PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779805}
4,4 12 553
oceny
4,4 10 1 12553
3,0 2
oceny krytyków
Belle Epoque
powrót do forum serialu Belle Epoque

No nareszcie! Stacja TVN wyprodukowała serial kryminalny, który nie obraża inteligencji widza. Fakt, że nie obraża, nie oznacza jednak wcale, że docenia. Ale złośliwościom – koniec. Teraz konkrety.
Klimat opowieści – jak dla mnie super. Od razu zostałam kupiona i założyłam różowe okulary. Rzeczywiście, czegoś takiego od dawna w polskiej telewizji nie było. Świetne kostiumy i charakteryzacja, ale już scenografia – oszczędnościowa. Ten sam dom robi za siedzibę różnych osób, „grają” dwie ulice na krzyż, raz w dzień, raz w nocy. Gdzie jak gdzie, ale w Krakowie, plenerów żywcem wyjętych z początków XX wieku akurat nie brakuje, zabrakło więc chyba pieniędzy albo ochoty, żeby je wydawać na takie rzeczy.
Eryk Lubos i przystojnie odchudzony Olaf Lubaszenko – oklaski. Paweł Małaszyński, jak to Małaszyński – zawsze ten sam, i nawet najlepszy reżyser tego nie zmieni. Dziewczyny na razie za wiele się nie nagrały, chociaż Anna Próchniak w portkach – obiecująca. Może później dostaną szansę.
Sposób opowiadania historii – za szybki, przez co wydaje się zbyt uproszczony. Główny bohater dedukuje z łatwością Sherlocka Holmesa, niestety, o wnioskach do których dochodzi dowiadujemy się prawie wyłącznie z dialogów. Zabrakło oddechu, przedstawienia postaci w bardziej filmowy, a nie telenowelowy sposób. Wszystko dzieje się w dużym pośpiechu, tak, aby w krótkim czasie jednego odcinka zmieścić wszystkie niezbędne do zrozumienia intrygi informacje. A wystarczyłoby, żeby pilot serialu był trochę dłuższy – tak się przecież robi na świecie. Wtedy zdążylibyśmy i zaprzyjaźnić się z bohaterami, i docenić opowieść.
Jest duża szansa, że w kolejnych odcinkach, kiedy nie będziemy musieli już poznawać bohaterów, scenarzyści skupią się na akcji i będzie lepiej. Naprawdę, chętnie się o tym przekonam. I dam znać, jeśli się zawiodę.
Więcej na moim blogu czytacz.pl

ocenił(a) serial na 8
czytacz_pl

Racja!

ocenił(a) serial na 1
czytacz_pl

Sponsoruje Cię TVN czy poprostu nie znasz się na filmach? :)

ocenił(a) serial na 10
adamsmc

Nie wiem czy zauważyłeś ale on tutaj nie tylko pochwała ale tez krytykuje produkcje wiec twój komentarz jest śmieszny, myślisz ze jak poszła taka fala hejtu na serial to teraz wszystkim nie będzie się podobał, No sory każdy ma inny gust i to ze komuś się podoba nie oznacza zaraz ze jest sponsorowany przez TVN...Równie dobrze ty możesz być sponsorowany przez TVP

ocenił(a) serial na 1
Marry_Alicja_Westley

He jaka fala hejtu? Oceniam co widzę... Dajesz 10... to dowodzi, że jesteś osobą dla której stworzono Dlaczego Ja? Ukrytą Prawdę i inne fajne seriale dla ludzi z IQ temperatury pokojowej :) Seriously 10 ?

ocenił(a) serial na 2
adamsmc

Znowu wynajęty klakier - jak to było w przypadku badziewia pokroju "Kac Wawa". Konto założone 27 lutego tylko po to, by wystawić dyszkę Belle Gniot. Jesteście aż tak bezczelni czy głupi myśląc, że ludzie to kupią?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones