PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771383}

Dark

8,2 164 803
oceny
8,2 10 1 164803
7,9 24
oceny krytyków
Dark
powrót do forum serialu Dark

Film przedstawia nam tutaj 3 cykle. Pierwszy cykl musi się odbyć by wszystko się zaczęło ale nie możemy tego cyklu obejrzeć bo nie mamy prawa go pamiętać. Gdyby tak było to w pierwszym sezonie widzielibyśmy tylko tych ludzi i dzieci, które nie powstały przez cykl. Czyli nie byłoby Jonasa czy Elizabeth ani Charlotte. Tak należałoby przedstawić pierwszy sezon zwykły nudny szary świat rzeczywistości i ten cykl się odbył jak wiemy z filmu.

My sami nie możemy zmienić naszej przeszłości ponieważ sprawiłoby to że ten fakt by nie nastąpił. Jeśli by nie nastąpił to nic by to nie zmieniło i znowu byśmy chcieli zmienić tę samą przeszłość i tak w pętli. Dlatego wysłanie książki w przeszłość może zrobić ktoś kogo nie dotyczą nasze wydarzenia. Skoro machnięcie skrzydeł motyla może wywołać tajfun na drugim końcu świata to również istnieje prawo które mówi, że zmiana zdarzenia na jednym końcu świata lub w innym świecie nie ma wpływu na twój. Co będzie pokazane w 3 sezonie. Dlatego nie mogę się cofnąć z 2019 - maj -11 i dać sobie numerów totolotka bo bym był potem tego dnia bogaty i nie chciał się już cofać. Czyli bym się nie cofnął znaczy że jednak bym był biedny. Ale jakiś Bonzo z Ameryki południowej może się cofnąć i podrzucić mi kartkę z numerami totka bo mój los nie miał by na niego wpływu absolutnie. Dlatego 1 sezon i drugi opowiadają o tym cyklu środkowym przeplatanym z pierwszym cyklem. Ktoś zapoczątkował to wszystko tylko kto i po co ? i czy specjalnie czy zupełnie niechcący ?

Ostatni cykl. Koniec drugiego sezonu jest fajny i zaskakuje. Bo dzięki temu że cykl się zresetował znowu trwa czarna materia która posłuży do właśnie przemieszczania w czasie.

Zauważcie też że pętla nie istnieje bo czas też nie istnieje. Wydarzenia dzieją się dalej jest rok 1920, 53, 86, 2019, 2053, 2086 itd. Cały czas wydarzenia dzieją się liniowo. Zmiany jakie dokonują ci ludzie tutaj mają wpływ na przyszłość ale nie ma pętli tylko wszystko toczy się dalej. Pętla dotyczy tylko tych którzy zostali w niej zrodzeni a nie mieli prawa istnieć bez tej pętli. W normalnym cyklu jak pisałem Charlotte, Jonas by nie istnieli bo powstali dzięki pętli. Ale zmieniając przyszłość czyli zabijając kogoś kto udałby się do przeszłości mogą zmienić przeszłość bo ten ktoś już się tam nie uda i nie namiesza nic więcej.

ostatni cykl czyli cykl zamknięcia powinien spowodować że wszystkie osoby które nie powinny istnieć, znikną a linia czasu będzie taka jakby tego cyklu nie było. Jednak do tego potrzebny jest ktoś ze świata równoległego na którego ta zmiana w tym świecie nie ma wpływu. Wiem że to brzmi głupio i też żałuje że serial zmierza w tę stronę

Wiemy też kto będzie po apokalipsie ale w 3 sezonie zobaczymy tych samych ludzi i te same skoki czasu jak teraz tylko dojdą nowi bohaterzy i epizodziki, które sprawią zmiany w działaniach tego co widzieliśmy do tej pory. Mam na myśli Marta z innego świata, która nie jest Martą bo powiedziała że nie jest tą za którą on ją bierze wraz z resztą jej ekipy będą zmieniać wydarzenia bo na jej życie nie będzie to miało wpływu (stąd dodaś musieli ten multiświat) i będziecie widzieli jak zmienia się życie innych tych sprzed cyklu oraz tych po cyklu jak Hanah, Katerina, dzieciaki z domu oraz marta i jonas z ostatniej częsci 2 seozu no i Adam który nie pójdzie już tą samą ścieżką.

Finalne pytanie na które nie odpowiem wam bo bym zepsuł klimat będzie w ostatnim odcinku czyli Czy pewna czynność Marty która ma być zrobiona zostanie zrobiona i tym samym Jonas nigdy się nie urodzi czy jednak ona tego nie zrobi i Joans przeżyje ale wtedy nic się nie zmieni ? Czy może jednak jest trzecie wyjście jak na przykład ( no dobra powiem wam) przejście Jonasa do innego świata gdzie będzie razem z Marta która tam nie jest już jego ciocią. Pytanie tylko mnie zastanawia skoro nie miał istnieć w tym Świecie to czemu po przejściu istniał w tym drugim ? jedna odpowiedź mi przeszła przez myśl, że jeśli nie został w tym starym świecie to już nie miał kto nim manipulować i nie miało to wpływu na losy więc po przerwaniu jego pętli wszystko było normalnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones