Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
25 857 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

owszem, miewa gorsze momenty, ma swoje wady (ta patetyczność w niektórych filmach...) ale jednak za takie filmy:

-Pojedynek na szosie
-Sugarland Express
-Szczęki
-Bliskie spotkania trzeciego stopnia
-Poszukiwacze zaginionej Arki i kontynuacje
-Imperium słońca
-Lista Schindlera
-Szeregowiec Ryan

...nie można mu dać innej noty niż 10 :)

ostatnio Steven może nie tworzy juz takich arcydzieł, ale takie filmy jak Monachium, Złap mnie, jeśli potrafisz czy Raport mniejszości obejrzałem z przyjemnością i na pewno nie zawiodłem się... ten facet po prostu umie robić filmy!

dla mnie osobiście najlepszy był jego pierwszy prawdziwy film - Pojedynek na szosie, który uważam za swoisty majstersztyk. 2 aktorów, droga, samochód i ciężarówka - tylko geniusz zrobiłby z takich rekwizytów tak wgniatający w fotel film... wszystkie kolejne dzieła tylko potwierdziły, że Spielberg to absolutna światowa czołówka reżyserska jeżeli chodzi o warsztat i wyczucie...

jako jeden z niewielu, Spielberg od 30 lat nie schodzi poniżej pewnego poziomu i wciąż tworzy dobre kino - a przecież poza reżyserią wyprodukował i napisał scenariusze do jeszcze wielu innych dzieł - tak imponujący dorobek ma na swoim koncie może jeszcze 2 czy 3 reżyserów w historii!


i nie jestem jakimś wielkim fanem Stevena, ale po prostu doceniam to co zrobił - jest po prostu jednym z największych ludzi kina w historii :) amen

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones