Antoni Krauze

4,0
1 322 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Antoni Krauze

Nie rozumiem czemu Krauze zbiera cięgi i jest krytykowany za pomysł nakręcenia filmu o Smoleńsku Z jednej strony mogę zrozumieć, że ten temat źle się Polakom kojarzy - z awanturami pod krzyżem, trotylowymi opowieściami Macierewicza itd ale odejdźmy całkowicie od polityki i spójrzmy na to z innej strony. Jako film, powtarzam TYLKO FILM (nie jakaś narzucona teoria) może być naprwdę fajny, ciekawy i trzymający w napięciu. Zamach na samolot z elitami kraju, rząd próbuje wszytsko zatuszować, media sieją propagandę, osoby związane ze sprawą giną w tajemniczych okolicznościach a sprawca jest nieznany - no scenariusz na dobry thriller polityczny czy film sensacyjny jak się patrzy :) Boję się trochę że wyjdzie coś pod "Bitwa pod Wiedniem", ale z ciekawości chętnie obejrzę.

nata1909

Niestety w niektórym w tym wszystkim brakuje jakiegoś zdrowego podejścia i jadą po filmie już z samego tematu. Podejrzewam, że ludzie mają nie tyle dość Smoleńska, co kłótni o Smoleńsk. Ja bym po prostu bardzo chciał, by film był jak najbardziej obiektywny, co Krauze stale powtarza, choć po teaserze (ale to w końcu tylko zapowiedź) mam pewne obawy.

speiderman

Hmmm obiektywny? Nie sądzę. Ten film ma być ewidentnie o zamachu co wielu doprowadzi do szewskiej pasji, ale ja patrzę na to bardziej (jak już wcześniej wspomniałam) jak na dobry scenariusz do trzymającego w napięciu filmu niż popieranie jakieś opcji politycznej.

nata1909

No ale jak pojedziesz chociażby o takim filmie jak "pokłosie" to cie zeżrą :)
Tak się zastanawiam aktorzy którzy nie chcą grac np.Kaczyńkiego twierdzą że nie chcą bo mają inne poglądy ale np. jak grali esesmanów itp to można rozumieć że poglądy mieli podobne albo się z nimi utożsamiali ?:)
Generalnie jeden bełkot , ja to oceniam że jest grupa ludzi którzy uważają że mają prawo decydowania o tym co inni mają oglądać i jak mają myśleć takie odnoszę wrażenie .
Kutz wypowiadał się o Krauze jakby ten nie był reżyserem tylko jakimś amatorem czy coś i mu uwierzyłem w tym wywiadzie no ale przypadkiem natknąłem się na niego w filmwebie i skojarzyłem kto to jest i oczywiście facet kłamał bo mamy tu porządnego reżysera :P no zobaczymy jak to będzie z filmem Smoleńsk poprzedni "Czarny czwartek" bardzo mi się podobał :)

nata1909

Kręcenie filmu fabularnego o wydarzeniu którego przebieg nie został (jeszcze) wyjaśniony przez reżysera popierającego pis jest działaniem czysto politycznym mającym na celu pokazanie społeczeństwu jedynej słusznej wersji tych wydarzeń z punktu widzenia pisu.

nata1909

Kręcenie filmu fabularnego o wydarzeniu którego przebieg nie został (jeszcze) wyjaśniony przez reżysera popierającego pis jest działaniem czysto politycznym mającym na celu pokazanie społeczeństwu jedynej słusznej wersji tych wydarzeń z punktu widzenia pisu.

nata1909

Też nie rozumiem. Jeszcze docinki polityczne co reżyser popiera.

Na zachodzie nie takie tragedie czy ludobójstwa były kręcone z dużym przymrużeniem oka, to czemu by nie miał Pan Krauze nakręcić Smoleńska ? Jak wyjdzie dobry dramat polityczny to przyklasnę z radości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones