PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97466}

Crime Story

8,0 4 601
ocen
8,0 10 1 4601
Crime Story
powrót do forum serialu Crime Story

Za 22 godziny epickiej, spójnej kryminalnej opowieści, której rozmach nie ma odpowiednika w historii telewizji aż do powstania "Rodziny Soprano" 13 lat później.

Za to, że jak żaden inny serial pokazuje krew, pot i łzy w policyjnej robocie. Za swoisty rewers "Miami Vice": tu walka z przestępcami to nie plaża, triumfy stróżów prawa są nieczęste i z reguły niełatwe. Trup ściele się gęsto. Giną gliniarze, najbliźsi przyjaciele dopuszczają się zdrady, chlebem codziennym jest poczucie bezsilności. To po prostu klimat "noir" w pełnej krasie.

Za Mike'a Torello, glinę twardego dla ludzi złych, odpowiedzalnego za tych pogubionych, i rozbrajająco czułego wobec ofiar i swoich bliskich. ZZa to, że narzeczonemu zastrzelonej fryzjerki powie (choć nie słyszymy tego): "Przysięgam, że go dopadnę", i my wiemy, że zrobi wszystko, by dopaść mordercę.

Za lodowate, całkowicie opanowane, budzące grozę oczy Raya Luki.

Za imponujący realizm i poczucie autentyzmu, która są zasługą m. in. Dennisa Fariny, ale też autora skryptu Chucka Adamsona - obaj to byli policjanci.

Za najlepiej zmontowaną czołówkę serialową XX wieku.

Za wizualną poezję miasta nocą, w której czuje się rękę i oko Michaela Manna, wielkiego piewcy klimatu miejskiej dżungli po zmroku (dla porównania - "Gorączka", "Zakładnik").

Za antologię muzyki lat 50. i 60.: za Raya Charlesa, B. B. Kinga, Stonesów, Roya Orbisona, Dave'a Brubecka, Nat King Cole'a, a nade wszystko za duet Ellingtona z Coltrane'em, gdy nadchodzi ta najtrudniejsza, bolesna noc rozstania.

Za to, że mogłem zobaczyć młodych: Michaela Madsena, Kevina Spacey'a, Christiana Slatera, Vinga Rhamesa, Gary'ego Sinise'a, Julię Roberts i Pam Grier, i za epizod wielkiego Milesa Davisa.

Za zdanie: "Możesz umawiać się z moją żoną, możesz siedzieć na mojej sofie, ale nie możesz patrzeć w mój telewizor!".

Za Torello płaczącego w budce telefonicznej po śmierci przyjaciela, gdy leje ulewny deszcz, w tle słychać "Stand By Me", a ja czuję wielką kulę w gardle.

Za takie, a nie inne zakończenie.

misiek_st

DOKŁADNIE! ALE NURTUJE MNIE JEDNO GDZIE JEST TEN CH0LERNY 2 SEZON ?

ocenił(a) serial na 10
misiek_st

Dokładnie, świetnie napisane. Zgadzam się ze wszystkim w 100%.

misiek_st

Zdanie o żonie, sofie i telewizorze powiedzial Al Pacino w filmie "Gorączka" kiedy zastal swoja żone z facetem:-)
Pozdr.

ocenił(a) serial na 9
uwazny

Tak, tak - w "Gorączce" jest ta kwestia, powtórzona z "CS" :-)

ocenił(a) serial na 10
misiek_st

Diokładnie.To moja ulubiona kwestia i w sumie jedyna którą pamietałem z serialu kiedy oglądałem go za dzieciaka.A pozniej oglądam "gorączke" i szok...policjant jego żona jej kochanek i ta kwestia.w pierwszym momęcie myślałem że pamięć płata mi figle.

makkenzi

Czyżby Michaelowi Mannowi brakowało pomysłów? A może uznał, że jest tak dobra, że trzeba ją powtórzyć? Nie wszystkie odcinki oglądałem, ale tę kwestię pamiętam. Na koniec telewizor ląduje w koszu. Kochanek drżał ze strachu jak widział gnata Fariny. Cud, że go nie odstrzelił.

ocenił(a) serial na 10
misiek_st

A ja Ciebie za to...

ocenił(a) serial na 8
misiek_st

Za perypetie ze zwykłym stołem. Nawet największy twardziel ma trudności ze zwykłymi codziennymi sprawami.

Czas sobie przypomnieć kilka starych seriali ;)

ocenił(a) serial na 10
Stary_Zgred

Własnym sumptem - bo na stacje telewizyjne w tym kraju nie ma co liczyć.

ocenił(a) serial na 10
misiek_st

Za sposób (czyli mechanizm napędowy filmu), w jaki reagowali na siebie Torello i Luca - ze szczególnym akcentem na kontakt wzrokowy, przy którym słowa stawały się zbyteczne... :)

Za Pauliego Taglię - człowieka "o fryzurze jak lądowisko helikoptera" :)

Za teksty typu: "Pozujesz do zdjęcia, czy pociągniesz za spust?"(Luca do celującego weń Torella), albo: Luca - "Nie mogłeś kupić tańszego mięsa?", Torello (rzucając mu na stół Pauliego) - "Tańszego już nie ma"

I za cały entourage

użytkownik usunięty
misiek_st

Dodałbym jeszcze Johna Santucci, który zawsze ubarwiał każdy film/serial Mann'a.
Poza tym nic dodać. nic ująć, najbardziej podoba mi się ten fragment:
"...za wizualną poezję miasta nocą, w której czuje się rękę i oko Michaela Manna, wielkiego piewcy klimatu miejskiej dżungli po zmroku..."
Nie można lepiej ubrać lepiej w słowa mojego umiłowania do sposobu, w jaki Mann przedstawia miasto nocą. Nikt tak nie potrafi, za wyjątkiem Nicolasa W. Refna, który zrobił to cudownie po Mannowsku w "Drive", ponoć sam Mann był pod wrażeniem.

ocenił(a) serial na 9
misiek_st

podpisuję się pod Twoja wypowiedzią obiema rękami :)

ocenił(a) serial na 9
misiek_st

podpisuję się pod Twoja wypowiedzią obiema rękami :)

ocenił(a) serial na 9
misiek_st

Rewelacyjny wpis, gratuluję.

misiek_st

ładny wywód, potrafi zachęcić do obejrzenia serialu

ocenił(a) serial na 9
baron666

To kut*wa najlepszy serial kryminalny, jaki kiedykolwiek powstał. Postawisz kolejkę?

*t=r

marscorpio

Że niby "pomnożony czas równa się promień okręgu"? hehe

ocenił(a) serial na 9
THFC

Nie takie rzeczy po butelce whiskey wychodzą.

marscorpio

Fakt,pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 10
misiek_st

I jeszcze, za zrobienie zamiecie w sklepie mbelowym, gdy Mike'owi nie ten stół sprzedali...

misiek_st

Lepiej bym tego nie ujęła, wpis oddaje wszystkie moje odczucia.Kocham ten serial za to wszystko, co zostało wymienione, od pierwszego z nim spotkania - a było to już parę ładnych lat temu.Szczególne dzięki za słowa o płaczącym Mike'u Torello.Fajnie, że na tym forum można spotkać ludzi, którzy tak pięknie i prosto mówią o swoich wzruszeniach.

ocenił(a) serial na 9
mulanowska

witam, blagam was.. zaczalem ogladac pierwszy sezon z lektorem, ale do drugiego sezonu brak napisow. Podobno gdzies byly i nagle zniknely. Prosze was o pomoc. Wrecz blagam! :(

użytkownik usunięty
dayman

Chyba nie ma, w Polsce na DVD wyszedł tylko 1szy sezon.

dayman

Masz drugi sezon? Może być bez tłumaczenia... Proszę!!!

misiek_st

prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones