PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716233}
7,9 12 432
oceny
7,9 10 1 12432
Czas honoru Powstanie
powrót do forum serialu Czas honoru - Powstanie

Czy mi się wydawało czy w 5 odcinku była przedstawiona postać Oskara Dirlewangera jako
dobrego Niemca który ratuje Polaków z rąk Kozaków? To jakaś nowa poprawność polityczna że
nawet tacy zbrodniarze jak Dirlewanger są lepsi od Rosjan. To przecież jedna banda oprawców
była.

ocenił(a) serial na 7
mayday77

o którą postać Ci chodzi i powinieneś zaznaczyć spoiler?

mayday77

Oficer, który odprawił ronowców był w stopniu obersturmführera (odpowiednik porucznika w wehrmachcie). Dirlewanger w czasie powstania warszawskigo miał stopień oberführera (stopień pośredni pomiędzy pułkownikiem a generałem).

ocenił(a) serial na 7
ullmayer

Czyli na 100% nie był to ten sk...syn Dirlewanger

mayday77

Czyli jednak mi się wydawało. Bardziej zwróciłem uwagę na charakteryzację. Jest dość podobny.

mayday77

Wąsa faktycznie miał podobnego, ale to pewnie przypadek.

mayday77

To nie Oskar Dirlewanger,to Walter Lenz żołnierz rusofob który na każdym kroku pokazuje wyższość nad "kacapami",w jego postać wcielił się Michał Czernecki.

ocenił(a) serial na 7
arjan

Ta postać pojawiła się chyba także w odc. 1?

mayday77

We wszystkich odcinkach kilkakrotnie było powiedziane, że Lena mieszka na Ochocie. Tam działało RONA. Oddziały Dirlewangera w tym czasie pacyfikowały Wolę co w serialu również jest pokazane. Oficer niemiecki "ratujący" cywili z bloku na Ochocie i kierujący ich do przejściowego obozu na zieleniaku nie może więc być Oskarem Dirlewangerem.

ocenił(a) serial na 7
horhe111

Na pewno nie bo Oskar Dirlewanger nie miał ludzkich odruchów

maciekd_filmweb

To prawda był wyjątkowym zwyrodnialcem. Jednak analiza psychologiczna jego postaci nie jest tu konieczna bowiem zgodnie z faktami był on w czasie do którego odnosi się scena serialu w innym miejscu.

ocenił(a) serial na 7
horhe111

A ten facet co uratował Lenę to nie pojawił się chyba w pierwszym odcinku, siedział przy jednym stoliku z Rainerem i Pabstem w knajpie?

maciekd_filmweb

Tego nie kojarzę. Ale jeżeli tak było to również świadczy że nie mógł być to Dirlewanger. 1 odc toczy się przed wybuchem powstania a Dirlewanger przybył do Warszawy chyba 4 sierpnia. Na pewno kilka dni po wybuchu powstania

ocenił(a) serial na 7
horhe111

Którego przybył to nie pamiętam ale na pewno już po wybuchu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones