PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92457}

Świat według Bundych

Married... with Children
6,6 167 995
ocen
6,6 10 1 167995
7,4 13
ocen krytyków
Świat według Bundych
powrót do forum serialu Świat według Bundych

I dlaczego??

Ja jakoś bardziej lubię Kiepsich. Bundy owszem, smieszą, ale jakoś Al nie wzbudza mojej sympatii swoimi szowinistycznymi tekstami, wiecznym obrażaniem zony i każdej napotkanej kobity za wyjątkiem tych z rozkładówki "Wielkich melonów":) Kobity w ogóle są przedstawione tak megastereotypowo (durna puszczalska Kelly, brzydka feministka Marcy czy leniwa nieudacznica Peg), że trudno w ogóle znaleźc u Bundych pozytywną bohaterkę. A poza tym podoba mi się, że u Kiepskich to Halina zarabia pieniądze, no i jednak Ferdynand zdradza duże przywiązanie do swojej familii, nie tylko podszczypując żonę, ale nawet ratując zycie nielubianej babce gdy w grę wchodziła alternatywa wygranej miliona w totka:)

Hellyspring

Moim zdaniem zdecydowanie Kiepscy. Nie lubie amerykańskich seriali komediowych np: Bundych, Pomoc Domowa. Jakoś ani razu się nie zaśmiałem oglądająć Bundych, może nie rozumiem amerykańskiego humoru, niewiem. A w kiepskich cenię to, że przedstawiona jest Polska rzeczywistość. Świetne role Ferdka i Waldka przede wszystkim. Pierwsze 100 odcinków jest na bardzo dobrym poziomie potem szczególnie po opuszczeniu Serialu przez Bartosza Żukowskiego pomysły zaczęły się kończyć.

ocenił(a) serial na 10
kolejorzkks1

to widac masz problem z poczuciem humoru.

ocenił(a) serial na 6
kolejorzkks1

No, i brak nieodżałowanej Krystyny Feldman daje się we znaki:(

W niektórych przypadkach amerykański humor jest jak najbardziej OK, obejrzec sobie bzdurne American Pie albo Ostrożnie z Dziewczynami na jakiejś niekoedukacyjnej imprezie niezbyt wysokich lotów (czyli piwo, czipsy i pizza:)) i swietnie się przy tym bawic można, Bundych też od czasu do czasu, ale jakoś też nie umiałam zrozumiec ogólnopolskiej radości, kiedy wyszły te gazety ze wszystkimi sezonami:)
No ale gdyby wszyscy śmiali się z tego samego,świat byłby nudny.

Nota bene moim ulubionym filmem jest komedia, własnie amerykańska.

A poza tym wolę Kiepskich, bo Halina, Rozalia i Helena P. mają głowy na karku i myslą czasami, co rudno zaobserwowac u jakiegokolwiek bohatera Bundych.

Hellyspring

kiepskich lubię tak samo jak bundych
oba seriale zasługują na 10/10

ocenił(a) serial na 10
maxior

Kiepscy trzymali kiedyś jakiś poziom a teraz ? żenada... natomiast rodzinka Bundy'ch zawsze mnie śmieszyła, wysoki poziom żartów a nie to co w kiepskich... teksty typu "taki z ciebie artysta jak z koziej dupy tromba" ( w każdym odcinku! ) czy "geniusz zasrany" itp mogą śmieszyć chyba tylko największych debili w tym kraju, GRATULUJE AMBITNEGO POCZUCIA HUMORU FANOM KIEPSKICH

Świat według Bundych 10/10
Świat według kiepskich 3/10 tylko i wyłącznie przez wzgląd na sentyment do starych odcinków

ocenił(a) serial na 6
WujekAngelo

Chodziło mi raczej o sympatię dla samej rodziny (no, dyby taka rodzina faktycznie istniała, to kogo bardziej byśmy lubili?), bohaterów, a nie o ocenę seriali:)

Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
Hellyspring

Bundy lepsi pod kazdym wzgledem. Kiepscy jeszcze kiedys dawali rade teraz te odcinki jakies takie nijakie. Niby dobre ale przygladajc sie temu blizej to...sami wieice. A MWC trzymali (prawie) zawsze ten sam poziom

ocenił(a) serial na 10
Hellyspring

Bundych bez dwóch zdań, Kiepscy są mało śmieszny i ta cała rodzina taka nijaka! Śmieszni oże byli gdy grał Waldemar teraz nie/

ocenił(a) serial na 10
Hellyspring

Bundy to arcydzieło serialowe wszech czasów.

Kiepscy kiedyś byli fajni, skończyli się w momencie, gdy zaczęli dodawać śmiechy po każdych wypowiedzianych słowach przez kogoś.

Sub_Zero

Wiadomo, ze pierwsze odcinki sa najlepsze i do tego nie ma watpliwości. potem zaczęły kończyć się pomysły i średnio co 5 odcinek był niezły. A ta najnowsza seria już niestety kiepska.

Hellyspring

Ludzie, żeby oglądać Bundych, trzeba rozumieć ten serial ;).

Hellyspring

Ja Bardziej lubię Bundych super humor bohaterowie w każdym odcinki jest coś ciekawego nigdy się nie nudzić a w Kiepskich niektórych odcinków nie da sie oglądacz są porostu nudne Kiepskich też lubię ale nie aż tak jak Bundych

ocenił(a) serial na 1
Hellyspring

Kiepscy 10/10
Budnych 1/10 - jeden z najgorszych seriali.

ocenił(a) serial na 10
R_a_d_z_i_o

Jasne że Bundy! Cholera, wogóle co to za temat porównywać polskiego kmiota
do klasyka ?

ocenił(a) serial na 9
Californicated_91

tak radzio,budnych brawo inteligencji.nie ma tusie co zastanawiac oczywiscie ze gora sa bundy.kiepskie byly fajne do odejscia waldka

linkin14

Radzio po prostu nie rozumie tego Bundych, więc woli prostacki ŚWK.

ocenił(a) serial na 9
Hellyspring

Rodzina Bundy'ch jest rewelacyjna, a Kiepscy... Kipescy to tylko nędzna, żałosna podróbka, żeby nie powiedzieć plagiat.

SzalonyNalesnik

Zgadza się. Radzio ocenił M jak miłość 8/10 LOL

ocenił(a) serial na 9
makintosz

Wolę Bundych, ale Kiepscy nie są aż tacy źli ;]

ocenił(a) serial na 1
Obcykany1

Biedni jesteście...bardzo:)
Po to jest to forum, żeby wyrazić zdanie.
Najeżdżając pokazujecie, że jesteście niedorozwojami, bo każdy ma inny gust, a jak pewnie nie wiecie o gustach się nie dyskutuje.
Co do M jak miłość - zastanów się dziecko dlaczego dałem taką ocenę. Oceniłem ten serial pod kątem seriali obyczajowych z Polski, a ten juz jest chyba najlepszy.
Jakiś jeszcze ćwok pisał o mojej inteligencji - mam dobra radę: Nie jedź komuś po inteligencji jeżeli sam jej nie masz:)

R_a_d_z_i_o

Oczywiście Radzio, że masz rację co do włąsnego zdania, ale imo przesadziłeś trochę z notą 1/10. Oglądając Bundych nie chcesz mi powiedzieć, że ani razu się nie zaśmiałeś :>?

ocenił(a) serial na 1
Wallee

Otóż to - ani razu.

użytkownik usunięty
Hellyspring

Kiepskich z pierwszych odcinków (razem z babką i Waldkiem) stawiam mniej
więcej na równi z rodziną Bundych. A później wiadomo - Paździoch-filozof,
Mariolka-paniusia i Kiepski nie umiejący wyraźnie mówić, czyli generalnie
polski kicz, nie mogą się równać z takimi postaciami jak Al Bundy.

ocenił(a) serial na 7

bardziej sobie cenię kiepskich. Sami kiepscy są śmieszniejsi i niosą jakieś wartości, a często też poruszają aktualne tematy i wydarzenia.

Bundych lubię, to jeden z moich ulubionych seriali komediowych, ale jednak nie istnieje dla mnie serial lepszy od pierwszych odcinków kiepskich.

Różnica ta polega na różnym poczuciu humoru i pakowanie tu wywodów o inteligencji wygląda tu śmiesznie.

użytkownik usunięty
MegaSzczota

Obecnie to już ani Kiepscy ani Bundy, ze względu na powtórki OBU seriali
mam dosyć:/:/:/ Ile można to oglądać i śmiać się? Ten humor,za pierwszym i
drugim razem śmieszy, ale teraz przełączam tv jak tylko zaczyna się i jeden
i drugi,, a nowe odcinki kiepskich to ciagle "podgrzewane" te same
pomysły.. PORAŻKA...

Radzio ty bezmózgu

Hellyspring

Zdecydowanie Bundych docinki Ala są nie do pobicia i Świat według Bundych
bardziej mnie Bawi niż Świat według Kiepskich

ocenił(a) serial na 1
Xir

allan_houston współczuję ci, cepie. Nie wjeżdżaj komuś na inteligencję jeżeli sam jej nie masz - pamiętaj.

W realu nie byłbyś taki kozak

R_a_d_z_i_o

"W realu nie byłbyś taki kozak "

Ulubiony tekst 15-letnich gangsterów :) Mocno byś mnie pobił swoją mocarną radziowatą ręką ? Opisz to ze szczegółami.

Jesteś idiotą skoro oceniasz Bundych na 1, Kiepskich na 10 a C jak chujnia na 8. Nie chcę mi się tłumaczyć na czym polegał fenomen Bundych i dlaczego swego czasu oglądała go połowa Stanów. Nie chcę mi się również tłumaczyć jak bardzo żałosnym gównem jest serial w którym grają Mroczki i spółka (nawet na tle innych polskich shitów).

Możesz sobie wyjeżdżać z oklepanymi jak dupa wiejskiej gospodyni tekstami typu "to jest forum,wyrażam swoje zdanie" albo "każdy ma swój gust" lub "o gustach się nie dyskutuje".

ocenił(a) serial na 1
allan_houston

Nie zamierzam z takimi tekstami wyjeżdżać do osób, które inteligencją nie przewyższają gołębia miejskiego:)
Twoje wypowiedzi odzwierciedlają marnotę i ciemnotę, którymi jesteś:)
Bundych jak wspomniałeś oglądały Stany(a to zdaje się angielski humor) a Polacy po prostu chcą być tacy sami jak oni, ale robią to żałośnie.
Kiepskich nie oceniłem na 10, więc nie wypowiadaj się jak czegoś nie wiesz, bo tylko się pogrążasz.

Nie mam zamiaru opisywać jakby to wyglądało, gdyż takim gównem nie warto brudzić rąk

R_a_d_z_i_o

To się nam Radzio zbulwersował. Masz straszny kompleks na punkcie inteligencji, trzeci komentarz z rzędu używasz tego słowa i zarzucasz innym jego brak.
Na żywo wszyscy uważają cię za głąba i chcesz się dowartościować w sieci ? inteligentny Radziu ?

Nie dziwię się im bo tylko totalny przygłup może nazwać Bundych angielskim humorem (o kurwa) i nagle wypierać się, że dał Kiepskim 10 mimo, że napisał o tym w komentarzu.
O wbijaniu na forum i pisaniu " bundy 1/10" bez żadnych argumentów i nazywaniu innych niedorozwojami nawet nie wspomnę.

Nie gniewam się na ciebie za tego gołębia miejskiego bo dla mnie jesteś jak Kononowicz zarzucający innym głupotę. Wygląda to strasznie groteskowo i zabawnie zarazem :)

ps

wiem w realu nie byłbym taki kozak

ocenił(a) serial na 1
allan_houston

Dałem kiepskim ocenę w komentarzu 10/10, żeby porównać to z ŚwB.

Słowo inteligencja używam, bo wiem, że ty jej nie masz, a może ja jeszcze zdobędziesz(baaardzo wątpliwe).Poza tym kto ko0mu pierwszy napisał na ten temat(czytanie ze zrozumieniem. Mogę ci podać dowody dlaczego mnie nie śmieszy, ale to do takiego czegoś chyba nie dojdzie.
1. Nie podoba mi się humor(jak dla mnie teksty nie są śmieszne).
2. Żałosna gra aktorska
3. Kawały, które są tak naprawdę żałosne
itd,itp.

Zauważ, dlaczego napisałem niedorozwoje(co się tyczy i ciebie), a nie wypisuj bezmyślnie, co ci przyjdzie do tego ptasiego móżdżku. Widzę, nie warto dyskutować z osobami, które zachowują się jak typowe, 5-letnie dzieci.

Żegnam

R_a_d_z_i_o

" Dałem kiepskim ocenę w komentarzu 10/10, żeby porównać to z ŚwB."

eeee no to zmienia postać rzeczy. Przecież w Kiepskich mamy genialną grę aktorską, a poziom humouru jest niebotyczny i bije Bundych na głowę (szczególnie jak Ferdek kopie w dupe Pazdziocha). I napewno miałbyś okazję podziwiać ten wspaniały serial gdyby wcześniej nie powstał ŚWB.


Dam ci dobrą radę Radziu. Następnym razem jak wejdziesz na stronę jakiegoś filmu i napiszesz 1/10 to podaj jakieś argumeny zamiast pozniej płakać, że ktoś nazywa cię debilem. Gdybyś to sensownie uargumentował (nawet te 3 punkty, które wypisałeś od biedy mogłyby być) to nie musiałbyś pozniej rzucać niedorozwojami itp.

Tekstów o ptasim móżdżku i nazywaniu innych dzieciakami (kolejny kompleks bo miałem wątpliwą przyjemność sprawdzić to co spłodziłeś wcześniej na forum) nie biorę do siebie bo tak jak napisałem wcześniej: jesteś dla mnie filmwebowym Kononowiczem.

pozdrawiam

allan_houston

aha jeszcze jedno. Jak już się bronisz przed atakami na ciebie to przestań używać najbardziej debilnego i wyświechtanego tekstu "o gustach się nie dyskutuje". Gdyby to była prawda to forum nie miałoby żadnego sensu i nie możnabyłoby polemizować.
O gustach jak najbardziej się dyskutuje.Jak ktoś ma wieśniacki to trzeba go zjechać.

ocenił(a) serial na 1
allan_houston

Widzę, że z języka polskiego leżysz.
Można kogoś zjechać za ocenę, ale za opinię nie.:)
Chyba, że KTOŚ jest deklem...

R_a_d_z_i_o

Co do autorki tematu to nie podoba jej się tylko szowinistyczne podejście do kobiet i ocenia serial tylko w tym kontekście, nie pisząc nic o grze aktorskiej, muzyce czy scenariuszu. Wychodzi na to, że sama jest feministką. ;)
W dużym skrócie Świat według Kiepskich to humor pokazujący polską codzienność, który ma ciekawe podteksty i trafne puenty na końcu, oczywiście chodzi tu o odcinki do 2005, gra aktorska również dobra.
Świat według Budnych to amerykańska codzienność, gdzie humor jest bardziej wyrafinowany i z pewnością bardziej inteligenty niż w ŚWK, gdzie mamy humor sytuacyjny, w MWC humor jest między wierszami, jest bardzo sarkastyczny co mi bardziej odpowiada i nie tak dosłowny jak w ŚWK.
Każdy człowiek ma prawo do swojego zdania i swojej opinii, ale wystawiając 1 bez żadnych argumentów oznacza to, że taki człowiek jest idiotą, debilem, kretynem, imbecylem, matołem i wymieniać można dalej.

"Można kogoś zjechać za ocenę, ale za opinię nie.:) " - tutaj zresztą mamy jedno z wielu potwierdzeń.

adletow

Nie dyskutuj z Kononowiczem. Mam wyrzuty sumienia, że wcześniej z niego kpiłem bo to tak jakbym śmiał się z niepełnosprawnego dziecka.

ocenił(a) serial na 9
R_a_d_z_i_o

To włąsnie pokazuje antyklase tego polskiego szmelcu - od razu widac do kogo byl kierowany.

Hellyspring

Zabawne ale bardziej przypominam Ala niż Ferdka. Bunndy wygrywają!

Hellyspring

Rodzina Bundych jest o niebo zabawniejsza. Moim skromnym zdaniem w "Świecie według Kiepskich" żarty były niewysilone i mało zabawne, a do tego cała forma serialu trochę tandetna. Przestałem oglądać około 100-ego odcinka, ale oże coś się zmieniło na lepsze...

ocenił(a) serial na 9
Hellyspring

Hahahha, zaraz po prostu pekne ze smiechu ! :D
Jaki trzeba byc idiota, debilem i prostakiem, zeby porownywac tak tandetny serial jakim sa Kiepscy do KLASYKA seriali komediowych - chyba najlepszego serialu komediowego jaki kiedykolwiek powstal, czyli Bundych !?

To tak jakby porownywac poloneza na gaz z bolidem F1.
Idioci.

ocenił(a) serial na 7
michalk86

marny z ciebie prowokator

michalk86

Nic dodać, nic ująć.

makintosz

To do michalk86

ocenił(a) serial na 9
Hellyspring

Co tu porównywać? tą polską popłuczyne do oryginału ? W Kiepskich zdarzają sie dobre momenty, w Bundych zdarzają sie kiepskie.

ocenił(a) serial na 10
shamar

dlamnie to jest debilizm jak mozna porównywać bundych do kiepskich!!
idiotyzm to tak jak stare auto porównywać do nowego!!
ku... ludzie pierwszy odcinek Bundy powstał 87 roku ostatni 97
to ferdek z kiepskich sikał w majty i jak własne kozy Z nosa jak powstawał pierwszy odcinek BUNDYCH !!!
A pierwszy odcinek Kiepskich został emitowany 99 i leci do dnia dzisiejszego i osiągną największe kryterium jakie moze być czyli dnoooooooooooooooooooooo!!!!!!

użytkownik usunięty
Hellyspring

JA WOLE ZDECYDOWANIE BUNDYCH kiepscy to marna podruba ktora nie jest wcale śmieszna tylko głupia i beznadziejna :/

lenka, "podróba" pisze się przez ó, a nie u. Taki mały drobiazg :)

użytkownik usunięty
Hellyspring

Kiepscy są dobrzy, o ile pamiętamy, że to Polska, kraj w którym nie ma, nie było i raczej nigdy nie będzie żadnej produkcji telewizyjnej na poziomie.W rzeczywistości są kilka lat świetlnych za MWC.

Hellyspring

A wymień mi postacie pozytywne męskie w Bundych ? Mężczyźni w Bundych również są przedstawiani stereotypowo do bólu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones