Woody Allen

Allan Stewart Konigsberg

7,3
11 677 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Woody Allen

Czy jako człowiek który klasyki kina jeszcze nie zgłębił zrozumiem jego filmy? W opisie pisze, że często nawiązuje do innych filmów które ukazały się już wcześniej. Czy ma to jakieś wielkie znaczenie, czy to raczej tylko smaczki których można skosztować kiedy indziej?

kosa480

"...W opisie pisze, że..."

Nie zrozumiesz ;(

the_natka

No tak geniusz... Znawca... złóż F-16 bez instrukcji. Wiesz po co takie rzeczy powstają? Przez takich ludzi jak Ty na filmweb są kłótnie. Np. Niedawny Grindhouse. Ludzie którzy nie wiedzą czym jest kino exploitation piszą, że Tarantino robi chłam, więc przepraszam Cię wielki artysto i intelektualisto za to, że ludzie czasem nie chcą być tłokami.

użytkownik usunięty
the_natka

ja nie rozumiem tego komentarza. obecnie obie formy są poprawne...

kosa480

Kosa, zrozumiesz. Ja od niedawna zainteresowałam się Allenem i raz dwa pożarłam większość jego filmów z niezwykłą przyjemnością, a klasyki kina tez nie zgłębiłam, tak więc życzę miłego oglądania! ;]

Maddielena

No wreszcie ktoś konkretny:P dzięki:)))))))))))

kosa480

Wymuszone te pytanie miales o woode'go, nie masz wlasnego zdania? jasne ze zrozumiesz

kosa480

Filmy Allena są o tyle uniwersalne, że mają kilka warstw. Może je oglądać młoda, niedoświadczona życiowo osoba która będzie w nich widziała świetne komedie na których można zerwać boki, dla miłośnika X muzy będą świetnymi pastiszami stylu Bergmana (i nie tylko) a dla mojej mamy na przykład Allen to czysty filozof życiowy świetnie odzwierciedlający relacje damsko - męskie... polecam jego filmy każdemu. Można odkrywać je na nowo wielokrotnie, zawsze z takim samym entuzjazmem.

użytkownik usunięty
kosa480

odświeżę wątek po dwóch latach (pozwolisz? :) )

Skoro minęło już trochę czasu - i jak oceniasz Allena? Przypadł Ci do gustu? Jakie widziałeś jego filmy i które Ci sie najbardziej spodobały :)
Pozdrawiam.

Heh dziwne uczucie XD rzeczywiście obejrzałem chyba dziesięć filmów Allena i uważam, że jest świetnym reżyserem:P Najwięcej jego filmów widziałem z lat '70 i nadal uważam, że dwa lata temu bym dowcipu w np. 'Śpiochu" nie zrozumiał. Niestety, o ile filmy z lat '70 i ostatnie dokonania Allena są dobre, bardzo dobre, bądź też rewelacyjne, o tyle filmy z lat '90 kompletnie do mnie nie przemawiają:/ z pozostałymi nie miałem jeszcze styczności:P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones