Steven Spielberg

Steven Allan Spielberg

8,1
26 087 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Steven Spielberg

Ludzie. Jak to jest, że wielu z was wypowiada się o Spielbergu, że jest jednym z najwybitniejszych reżyserów na świecie, po czym równie wielu, na innych forach przyznaje że wysokobudżetowe produkcje hoolywoodzkie to zakała kinematografii. Przecież Spielberg nakręcił również wiele filmów tego typu ( Szeregowca, z nieprawdopodobnymi zbiegami okoliczności i bardzo amerykańską, patetyczną końcówką; Wojnę światów z nieodłącznym happy endem; bardzo amerykańskie i trochę w starym stylu: Always; Terminal; Złap mnie, jeśli potrafisz; Szczęki, pierwszy blockbuster w historii kina ). Nie twierdzę, że jest złym reżyserem, ale najwybitniejszym na pewno nie a najbardziej rażące jest u niego wykładanie wszystkiego w "łopatologiczny" sposób. Tak bardzo amerykański.

baltazargabka1984

Jak dla mnie to wielki reżyser i tyle. Tak samo jak Martin Scorsese. A czy zawsze filmy trzeba oglądac tylko te najbardziej ambitne, z wielkimi przekazami artystycznymi?????????. Ja np. obejrzałam "Złap mnie ,jeśli potrafisz" dla rozrywki. Leo zagrał nieźle swoja rolę i sama rozrywka mi wystarczyła. Nie każdy film musi byc od razu z wielkim artystycznym przekazem.

agnieszka_26

Dokładnie. To że film jest komercyjny, nie znaczy że zły. Taki Park Jurajski nigdy się nie zestarzeje.

baltazargabka1984

masz racje ale jak on ma to robić skoro jest amerykaninem . Polak , Anglk czy frncuz inaczej nakręci film a on ma taką wizję zresztą w niektórych przypadkach tzn filmów wojennych bohaterstwo żołnierzy musi być pokazane bo inaczej tysiące statystów - zawodowych żołnierzy nie wzięłoby w tym udziału , ale wybitny to on jest on ,Ridley Scott , Coppolla , Lucas i Moore jako dokumentalista chyba innych tak dobrych i znanych nie ma którzy ciągle kręca filmy

baltazargabka1984

Ze Spielbergiem sprawa się ma następująco. Masz dużo szmalcu? Chcesz mieć jeszcze więcej? poproś żeby Spielberg zrobił ci film!

A tak między nami świetny warsztat chłop się zna na robocie.

salo_2

Fakt, a oprócz tego jest wybitny.

Sqrchybyk

A może po prostu jest najbardziej wplywowym ze współczesnych reżyserów, a wszystkim wydaje się, że skoro tworzy najbardziej kasowe filmy i jest producentem jednych z największych przebojów kinowych, to jest także najwybitniejszy?

użytkownik usunięty
baltazargabka1984

ale te filmy w wiekszosci sa nude i dziecinne,meczy mnie ten koles tymi dlugimi sentymentalnymi scenami i w ogole jest tendencyjny,lopatologia dla amerykanow bo inaczej by nie zrozumili,

No to dużo tych Amerykanów w Polsce ;-)