Katarzyna Rosłaniec

3,2
593 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Katarzyna Rosłaniec

Owszem, potwierdzam. Szczerze powiedziawszy od jakiegoś czasu gdy widzę ksiązke napisana przez kobiete omijam ją szerokim łukiem, bo z góry wiem, że to gówno. Z filmami to samo.

użytkownik usunięty
frontman

W tej sprawie się z tobą nie zgodzę. Jest pełno dobrych książek napisanych przez kobiety chociaż by Harry Potter albo tak ostatnio popularne igrzyska śmierci.

:D
Prymitywne czytadełka. Mogłeś jeszcze dodać "Zmierzch" i romanse D. Steel.

Reżyserki dobre są, na przykład Coppola czy Holland. Wypada też zauważyć, że cenisz schematyczne filmy z głównego nurtu, takie nudy tworzą głównie faceci. :)

Pytanie prowokacyjne, ale odpowiem. Dorota Kędzierzawska na przykład. Dla mnie jedna z najwspanialszych. To tak z Polski, żeby pozostać w kręgu.
frontman - Twoja wypowiedź o gównie mnie przeraża, ale pewnie powiesz, że to dlatego, że sama jestem babą. Na szczęście ratuje mnie głębokie przekonanie, że zdecydowanie parę dobrych pisarek by się znalazło, reżyserek też.

użytkownik usunięty
Farbiarka

Mnie bardzo śmieszy to że niema żadnej reżyserki w top 100 na filmweb i pewnie też w top 200.

Kiepsko to świadczy o widzach.

Jak to nie ma? A Lana Wachowski i Lily Wachowski? xDD

użytkownik usunięty
esther_greenwood

Cofam co napisałem, honor kobiet uratowany xDDD

A Agnieszka Holland?


A idąc tropem top na filmwebie. W Top 100 na 17 miejscu jest Ryan Gosling a Emma Stone jest na 15 miejscu. Czy zasługują by być przed Rachel Weisz, Emma Thompson, Marlonem Brando, Colinem Firth, Julianne Moore albo Sean Penn? Nie sądzę..

Dobrych pisarek jest wiele. Wystarczy poszukać w klasykach, nie w powieściach dla młodzieży.

użytkownik usunięty
winona24

Tak. Dobrych pisarek jest wiele.

użytkownik usunięty
winona24

Ale nie rozumiem dlaczego wypisałaś te głupoty. Emma Stone jest aktorką a Ryan Gosling jest... mężczyzną. lol

Wypisałam „te głupoty”, gdyż napisałeś, że nie ma żadnej reżyserki w top 100, a ja chciałam pokazać, dlaczego nie warto sugerować się top100 w wszelkich kategoriach.

użytkownik usunięty
winona24

faktycznie nieraz nie warto sugerować się top100 co nie zmienia faktu że nie ma tam żadnej reżyserki :D

Feministki i lewica dobrze o tym wiedzą, dlatego chcą wprowadzać parytety wszędzie gdzie popadnie.

użytkownik usunięty
obywatel_M

Nie można na to pozwolić ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

????

kobieta reżyser albo jak kto woli reżyserka, bardzo dobra reżyserka:

http://www.filmweb.pl/person/Kathryn+Bigelow-11452

użytkownik usunięty
michael_69

Mąż James Cameron, i wszystko jasne.

BYŁY ! Po rozwodzie zaczęła lepiej kręcić niż za małżeństwa :P i lepsza jest powaga filmów od byłego hehe

PS
Lucía Puenzo
Jasmila Žbanić - świetna
Urszula Antoniak
Isabel Coixet
Jane Campion - wielka artystka
Susanne Bier - wielka artystka
Magdalena Piekorz
Marjane Satrapi
Doris Dörrie
Lisa Cholodenko
Julia Kolberger
Nadine Labaki
Barbara Sass - wielka artystka
Márta Mészáros
Agnès Varda - wielka artystka
Leni Riefenstahl - jaka by sama nie była
Claudia Llosa
Łarisa Szepitko
Samira Makhmalbaf
Kira Muratova - wielka artystka
Chantal Akerman
Lina Wertmüller - wielka artystka
Marleen Gorris
Anja Breien
Michaela Pavlátová - wielka artystka
Sofia Coppola

Jest ich wiele, tylko trzeba CHCIEĆ je poznać :P

Co jasne? :) Chcesz powiedzieć, że Cameron jest uznany tylko dzięki temu, że jest mężem świetnej reżyserki?

Zalecam wizytę u psychologa :) Z TYM można walczyć! :)

użytkownik usunięty
katarzyna_15

Z czym ? Z tym że nie ma dobrych kobiet reżyserów ? Kobiety realizują się w innych rzeczach na przykład w... gastronomi...domowej.

Pierwszy krok masz za sobą. Wiesz z czym masz problem :) Brawo za przyznanie się przed samym sobą. Kompleksy to nie jest tak straszna rzecz jak się może wydawać. Uśmiechnij się. Będzie dobrze ;) Teraz jeszcze problem braku zainteresowania ze strony kobiet przepracować na swoją korzyść i coraz bliżej celu. Ale najważniejsze, że zdajesz sobie sprawę z problemów. Kciuki trzymam. A teraz lecę bo zupa się gotuje.

użytkownik usunięty
katarzyna_15

Uśmiechnięty to ja byłem od ucha do ucha... czytając twój komentarz. Ja nie mam zamiaru leczyć domniemanych kompleksów których nie posiadam. Bardzo szanuje kobiety, aczkolwiek czasami można się trochę ponabijać. Jednakże na początku zacząłem od tego że w śród światowej czołówki reżyserów nie ma kobiet. Jeszcze raz podkreślam ŚWIATOWEJ CZOŁÓWKI. I miałem racje.

I zobacz...jak nie myślałeś za dużo to dobrze słowo reżyser napisałeś. Gratki.

użytkownik usunięty
katarzyna_15

Ty też za dużo nie myślisz Katarzynko a nawet prawie poprawnie całe zdania układasz.

Łukaszku. Ponabijać się można ze wszystkiego, ale jeśli przy okazji chce się pokazać swój szacunek to warto się upewnić, że tak to zostanie zrozumiane. Wydaje mi się poza tym, że kobiet reżyserujących filmy jest też znacznie mniej niż mężczyzn (nie wchodźmy w dyskusje dlaczego), więc dziwne by było gdyby zapełniły pierwszą setkę. Swoją drogą po obejrzeniu Marii Antoniny Sofi Copolli ostatnio ręce mi opadły i argumentu do dyskusji z Tobą ten film mi niestety nie dostarczył. ;/ Ale kierowanie się filmweb' em i TOP 100 w formowaniu teorii o tym czy kobieta czy facet z założenia lepiej reżyserują filmy jest tworzeniem jakiś niekoniecznie prawdziwych teorii w sumie nikomu do niczego niepotrzebnych. Duże Trójmiasto pozdrawia małe. :) Też lubię się ponabijać, z szacunkiem :)

Mężczyźni ogólnie są od kobiet głupsi. :)

Z oszołomstwem swoim. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones