PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661871}

Bates Motel

7,7 35 108
ocen
7,7 10 1 35108
7,0 3
oceny krytyków
Bates Motel
powrót do forum serialu Bates Motel

Ten serial był pewnie od razu zaplanowany jako "super hit". Dopiero 4 odcinki wyszły, a już polski dubbing do filmu zrobili (dubbing do filmów = gówno). Oglądam z napisami amerykańską wersję i po każdym odcinku reklama typu "Nie masz dość Bates Motel?? Ściągnij odcinki na App Store, możesz tam dokładnie przyjrzeć się odcinkowi, a najlepiej to trzep sobie jak oglądasz" I już nawet zaczęli jakieś produkty kolekcjonerskie robić typu "Sketch Book". Traktują ten serial jak jakieś sześciosezonowe arcydzieło, które zdobyło miliony fanów. Jak można tak perfidnie i bezwstydnie wydać wcześniej zaplanowaną komerchę nawet tego nie ukrywając?

DarknessInMind

Nazwę cię debilem a w razie czego odwołam.
Póki co jesteś debilem bo dubbing jest tylko do reklamy a nie serialu.

Ale zaraz... Po tym zdaniu:
"Jak można tak perfidnie i bezwstydnie wydać wcześniej zaplanowaną komerchę nawet tego nie ukrywając?"
zastanawiam się czy jest co odwoływać.



ocenił(a) serial na 8
shamar

Z tym dubbingiem to się wygłupiłem.
A co do tego zdania zacytowanego przez ciebie. Chodzi o to, że moim zdaniem, dobre seriale zazwyczaj zaczynają skromnie od dobrego pilota, a potem, z czasem wychodzenia nowych odcinków i sezonów są coraz bardziej doceniane. Pojawią się przedmioty kolekcjonerskie w sprzedaży, jakieś prezenty dla fanów. A oni zaplanowali serial, który sprzeda się masom za nim, zapewne, był jeszcze w produkcji. Chodzi o to, że np. książka Harry Potter na początku nie była w ogóle sławna, dopiero z czasem stawała się coraz bardziej sławna - została tak popularna i sprzedawała się w takim nakładzie ze względu na swoją jakość, a nie z powodu miliona sposobów, żeby ją wypromować. Robienie tych wszystkich "Sketch booków", blogów Emmy itd. po 2-3 odcinku, to tak jakby zrobili ekranizację Harrego Pottera miesiąc po wydaniu książki. Serial ten nie powstał z czystej inwencji twórczej, ale z czystej chęci zarobienia pieniędzy. Inwencja twórcza jest na drugim planie. Ponieważ gdyby tak nie było, to serial robiłby skromniejsze kroki, jako z początku niedoceniony, a potem stałby się sławny i wtedy mógłby zacząć robić te wszystkie rzeczy typu to co widzimy na reklamie po odcinku. To tak jak nagranie albumu piosenek i od razu wyprodukowanie miliona płyt jakby się miało 100% pewność, że się wszystkim spodoba ta muzyka. Albo jak nazwać jeszcze nie narodzone dziecko mistrzem lekkoatletyki i je wypromować w gazetach jako najlepszy biegacz na świecie, za nim jeszcze się nauczy chodzić. Nie lubię konsumować sztuki (książek, filmów, seriali, muzyki) od razu zaplanowanej jako hit. Sztuka powinna być zawsze oryginalna, a nie produkowania pod kątem jak lepszej sprzedaży.

DarknessInMind

Dobrze, że się nie burzysz. Wielu tu takich, co się burzy od razu.

Po wyjaśnieniu - rozumiem o co Ci chodzi ale wciąż nie rozumiem czemu to ma być zarzut. To po prostu inna zagrywka marketingowa. Poszli drogą, że "serial się spodoba" niewiele ryzykując. Jak możesz nazywać sztuką seryjne produkcje? Do tego telewizyjne. Robią je po to, żeby sprzedać i cała filozofia.

Jedni zaczynają z dystansem a inni, od razu, z wiarą w wielki sukces albo z wiarą w swoich marketigowców.

ocenił(a) serial na 8
shamar

Właściwie serial wyszedł ciekawy, ale jak zobaczyłem te reklamy po 2 i 3 odcinku, to mnie to trochę zgorszyło. Teraz trochę inaczej na to spojrzałem. Ale jak widzę coś komercyjnego, nieoryginalnego to od razu wydaje mi się to żałosne. To skłoniło mnie do napisania tego komentarza.

DarknessInMind

Ja będę oglądał to od jutra. Zobaczymy. Na razie opinie całkiem pozytywne.

Zresztą jesliby uznać nawet oryginał za "niekomercyjny" to jak traktować kolejne części? Większość masówke jest komercyjnych a już napewno kontynuacje.

shamar

czyli ten dubbing jest tylko w reklamie, nie muszę się martwić ze 13th Street zamęczy nim ludzi na przestrzeni całego odcinka?

hubert_wentland

Na 99% tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones