddorota

dokladnie elisa zostala nakrecona na podstawie uprowadzeniatej dziewczynki madeleine ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones