PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=862591}

BrzydUla 2

5,6 2,9 tys. ocen
5,6 10 1 2883
BrzydUla 2
powrót do forum serialu BrzydUla 2

Pierwsza część miała 2 wyraźne główne wątki, które same w sobie bardzo ciekawiły i wzbudzały zainteresowanie widza: oczywiście pierwszy to miłość Uli do Marka i wszelkie perypetie związane z rozkwitem uczuć między nimi, oraz drugi wątek, czyli wojna między Markiem a Aleksem o firmę. A teraz? Jest tu w ogole jakiś główny wątek? Jeżeli tak, to tak "trzyma w napięciu", że uszedł mojej uwadze. W "1" wszystko, każda scena, każda minuta serialu była misterna i przemyślana. W "2" dużo przypadkowości, chaosu, scen typu "zapchaj dziura", które niewiele wnoszą. Brak tego ciepła, które biło od rodziny Cieplaków, tej poczciwości i aury wspaniałej kochającej się rodziny. Co z tego zostało? Rysiowa nie ma, Beatka jest rozwydrzoną smarkulą, która ma bezczelne odzywki do swojej przyszywanej matki, a Ula jest zaniedbaną i udręczoną życiem matkom, praczkom, kucharką i sprzątaczką. Szkoda. Na koniec zostawię sobie kwestię tych groteskowych polików Uli - kto to wymyślił ja pytam? Serio? Wypchać dziewczynie buzię watą i że niby jest gruba? Nie można było jakoś inaczej tego wymyślić? To jest po prostu kuriozum jak ona w tym wygląda. Dziwnie gada i ledwo zachowuje jakąkolwiek ludzką mimikę... Słaba jest również ta cała Bożena, która jest mocno przerysowana i karykaturalna. Dzieciaki nieciekawe, sceny z nimi wieją nudą. Dialogi słabsze, mniej zabawne mimo, że czuć, twórcy dwoją się i troją żeby było śmiesznie. Z plusów to na pewno na pochwałę zasługuje Socha, która idealnie weszła z powrotem w swoją rolę! Simlat również rewelacyjnie się odnalazł jako Adam Turek:) Brakuje tylko Pshemko, który był absolutnie gwiazdą 1 części. Suma sumarum serial dobre kilka półek niżej od 1 części.

katt_filmweb

Wątkiem przewodnim jest Nadia i dla niej to głównie oglądam (nie oglądalam 1 sezonu) wiec nie mam porównania. Ale fakt, to, co zrobili Ulce z twarzą to jest straszne (tzn jak dla mnie ona zawsze miala dziwną mimikę, wiec nie robi to wiekszego wrazenia. Wątek dzieci faktycznie zmarnowany, irytujacy Maciek, zktorym jedyne co mozna zorbić to się rozwieść hahaha. Socha daje rade, warto oglądać dla jej postaci i stylizacji !!! Bożena jest chyba tą brzydulą vol 2, czekam na jej metamorfozę :D
Zauwaz, ze 1 sezon byl na licencji nie byl polskie. 2 sezon chyba wlasnie jest polski.

ocenił(a) serial na 6
Holly85

Wątek z Nadia jest niestety bardzo nudny, ona sama jako postać też średnio wnosi coś ciekawego do serialu. Taka trochę sztywna kukła:) Minęło już tyle odcinków, a w zasadzie nic się tu nie dzieje. A naprawdę cierpliwie czekałam na rozwój wydarzeń zanim postanowiłam napisać komentarz. Bardzo polecam 1 serię, jest dostępna w necie i to chyba bezpłatnie. Nie ma porównania. To jakby 2 zupełnie różne seriale. Ale oglądam dalej, z sentymentu..

katt_filmweb

Nadia chyba taka ma być, sztywna, elegancka tajemnicza i podtrzymywać napięcie co do jej relacji z Markiem. Jakby nie patrzeć, gdyby coś się wyjasnilo przez 20 odcinków, to co by pokazywali w kolejnych? Na razie daję temu szansę. Powiem tak. Skoro to firma modowa to dla mnie jest tu za mało mody. Zakładam, że oglądałaś "Diabel ubiera się u Prady", tam temat mody jest liźnięty od kuchni i tu mi tego właśnie brak. Mogłoby być ciekawym dopełnieniem w serialu, a tak oglądamy paskudną, miotającą się Ule, durną Bożene, itd. durne wątki, a prawdziwej mody brak. Ja bym chciala wlasnie tego :)

Holly85

Ogólnie żęnujące odcinki, same dłuższym, zachowania przepełnione. Nie ma się z czego śmiać ani też płakać. Po prostu denerwujące.