Kate Winslet

Kate Elizabeth Winslet

8,6
77 493 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Kate Winslet

To co dzieje się w tym sezonie rozdania nagród filmowych jest wręcz zadziwiające. Kate jest wszędzie, zgarnia wszystkie możliwe nagrody za rolę w "Drodze do szczęścia" lub "Lektorze" (albo obydwu naraz). Nie mówię tu tylko o 2 Złotych Globach, Bafta i Oscarze, ale o wcześniejszych nagrodach (m.in. w Santa Barbara i SAG).
Bardzo cenię Kate jako aktorkę, widziałam wiele jej filmów, stworzyła kilka bardzo dobrych kreacji (np. tą w "Iris").
Sądzę jednak, że nagrody (zwłaszcza Akademii) nie powinny być przyznawane na zasadzie "nigdy nic nie dostałaś, więc teraz masz". Tracą na tym aktorzy, którzy być może w danym roku stworzyli bardziej wybitną kreację. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Akademia postępuje w ten sposób (przykładem może być bardzo dobra aktorka Cate Blanchett nagrodzona (nie wiem czemu) za rolę Hepburn w "Aviatorze".
Zeszły rok obfitował w wiele ciekawych filmów pod wzg. tematycznym i aktorskim (konkurencja była naprawdę duża) i nie rozumiem tego ciągłego skupiania się na jednej osobie.

Co o tym myślicie?

PerlaVermeera

Cytuję "Zeszły rok obfitował w wiele ciekawych filmów pod wzg. tematycznym i aktorskim (konkurencja była naprawdę duża) i nie rozumiem tego ciągłego skupiania się na jednej osobie".
Skupiają sie na jednej osobie bo była najlepsza i stworzyła genialne kreacje w obu filmach. Konkurencja była silna tak ale wg mnie jakby to powiedzieć do drugiego miejsca. Bo Kate w tym roku była najlepsza i tyle

Ozi1987

Racje przyznam Ci jedynie w kwestii urodzaju w tym roku pod względem aktorskim , wszyscy nominowani do Oscara , zasłuzyli na to z pewnością a i Ci nie nominowani również stworzyli kreacje na godne Oscara i nominacji ( np. Leonardo DiCaprio w ''Drodze do szczęscia'' )

Kate w tym roku byla jednak niesamowita to był jej czas , zasłużony Oscar i wszystkie nagrody.

Rodder

Kate była najlepsza w tym roku i z tym nie ma dyskusji.
Bardzo ją cenię i cieszę się, że wreszcie dostała Oscara, chociaż powinna dostać go już wcześniej. :P

patti93

To, że miała konkurencje na poziomie i wygrała złotego globa, bafte i oskara nie znaczy że nadeszła "Winsletomania" a, że była po prostu najlepsza. I tak moim zdaniem Oskar za późno

undisclosed

Właściwe to już minął prawie tydzień, od kiedy otrzymała Oskara i czy to coś tak autentycznie zmieniło??? Ci, którzy lubili Kate i tak dalej są jej fanami, a Ci którym nie podoba się jej aktorstwo i tak pewnie nie zmienią zdania.
Ważniejsze co będzie dalej...
Zobaczcie ile aktorek otrzymało Oskara i.....po gorącym przemówieniu na gali, wzruszających podziękowaniach ...ich kariery gdzieś prysły. Mam nadzieję, że jednak w jej przypadku będzie inaczej.

agnieszka_26

No.. mam nadzieje,że Kate nadal będzie wystepowac w filmach.. Z reszta, to pewne.