Xawery Żuławski

5,9
750 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Xawery Żuławski
nillvo

Naprawdę mi przykro jeżeli nigdy nie wdziałeś żadnego filmu Tarantino.

665_mniejsze_zlo

e to nie musi być Ci przykro, bo widziałem kilka

nillvo

Ciekaw jestem jakie podobieństwa występują między geniuszem a ... Panem Xawerym? To jak mówić, że Jarosław Kaczyński jest równie piękny jak Penelope Cruz

665_mniejsze_zlo

Mógłbym Ci wyjaśnić, ale trochę się boję bo zaleciało subiektywizmem

nillvo

Więc czekam ...

665_mniejsze_zlo

nazwanie go Polskim Tarantino to oczywiście z lekka ironia. Facet ewidentnie pisze filmy paląc haszysz i popijając czaj. Potem wychodzą takie popłuczyny w których ludzie zakładają, że mają jakieś głębsze przesłanie, a scenarzysta udaje wielkiego wizjonera. Filmom jednego i drugiego pana daje się albo 1 albo 10, taki tego efekt

nillvo

Wizytówką Pana Xawerego jest to że robiąc wojnę przeczytał tylko 10 pierwszych stron książki i nie ma filmu Quentina który miałby 1

665_mniejsze_zlo

jak nie ma jak jest choćby kill bill albo Pulp Fiction, wiele osób daje tym filmom 1

nillvo

Zamilcz, odejdź, wyłącz komputer...

665_mniejsze_zlo

eh, kolejny ignorant

nillvo

Ignorant? Nie używaj słów, których znaczenia nie znasz.

665_mniejsze_zlo

zainteresuje się czymś innym, tematyka filmów widać jest Ci obca

665_mniejsze_zlo

Jeżeli mogę powiedzieć coś o Tarantino. Ma parę dobrych filmów i ma własny styl. Ale wiele z jego produkcji są po prostu przerysowane i nudne. W Polsce nie wiedzieć czemu wszyscy podchodzą do niego bezkrytycznie, jakby człowiek był uosobieniem boga. To takie modne być w gronie jego wielbicieli? A jeżeli o Xawerego chodzi, obejrzałem do tej pory tylko "Wojnę" i przyznam, że film trzyma poziom pulp fiction.

Endymion

Wojna polsko ruska wrzód na skórze polskiej kinematografii

665_mniejsze_zlo

tak jak Ty jesteś wrzodem na zdrowym organiźmie Państwa

Endymion

Co do Tarantino to masz rację, że jego postacie są przerysowane, ale dla mnie są ciekawe, a dlaczego w Polsce jest tak bezkrytycznie przyjmowany? Spójrz na obecną filmografię polską i filmy obecnie cieszące się u nas uznaniem. Chłopaki nie płaczą, czy Poranek kojota to klasyka sama w sobie i tak beztroskiego i przerysowanego kina potrzebujemy w zderzeniu z szarą rzeczywistością, co tłumaczy sukces Tarantino.

nillvo

Z tego co pamiętam, określenie » Polski Tarantino « jest bardziej popularne i trafne w stosunku do Pasikowskiego.

nillvo

Haha dzieciaku , Żuławski może co najwyżej buty czyscic Tarantino. choć nawet te marzenia i tak są poza zasięgiem Pana Xawerego :)

accadacca

dziwny zwyczaj mówienie dzieciaku do osób conjamniej dwukrtonie straszych. Tata musi byc z Ciebie dumny

nillvo

A może to żaden polski Tarantino tylko polski Xawery Żuławski. Robi filmy jakie robi, nikt mu tego nie zabroni,żyjemy jeszcze w wolnym kraju. Zresztą na razie zrobił niewiele więc o co chodzi? "Wojna..." jest dobrym filmem i to, że gra tam Masłowska świadczy chyba o tym, że dała mu swoje błogosławieństwo. Zresztą książka wielu ludziom się nie podobała. Ja mam taka zasadę,że jak obejrzę ze dwa złe filmy tego samego reżysera to dalej nie zgłębiam jego twórczości (chyba ze przypadkiem), co polecam panu wysyłającemu Xawerego do kopania rowów.

nillvo

Raczej blizej mu do Oliver'a Stone'a.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones