Barbarzyńcy
powrót do forum 1 sezonu

Sredni, ale nie odpycha

ocenił(a) serial na 5

Od dziecka uwielbiałem historię starożytną, czy to Grecji, Egiptu czy Rzymu. Pamiętam, jak zafascynowany czytałem w Historii Starożytności o wybiciu przez zjednoczone plemiona germańskie 3 legionów Warusa. Jestem po 4 odcinkach i obejrzę je do końca. Przyzwoicie zrobiony. Skoro Rzymianie mogli w innych filmach rozmawiać po angielsku, czemu nie po niemiecku? Choć zdarza sim się tutaj oryginalna łacina. Lekko naiwny, ale to niestety znak czasów. Serial musi się sprzedać, więc trochę akcji, przygody, romansu. Nie zdradzając fabuły z lekkim uśmiechem satysfakcji stwierdziłem, że miałem rację, gdy w pierwszym odcinku przeczułem wątek podobny do tego z dawnego filmu "Walecznie przeciw rzymskim legionom", gdzie grał mój ukochany wtedy Winnetou, czyli Pierre Brice. Sumując, wart obejrzenia, ale nie powala.

ocenił(a) serial na 10
ryssiook

"Choć zdarza sim się tutaj oryginalna łacina" . Jak to zdarza ? Przez caly film Rzymianie mowia do siebie tylko i wylacznie po łacinie przeciez....

użytkownik usunięty
Cezary_Wyszynski

dokładnie... kolega chyba przeskoczył na lektora w pewnym momencie xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones