PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832857}

Cień i kość

Shadow and Bone
7,0 19 855
ocen
7,0 10 1 19855
7,0 4
oceny krytyków
Cień i kość
powrót do forum serialu Cień i kość

7,7?!

ocenił(a) serial na 7

Dobra, warto czy nie warto? Na tym zrąbanym portalu gdzie dobre seriale mają niską ocenę patrzę i widzę produkcję z Netflixa z taką notą. I tera pytanie, serio jest aż tak dobrze? Jeśli tak to zaczynam oglądać od razu po pierwszej odpowiedzi która to potwierdzi.

ocenił(a) serial na 5
WTTW_FILM

Moim zdaniem ocena stanowczo zbyt wysoka. Nie bardzo wiem skąd się wzięła. A czy warto zobaczyć? Seriali fantasy nie ma zbyt wiele. Więc jak lubisz takie klimaty to warto. Ale gry o tron się nie spodziewaj.

ocenił(a) serial na 7
kretoz

To że mam sie gry o tron nie spodziewać to brzmi jak zachęta XD

ocenił(a) serial na 10
WTTW_FILM

Warto. Netflix zaskoczył i na pewno nie zawiódł nawet fanów którzy przeczytali wcześniej książkowy pierwowzór

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Zdania ekspertów podzielone.

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Warto, jeżeli przetrawisz to, że główna bohaterka generuje takie poziomy irytacji, że gdy tylko będzie się pojawiać na scenie, to od trzeciego odcinka zechcesz pomijać wszystkie fragmenty z jej udziałem, bo wszystko co się wokół niej rozgrywa wygląda jak wyciągnięte z totalnie innego, kiczowatego utworu.

WTTW_FILM

A ja, nie wiedząc zupełnie nic o produkcji i książkach - jestem zachwycona (jako fanka fantasy) Netflix dawno nie zrobił tak porządnego serialu. I z przykrością stwierdzam, że jest o wiele lepiej nakręcony niż np Wiedźmin. Uwielbiam każdego bohatera, mega dobre aktorstwo, historia trzyma się kupy i absolutnie nie uważam, że jest to robione pod nastoletniego widza. Jestem chyba na 4 albo 5 odcinku i muszę dodać, że sceny humorystyczne też im wyszły całkiem nieźle:) Serial zachęcił mnie do przeczytania książki. Produckją na IMDB obecnie posiada ocenę 8,2 :)

ocenił(a) serial na 7
monina14

Więc chyba się skuszę, też jestem fanem fantasy więc sądzą po lekkiej biedzie w tym gatunku jeśli chodzi o seriale/filmy wyboru i tak dużego nie mam.

WTTW_FILM

No, najlepiej samemu ocenić. Wiadomo - każdy ma inne gusta :) Dla mnie to jest trochę połączenie klimatem Władcy Pierścieni, Harrego Pottera (gra tam również aktorka z HP), troszkę Wiedźmin i Gra o Tron :P Pochłaniam wiele seriali (Peaky Blinders, Breaking Bad, Westworld, Stranger Strings, Ozark, Supernatural i tysiąc innych) , ale ten jest taki wyjątkowy i świeży, a aktorzy nie są nijacy :)

ocenił(a) serial na 7
monina14

Też robię tonę seriali, może nawet za dużo. Jeśli Mroczne Materie wchłonąłem to tutaj raczej też pójdzie szybko bo trailer mi klimatem właśnie tamten serial przypomina, choć wydaje mi się że Mroczne Materie poruszały bardziej dojrzałą tematykę niż ten serial, sądząc oczywiście po opisie, kilku wątkach na forum i zwiastunie.

monina14

Polecam książki, szczególnie „Szóstkę Wron” i „Królestwo Kanciarzy” bo to jest rewelacja!

marcelina179

Dzięki! Na pewno kiedyś sięgnę :)

ocenił(a) serial na 5
WTTW_FILM

Dzieciom sie pewnie spodoba.

ocenił(a) serial na 7
Muhomorniczy

Już pomijając wbijanue szpilek. Miałem lekkie wrażenie że serial nie wie w jaką stronę iść tzn do jakiego odbiorcy chce być kierowany. Z jednej strony mamy sporo scen pod dorosłego widza z drufiej drugie tyle pod młodzież. Denerwujące to było.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones