PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=703003}
6,8 36 tys. ocen
6,8 10 1 36353
6,0 4 krytyków
American Horror Story: Freak Show
powrót do forum serialu American Horror Story: Freak Show

Powiązania z Asylum

ocenił(a) serial na 7

Bardzo podoba mi się nawiązanie do części "Asylum" w momencie, kiedy jest pokazane, że Pepper trafia do tego psychiatryka i występuje tam ta sama zakonnica, która była w 3 sezonie. Jedyna nieścisłość, to postać Elsy.

ocenił(a) serial na 9
Dark_Light

Jest też teoria, że Elsa z Freak Show i ta zakonnica z Asylum, to tez ta sama postać. Zakonnica w przeszłości miała szalone życie, itp, a to by się z zgadzało z historią Elsy

ocenił(a) serial na 7
extranick

W sumie racja :)

ocenił(a) serial na 8
extranick

Lata sie niezgadzaja w Asylum siostra Judy przychodzi do szpitala 57 czy jakos tak a Elsa wystepuje w show w 58

ocenił(a) serial na 7
bernus86

Dokładnie, nie pasują lata :) Jest bardzo dużo teorii, które wyjaśnić mogą tą sytuację. Np.
Pepper żyła w ciężkim świecie. Najpierw ten sierociniec, później śmierć jej męża, no i sytuacja z (chorą) siostrą i jej mężem. Biedna dziewczyna sobie po prostu nie poradziła i rzeczywiście postradała zmysły. Ale nie w zły sposób. Wyobrażała sobie po prostu w psychiatryku ludzi ze znajomymi twarzami żeby lepiej się tam czuć. Może to być tak, że historia Asylum to książka Lany Banany, która jest głównie fikcją. Natomiast przedstawiona jest w pewnym sensie z punktu widzenia Pepper, która dopasowała sobie tam właśnie twarze, które już zna :)

użytkownik usunięty
JamesTC

W Asylum było mówione/pokazane, że Pepper widzi twarze ludzi, których zna czy to Twoja teoria na zakończenie Freakshow? :) Jestem w trakcie oglądania 2 sezonu ale nie doszłam do tego momentu i szczerze nie pamiętam tego dlatego pytam :)

Nie tego nie ma w Asylum :P

ocenił(a) serial na 7

Nie ma tego, to moja teoria. Jakoś sobie próbuję to wszystko powiązać i wyjaśnić :)

ocenił(a) serial na 8
bernus86

Akcja Freak Show dzieje się w 1952, jeśli o tym mówisz

ocenił(a) serial na 7
extranick

Siostra Jude miała nogi, nie była Niemką i nie pasują tutaj lata.

użytkownik usunięty
extranick

Tyle, że siostra Jude ma nogi, a Elsa nie ;) Ja osobiście bardziej skłaniam się do teorii, jakoby Elsa była siostrą siostry Jude.

ocenił(a) serial na 8

A czy nie może być po prostu tak że oto przypadkowo 2 kobiety są do siebie po prostu podobne? Bo jeżeli zaczniemy szukać w fabule powiązań zakonnicy i Elsy to dlaczego nie utożsamiać Lany z siostrami Bette i Dot czy Jimmiego i jego może porzuconego brata bliźniaka Kita porwanego przez UFO w AHS2?

ocenił(a) serial na 10
Dark_Light

Więcej dystansu wam życzę. Moim zdaniem pokazanie siostry Mary Eunice we Freak Show jest puszczeniem oka do widza, niczym więcej. Nie warto tego interpretować zbyt dosłownie :)

matleyoshka

Może byś tak poczytał wywiady albo parę newsów? :)

ocenił(a) serial na 7
Dark_Light

*SPOILER* No i pojawił sie Dr Arden :)

użytkownik usunięty
marta1945

:) Ciekawe czy się wyjaśnią te powiązania w finalowym odcinku.

ocenił(a) serial na 7

Wydaje mi się, że nie będą, zostaną jako "przypadkowe zbieżności". Ciekawe tylko czy pojawi się połaczenie z innymi sezonami :)

ocenił(a) serial na 8
marta1945

W tym sezonie nie ma wiele nawiązań do poprzednich, według mnie nie ma żadnych.
Jedyne co przypomina Asylum to właśnie psychiatryk do którego trafiła Pepper a właściwie tylko nazwa, bo wygląd jak i obchodzenie z pacjentami to nic w porównaniu z Asylum.
Drugie co może łączyć to doktorek ss który też występuje w wyżej wymienionym sezonie.
Trzecie to seryjni mordercy w tym przypadku klaun i Dandy w Asylum dr Thredson.
Czwarte to dziwolągi i wyniki eksperymentów dr Ardena.
Piąte to jak każdy zauważył ta sama zakonnica.
Szóste to lata w jakich dzieje się akcja 50 i 60 ubiegłego stulecia.
Siódme to oba sezony trzymają fason i niesamowicie wciągają :D

Nawiązanie jest znikome ponieważ wydarzenia te są całkowicie inne.

P.S Zakonnica występowała w drugim sezonie w trzecim wcieliła się w rolę czarownicy.

ocenił(a) serial na 7
Seeker17

W pierwszym sezonie Lily Rade też wystąpiła, ale nie o to mi chodziło. To jest ten sam szpital co w sezonie 2, ale kilka lat przed wydarzeniami.