Mateusz Borek

6,4
1 231 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mateusz Borek
Michal1992

zgadzam się
Polsat zawsze prowadzi świetne studio w trakcie meczu
profesjonalnie ale z jajem i się nie nudzi, można ich słuchać w nieskończoność
TVP może tylko patrzeć i zazdrościć

a Borek - miło się go słucha i na niego patrzy :D

Michal1992

Szaranowicz faktycznie jest kiepski, ale Szpakowski jest the best! A te jego błedy w komentowaniu to jest jego znak rozpoznawczy :P

Gh0st

zgadzam się Szpaku is the best !!! jak oglądam mecze gdy on komentuje to normalnie leję ze śmiechu ...

Sylwusia

Ja tez wolę Szpaka. Borek za dużo kombinuje. A to Alex del Piero a to enejce nimegen - dla mnie jest to śmieszne. Ale trzeba przyznać, że zna się na komentowaniu.

opoz

No ale jak bledy moga byc znakiem rozpoznawczym...:/

Zeke

Dla mnie i tak najlepszy jest Smokowski z Twarowski oni dopiero potrafia komentowac mecze no ale moze tak uwazam tylko dlatego ze rzadko slucham komentarzy Borka bo mam na chacie podlaczona Cyfre+ a nie mam Polsatu Sport. No ale Smokowski Borek i Twarowski to jest polska czołówka reszta sie nie umywa

Sylwusia

O co chodzi dziewoji to co komentator ma nie mówić jak się nazywa piłkarz czy klub. A tak w ogóle to nazwę klubu w którym gra Niedzielan pisze się NEC, a w Holandii wymawia się to jako enejse kompletnie nie kapuje co cię w tym śmieszy. Borek to najlepszy komentator piłkarski w tym kraju

Pitok

W stanach na Michała mówi się Michael i odwrotnie - chyba, że u ciebie mówi się inaczej. Jako stały fan piłki i namiętny grasz STSu zawsze mówiłem na NEC po prostu NEK i ogół w stanie 100% też tak mówił i nie wierzę, że ty mówisz inaczej.
A ta jego nowo mowa zawsze jak oglądam z kolesiami mecz i pijemy piwko to mamy niezły ubaw. Niezmienia to faktu, że jest to bardzo dobry i co najważniejsze znający się na rzeczy komentator.

Jednak ja wolę starą szkołę Jana Ciszewskiego :-)

opoz

W Holandii tak się to wymawia, a poza tym wielu innych komentatorów i dziennikarzy tak nazywa tę drużynę.

Pitok

A, no tak, przecież trzeba robic to co robią komentatorzy i zachowywać się tak ja nam każą.

Jakich dziennikarzy i komentatorów? Konkretnie, nazwiska.

opoz

Chociażby specjaliści od ligi holenderskiej: Bożydar Iwanow, Tomasz Włodarczyk. W telewizji żadko spotyka się aby ktoś mówił NEK, ale zgadzam się, że potocznie mozna tak mowić, jednak komentator powinien wymawiac to tak jak w holandii. Przyszebł mi na myśl jeszcze Jerzy Mielewski.

Michal1992

Szpakowski jest świetny nie wiem jak on to robi ale kiedy on komentuję ja czuję taki duży napływ adrenaliny po prostu potrafi zrobić świetną atmosferę. Borek jest lepszy tylko pod względem wiedzy w żadnym innym wypadku nie umywa się do Szpaka.

Rimmi87

Bożydar??? Ale lol jakby to moja dziewczyna powiedziała. To tak jakbym ja Ci wmawiał, że Jońca, czy Basałaj mówią w pewien sposób, więc i my tak powinniśmy mówić.
A swoją drogą, Szpaku ma zajebisty głos - idealnie pasuje do komentowania i z nim zawsze człowiek przeżywa mecz a chyba o to w tej zabawie chodzi.

opoz

Wydaje mi się ze Jonca i Basałaj ktorzy sa kiepskimi komentatoram powiedzieli by NEK, ale nie wiem. Dajmy sobie juz spokój. A Iwanow jest akurat dobrym komentatorem i nie porównuj go do Joncy czy Basałaja.Poza tym uwazam, ze TVP oprocz Szpakowskiego nie ma dobrego komentatora piłkarskiego. Nie powinni wysyłac na Champions League czy mecze Polakow Jońcy, Iwańskiego czy Jasiny bo sa beznadziejni.

Pitok

Wszyscy co mówią NEK są beee..., co raz bardziej zaczyna mi się podobać twoje rozumowanie. Jeszcze dodaj, że Kołtoń świetnie przedstawia emocje na boisku a staniesz sie moim idolem.

opoz

Widać, że ktoś ma Polsat Sport i klapki na oczach... hahaha.

Pan_Bobr

No bez przesady akurat Kołtoń to na komentatora sie nie nadaje. A co ty uwazasz Jonce czy Basałaja za dobrych komentatorów??

Pan_Bobr

A co do wypowiedzi pana bobra to uwazam ze polsat sport ma lepszych fachowców od pilki niz TVP, aczkolwiek slyszalem, ze canal+ ma lepszych. A co do Opoza to proponuje zakonczyc rozmowe. Zwykly kibic moze mowic NEK, mysle jednak ze komentator powinien nazywac kluby tak jak nazywaja sie one w kraju ktory reprezentują. :)

Pitok

Ale "pitek" z ciebie debil. Przecież TVP nie nie jest stacją sportową. To tak jakby powiedzieć, że w barze szybkiej obsługi mają gorszą pizzę niż w Pizza Hut. Przecież telewizja publiczna, nie zajmuje się tylko sportem ale i wieloma innymi rzeczami. Weź już lepiej milcz, bo takie bzdury wypisujesz, że aż oczy bolą od czytania.

Pan_Bobr

Ale TVP ma zamiar stworzyc stacje sportowa, a poza tym pokazuja mecze reprezentacji polski i lige mistrzow i sa stacja ogolna ktora najbardziej stawia na sport sposrod wszystkich stacji ogolnych. A ty opoz ciagle myslisz ze tylko jeden czlowiek tak mowi. Prawie wszyscy komentatorzy tak mowia. Pewnie napiszesz, ze uwazam iz jesli komentator tak mowi to ja tez musze. Poprostu Mateusz Borka i innych komentatorow uwazam za ludzi kompetentniejszych w sprawach futbolu ode mnie.

Pitok

Cały czas było mówione NEK przez wszystkich komentatorów i nagle jeden człowiek powiedział inaczej i już masz ból, żeby wszyscy tak mówili. Kurde, czy ty aby nie jesteś jego zagożałym/zagożałą wielbicielem/wielbicielką.

opoz

Hehe ależ rozgorzała dyskusja no to kolejne pytanie skoro takie to wzbudza emocje , kto wie jak wymawia się nazwę PSV ?:
"peesfał"?czy może "peeswe"? :p....wracajac do tematu wg mnie Borek jest pod względem "obecnej" wiedzy piłkarskiej zdecydownie hoho o kilka klas wyżej od reszty ,fakt faktem Szpaku ma głos nie do zdarcia i atmosfere potrafi czasem niezle skroić ,to z niektórych wpadek "personalnych" dopiero mozna pasc ze smiechu ... (sam lepiej widze z fotela jaki zawodnik prowadzi piłkę niz Szpaku ze stanowiska coz wiek robi swoje i wzrok juz nie ten:p) Tak czy inaczej zgadzam sie Borek jest juz najlepszy bo sam głos juz nie wystarcza jezeli nie przekazuje on niczego dla mnie nowego zadnej treści ani jeden news tudzież ciekawostka Szpaka nie jest niczym specjalnie odkrywczym... pozdro sts-owcy i the most importan)))
Visca el Barca!!!!!!!! :P

Sammy_Jankis

Jako zagorzały grach STSu nie czepię wiedze od komentatorów a ich ciekawostki z reguły są już oklepane i znane większość, zresztą co to za ciekawostki? Ostatni jakiś komentator, mówił, że żona jednego piłkarza pozowała nago do jakiegoś magazynu a na następny mecze koledzy/zawodnicy naszego piłkarza w szatni było pełno plakatów z jego oblubienicą. ciekawostka jak ciekawostka - warta tyle, co dziura w naszej autostradzie. No ale wiem, że są ludzie, którzy się tym podniecają i bardziej ich ciekawi to co się działo niż to co się dzieje - na boisku oczywiście :)

Jeśli chodzi o PSV, to mówiło się PeeSfał, ale „mistrzowie” z Polsatu chyba podali nam nową wymowę – PeeSVe.

opoz

Ja juz nie bede sie wypowiadal bo dyskusja z toba nie ma sensu. A propos Szpaku tez mowi PeSVe.

Pitok

Nie wiem, nie słyszałem. Wyłączność na komentowani ligi holenderskiej mam Polsat Sport a na TVP w LM rzadko pokazują kluby holenderskie.
A z tobą jest sens, tacy ludzie mnie rozbrajają. Mówią, że nie ma sensu sam nie dopuszczając do siebie myśli, że może nie mają racji. Idź się przytul do kaloryfera a nie fochy mi tu strzelasz.

opoz

No widzisz a ja wiedze min. czerpie od takich komentatorow jak Borek i nie narzekam na brak informacji:) i sadziłem ,ze dobrze wiemy o jakie ciekawostki chodzi.. tak bezsensowne jak ta ,ktora podajesz za przyklad do tych nie nalezy :p...skoro takie slyszysz to wspołczuje w doborze komentatora :P.Odnosnie wymowy "prawidłowej" to chyba nie wymawiasz "Michael Jordan" jako "Michał Jordan" bo w Polsce na "Michael'a mówi się Michael"? ....
Skoro nie i anglojezyczne nazwy wymawiasz "jak w oryginale" to czemu sadzisz ,ze np . po holendersku PSV nie wymawia sie PeeSVe i koniecznie trzeba spolszczyć i wymawiać jak ty uważasz?? Dlatego ,ze tak ktos kiedys wymawiał czy dlatego ,ze tak wymawiaja "mostrzowie" z polsatu wiec to jest zle?:pp

Sammy_Jankis

Równie dobrze mogę podać odwrotny przykład: wymowa imienia wielkiego rzeźbiarza i malarza jakim był Michał Anioł - ciekawe jak ty na niego mówisz u siebie? Majkel Anioł a może Mikelandżelo? Mylisz tropy. Tu nie chodzi o oryginalną wymowę w danym kraju ale o wymowę, która została przyjęta za najwygodniejszą, za pasującą nam (polakom), po prostu za taką, która w powszechnym mniemaniu została uznana za słuszną - choć nie zawsze taka jest.
Nigdy nie powiedziałem, że to jest złe - proponuję czytać ze zrozumieniem. Powiedziałem, że wolę stare nazwy, które mi pasują i które podczas oglądania nie wzbudzają we mnie zażenowania. A tak po prostu kiedyś było - nie mam już Polsatu Sport, przerzuciłem się na Canal +.
Jeśli czerpiesz ciekawostki od komentatorów, to znaczy, że nie za bardzo się interesujesz Piłką nożną - bo poza takimi przykładami jaki wyżej wymieniłem, raczej ciężko mnie zaskoczyć - nie skromnie powiedziane.

opoz

"to znaczy, że nie za bardzo się interesujesz Piłką nożną" oj zdziwiłbyś sie i to bardzo kolego :), zaskocz mnie czyms heheh... :p

Sammy_Jankis

Ilu jest Brazylijczyków w Pogoni Szczecin? :-)

opoz

heheh łee liga polska :p napewno dużo kilkunastu?...czysty strzał 18 ?? :D

Sammy_Jankis

No widzisz, można cię zaskoczyć ;), niestety pomyliłeś się, choć byłeś blisko. Ale to pytanie nie zadałem przypadkowo. Ostatnio Borek w meczu Barca - Benfica, też powiedział, że jest ich 18.
Jako rodowity szczecinianyn i kibic, myślałem, że jest ich 19 i sprawdziłem na stronie Pogoni - chyba wiesz, kto się pomylił ;)

opoz

Hehe ogladalismy ten sam mecz ...ale skoro to twoj klub to nie wysililes sie z wymysleniem pytania :p Borek tez czlowiek a mój strzał był o dziwo lepszy niz sadziłem :P Wracając do meczu to moze i ja zadam prosciutkie pytanko :p pamietasz z jakiego klubu przyszedl do "orłow z Lizbony" ich rewelacyjny bramkarz ? i czy ma on jakikolwiek związek z ligą polską? mam nadzieję ,ze jako sts-typer nie bedzie problemu hehe:P

Sammy_Jankis

Wiem, wiem - wszyscy się tym podniecali a najwięcej chyba Andrzej S. ;) Chodzi oczywiście o Wisłę (szmaciarzy) Kraków.
Przeszedł z Vitorii Setubal o ile mnie pamięć nie zawodzi - zresztą, ja interesuję się nasza ligą i ligą angielską , całą resztę po prostu znoszę ;)

opoz

I bardzo ładnie oglądasz transmisje:p hehe To tak pytanie z innej beczki myślisz ,ze chelsea(pisdy:p) odda tytuł Man U bo ja bym chciał :P .... hehe pozdro :)

Sammy_Jankis

W Pro Evolution Soccer gram Arsenalem i kibicuję jemu. Moją ukochaną drużyną jest Glasgow Rangers i Newcastle United i liczą się dla mnie tylko one - zresztą, żadna nie ma szans na tytuł, więc skupiam się na Arsenalu i LM - reszta mnie nie obchodzi :)
Osobiście będe kibicował Chelsea, bo odkąd Roy Keane pożegnał się z MU, przestałe ich lubić. A poza tym, MU nie ma szans na tytuł - musisz się z tym pogodzić ;)

opoz

Nie żebym uwielbiał Man U po prostu nie trawie chelsiakow i kazdemu kto ma szanse im utrzec nosa zycze powodzenia a zapytałem tylko o opinie odnosnie obecnej sytuacji... znawcy ligi ang jak sie okresliles:)...w Pes-ie pykam tez Arsenalem (bo Heniu jest niesamowitym robotem:p) i Barcą ofkorz bo kocham ten zespół i tą "M"aestrię ciekawie bedzie jak w finale pogromią Arsenal:)

opoz

ale się tempo podkręciło na stronie Mateusza................

nosferatu

Era "Szpaka" dobiegła końca... teraz liderem wśród komentatorów jest Mateusz "Matti" Borek.

NYPD

to jest dobre:

http://sport.onet.pl/1020297,0,0,wia,1332571,dyscyplina.html [sport.onet.pl/1020297,0...]



http://mundial.onet.pl/0,1247843,1332549,wiadomosc.html [mundial.onet.pl/0,12478...]

Michal1992

Dla mnie liczy się jedynie Szpakowski. Tak jak poprzednicy uważam, że potrafi stworzyć świetną atmosferę. Aż się chce oglądać mecz jak on komentuje. Wiedzę, czy ciekawostki można znaleźć, a tego "czegoś", co ma Szpaku nie ma według mnie żaden z polskich komentatorów. A tak przy okazji to komentatorzy z Canal+ Sport nie błyszczą wcale. Nieraz jak ich słucham, to aż mnie mdli. Nie wiem tylko czy mam na myśli tych samych co ktoś wcześniej wymieniał, bo nie znam ich nazwisk.

Michal1992

ogolnie komentatorzy sa bekowi ;D chociaz w sumie dobrze bo sie przynajmniej posmiac mozna ;P ale ktory najleprzy to bym chyba nie umiala wybrac...